30℃
Dnes je 22. srpen , svátek má Bohuslav

5 důvodů, proč někteří lidé nemají rádi kočky. Čím je mazlíci rozpálí doběla?

Jsou lidé, kteří nemají rádi například pavouky a jiný otravný hmyz. Jiní ale naopak pavouky milují stejně jako hady. A naopak mají fobii z labutí. Možná si říkáte, dobře, ale kdo by neměl rád kočky? Kočky jsou přece taková roztomilá chlupatá stvoření, že? Přinášíme vám výběr důvodů, proč i přesto někteří lidé kočky rádi nemají. Proč?

Reklama

1) Protože chlupy jsou všude, kam se podíváš

Tohle zná snad každý majitel psa nebo kočky, nebo jiného chlupatého zvířete. Chlupy poletují všude kolem a jsou úplně na všem. Oblečení, koberec, gauč, ručníky, utěrky, nádobí, chlupy na stole, chlupy na skříni, chlupy v posteli, chlupy na prostěradle, na povlečení, no zkrátka úplně všude. Člověk otevře konzervu a tam? Chlupy. Napije se čaje? Chlupy. Chce se najíst? Chlupy.

Spolehlivý budíček i terapeut. Známe 8 pádných důvodů, proč si pořídit kočku

Tohle je pro některé lidi, kteří nejsou zvyklí anebo nechtějí mít chlupy úplně ve všem, velká překážka. I přestože je mazlíček roztomilý, po několika týdnech soustavného odchlupování mohou i největšímu kliďasovi rupnout nervy. Lidé, kteří s kočkama žijí například v bytech, už mají dávno chlupy úplně všude a jsou s tím smíření – ne všichni jsou ale tak klidní.

2) Protože jsou všude kočičí zvratky a odér kočičích chcanek

Kromě chlupů kočka samozřejmě také chodí kadit a čůrat. Kočky jsou čistotné v tom smyslu, že obvykle chodí na jedno místo – na svůj kočičí záchod, který by se měl pak pravidelně vynášet. Bohužel i přesto se neubráníte pronikavému smradu z kočičích chcánek.

Kde si dát kafe a pomazlit se s kočkami? Poznejte 5 kočičích kaváren v Praze a okolí

Tu a tam kočka sežere vlastní chlupy, protože se musí celá očistit. Ty ale nemůže strávit, takže je vyzvrací ven. Pokud kočka není venkovní a nežije na zahradě a povenku, tak zvrací na podlahu, na koberec, no prostě tam, kde to na ni přijde. Zvratky je nutné pak odstraňovat a kočka zvrací pravidelně. Není výjimkou, že ráno máte nazvraceno v kuchyni. Dobrou chuť.

3) Protože mají silný strach z koček

Jsou lidé, kteří nemají kočky v lásce proto, že je nějak děsí. Myslí si, že jsou zlé. Což opravdu někdy být pravda může. Jsou takové kočky, které jsou zvyklé jen na svého majitele a po ostatních sekají drápkama, syčí. Ale i hodně roztomilá a mírumilovná kočička může někoho vyděsit. Někteří lidé trpí takzvanou fobií z koček – felinofobií. Pokud tím člověk trpí, i pouhý pohled na kočku mu může způsobit paniku, stres, pocení, bušení srdce, křečovitost, nervozitu a někdy dokonce až ztrátu kontroly nad sebou.

Polyamorie – když jeden vztah nestačí. Jaké je mít víc partnerů najednou?

4) Protože kočky lze nesnášet i bez důvodu

A někteří lidé nemají kočky rádi prostě proto. Asi jako někdo nemá rád můry, někdo nemusí mít rád kočky. Jsou lidi, kteří mají mnohem raději psi, protože jsou věrnější svému majiteli.

5) Protože kočkomilové mají kočku „nadevše“

„Kdo nemá rád mojí kočku, toho nemám rád já,“ tak zní věta spousty chovatelů. Jsou majitelé kočiček – a samozřejmě to může platit pro jakákoliv jiná zvířata –, kteří mají rádi svoje mazlíčky natolik, že přes to nejede vlak. Takže když pak jejich kamarád či známý, nebo potenciální budoucí partner nemá kočky rád, berou to jako zradu. Přitom by zvíře nemělo být překážkou v mezilidských vztazích. Jenže – byli byste s někým, kdo má doma obřího pavouka, když máte fobii z pavouků?!

Podobné je to s majiteli kočiček a někdy pejsků. Všude bordel, chlupy, smrad a kočka nebo pes válející se v tom. A u toho majitel zvířete, který prohlašuje, že teda pokud kdokoliv nemá dobrý vztah k jeho zvířatům, nebude se s ním bavit… No, možná by měli mít někteří milovníci kočiček speciální seznamku – koneckonců psí seznamka už existuje.

 

Včera, 19:20
„Vážený Leonide Iljiči,,(…) V této těžké situaci se obracíme na vás, sovětské komunisty, vedoucí představitele...
Včera, 17:30
Středočeský kraj chce dát na obnovu památek ke společenskému využití celkem 27 milionů korun. Podpora...
Včera, 12:28
Již od 90. let se vrací boom společenských her. Každý rok vychází mnoho nových nebo...
Včera, 12:26
Angrešt, to je stálice našich venkovských zahrad a zahrádek téměř všech chatařů. Spolu s rybízem...
Včera, 07:30
Možná jste už narazili na rozličné módní a hudební styly. Říká vám něco hipsterství? Pokud...
20.8.2018
Průzračně čistá voda, svěží zelené lesy a nad tím vším dechberoucí skalnaté štíty. To jsou...
20.8.2018
Nový pojem ekosexualita má několik možných definic a jeho popularita nabývá značných rozměrů. Milovat Zemi...
20.8.2018
Vzpomínáte na svoje první víno? Na tu skleničku, kterou vám rodiče milostivě odlili při nějaké...
20.8.2018
Prošli jsme se kolem Máří Magdaleny, minuli Harfenici a od Hada se vydali po modré....
20.8.2018
Citátů na téma muži a ženy je jako máku. Některé nutí k zamyšlení, jiné pobaví....
Reklama