7℃
Dnes je 13. listopad , svátek má Tibor

Ve středních Čechách většina stran zveřejnila kandidáty do Senátu

Ve středních Čechách už většina parlamentních stran zveřejnila, koho nasadí do senátních voleb. Do boje o voliče se zapojí i někteří komunální politici, například mladoboleslavský primátor Raduan Nwelati (ODS), místostarosta Říčan Zdeněk Hraba (STAN) nebo benešovský a středočeský zastupitel Ivan Cinka (KSČM).

Reklama

Jména svých kandidátů zatím neodtajnilo hnutí ANO, podle předsedy krajské organizace Františka Petrtýla by se tak mohlo stát příští týden. „Návrhy tady jsou, ale ještě to neprošlo výborem, takže vám jména ještě neřeknu,“ uvedla krajská manažerka ANO Romana Fischerová. Známo není ani to, kdo bude kandidovat za SPD. „Jednáme o tom, ale ta jména ještě nejsou stoprocentní, takže to zatím nebudeme zveřejňovat,“ řekl předseda regionální organizace Radek Rozvoral.

Krnáčová končí. Primátorka „zpovykaných Pražanů“ odchází z politiky

Ve středních Čechách se bude volit v okresech Benešov a Mladá Boleslav, dosavadní senátoři Luděk Jeništa (STAN; zvolen za TOP 09/STAN) a Jaromír Jermář (ČSSD) mandáty obhajovat nebudou. Jeništa se soustředí na komunální volby a znovu usilovat o křeslo starosty Vlašimi. Jermář horní komoru opouští mimo jiné ze zdravotních důvodů.

Na Jermářovo křeslo pomýšlejí občanský demokrat Nwelati nebo bývalý ředitel boleslavské nemocnice Ladislav Horák, kterého nominovala ČSSD. Za TOP 09 se jim postaví podnikatel Miroslav Plch, za KSČM ekonom Josef Jermář. Kandidátem Pirátů bude podle mluvčí strany Karolíny Sadílkové dramaturgyně a herečka Daniela Weissová. Lidovci na Boleslavsku nikoho nenasadí a STAN svůj výběr ještě neuzavřeli. „Zatím kandidáta nemáme schváleného,“ řekl ČTK předseda krajské organizace STAN Věslav Michalik.

OBRAZEM: Satirické vtípky časopisu SORRY reagují na politickou situaci. Který se nejvíc vyvedl?

Na Benešovsku bude za ODS usilovat o hlasy voličů politolog Jiří Kozák a za ČSSD právník Petr Petržílek z Úval. STAN nasadí Hrabu, Piráti odborníka na vzdělávání Petra Chaluše, lidovci stavebního technika Jana Borgulu, TOP 09 spisovatelku a manažerku Terezii Radoměřskou a komunisté středočeského a benešovského zastupitele Cinku.

čtk

Včera, 18:00
Během víkendu bylo ve Středočeském kraji při honech postřeleno několik lidí. Záchranná služba eviduje jen...
Včera, 16:00
Co je to normální sexuální touha a kdy už je žena považovaná za frigidní? Definice...
Včera, 14:00
"V listopadu 1989 jsem sledoval, co děje v Československu, taky kvůli tomu, že my jsme...
Včera, 12:26
Ustavující zastupitelstvo hlavního města se sejde tento čtvrtek 15. listopadu. Primátorem zastupitelé zvolí Zdeňka Hřiba...
Včera, 12:00
Vánoce má Hanka Křížková velmi ráda a snaží se je vždy strávit v klidu a...
Včera, 10:00
Cítit se nemocný není v pořádku. Stejně tak chudoba není žádná ctnost. Jestliže se cítíte...
11.11.2018
Přední český bubeník Tokhi před časem představil nový hudební projekt Royal Squad. Spolu se svojí...
11.11.2018
Ne nadarmo se říká, že pes je nejlepší přítel člověka. Doprovází nás už více než...
11.11.2018
Společnost České Radiokomunikace (CRA) umístila v Argentinské ulici v Praze 7 čidla, která měří množství...
11.11.2018
Strážníci budou během dnešního dne pomocí tlampačů informovat Pražany o doporučení nevětrat z důvodu zápachu...
Reklama