Nejhezčí místa za Prahou, kam dojedete za pár minut

Chcete vyrazit na výlet, ale nemáte rádi dlouhé cestování? Není třeba trávit hodiny v autě. V blízkém okolí Prahy najdete spoustu míst, kam pohodlně dojedete během pár chvil.

Reklama

FOTO: Svatojánské proudy

Svatojánské proudy - Svatojanske_proudy_1896_wikimediaSvatojánské proudy - Svatojánské proudy_pixabaySvatojánské proudy - Směrovka_Svatojánské_Proudy_1898_wikimediaSvatojánské proudy - NS_Svatojánské_proudy_-_15,_Štěchovice_wikimediaSvatojánské proudy - 800px-Skály_u_Svatojánských_proudů_wikimediajpg

Svatojánské proudy

Svatojánské proudy byl původně úsek Vltavy mezi Štěchovicemi a Slapy, kde řeka protékala hlubokým skalnatým údolím a tvořila peřeje. Dnes je území zatopené štěchovickou vodní nádrží a zatímco dříve to bylo obávaná překážka pro voraře, dnes se sem lidé jezdí pokochat romantickým výhledem na řeku.

 

FOTO: Solvayovy lomy

Solvayovy lomy - Lokomotiva_BN30R_(3)Solvayovy lomy - 1280px-Solvayovy_lomy_(88)_Solvayovy lomySolvayovy lomy - Solvayovy_lomy_(wikimedia)Solvayovy lomy - 1024px-Solvayovy_lomy_(157)Solvayovy lomy - Solvayovy_lomy_(95)_Solvayovy lomy_wikimedia
Další fotky
Solvayovy lomy - Solvayovy_lomy_(131)Solvayovy lomy - Solvayovy_lomy_(159)Solvayovy lomy - 1280px-Solvayovy_lomy_(57)Solvayovy lomy - Solvayovy_lomy_(67)

Solvayovy lomy

Ze Svatého Jana pod Skalou, Loděnice nebo Bubovice se vydejte do Solvayových lomů. Dnes je tady skanzen ve volné přírodě. Vidět můžete bývalé provozní a technologické budovy, ale hlavně zrekonstruovanou úzkorozchodnou lomovou dráhu. A třeba 28. října tady končí sezóna a při té příležitosti budou v provozu i lokomotivy, které nejsou běžnou součástí pravidelných jízd pro veřejnost.

 

FOTO: Karlštejn

Karlštejn - FFridrich,_KarlštejnKarlštejn - 126_Karlštejn_Budňany_cesta_dolů_k_silnici_na_hrad_SVKarlštejn - Pixabay_karlstein-77840_1280Karlštejn - Karlštejn_4Karlštejn - Èeský kras – hrad Karlštejn
Další fotky
Karlštejn - karlstejn-847796_1280_pixabayKarlštejn - Hrad_Karlštejn_06Karlštejn - 1200px-Karlštejn_5

Karlštejn

Perla mezi hrady, Karlštejn, byl založen v roce 1348 kým jiným, než českým králem a římským císařem Karlem IV. jako místo pro uložení královských pokladů. Na počátku husitských válek byly z bezpečnostních důvodů na Karlštejn převezeny české korunovační klenoty, které zde s krátkými přestávkami zůstaly uloženy téměř 200 let. K vidění je několik prohlídkových okruhů, ať už soukromé a reprezentační prostory císaře Karla IV., posvátné prostory hradu včetně kaple sv. Kříže, vyhlídka z Velké věže nebo výstava Karlštejnský poklad – Kultura císařského dvora Karla IV..

 

FOTO: Černolické skály

Černolické skály - Rozcestník_Černolické_skály_(KČT)Černolické skály - Černolické_skály_(04)Černolické skály - Černolické_skály_(3)Černolické skály - Černolické_skály_(1)Černolické skály - Černolické_skály_(01)
Další fotky
Černolické skály - Černolické_skály

Černolické skály

Černolické  neboli Čertovy skály je skalní masív nad obcí Černolice, patnáct let jsou chráněny jako přírodní památka. Z vrcholu se nabízí nezapomenutelný pohled do okolí. Jsou to také první horolezecké skály v Čechách, přičemž první písemná zmínka pochází z roku 1905. Vyskytují se zde také úlomkovité zbytky trilobitů, ramenonožců a konulárií.

 

FOTO: Zámek Loučeň

Zámek Loučeň - OLYMPUS DIGITAL CAMERAZámek Loučeň - Zámek LoučeňZámek Loučeň - Zámek_Loučeň,_letecký_snímekZámek Loučeň - Zámek_Loučeň,_část_s_bludištěmZámek Loučeň - Zámek_Loučeň,_bludiště
Další fotky
Zámek Loučeň - Loučeň_with_Loučeň_CastleZámek Loučeň - Chateau_Loučeň_-_panoramio

Zámek Loučeň

Zámecké slavnosti, prohlídky zámku, večerní a noční prohlídky, dětské a čoko prohlídky, prohlídky s bílou paní nebo kostýmovaná prohlídka. To je zámek Loučeň. První zmínka o obci pochází z roku 1223. Zásadní zlom přišel v historii zámku v době třicetileté války, v roce 1623 přicházejí na Loučeň Valdštejnové. Na zámek dopadly i horší časy, do roku 1979 zde fungovala školka, poté hotel. Před deseti lety byl zámek zpřístupněn veřejnosti, které mohla vidět nově vybudovanou expozici a také park se souborem bludišť a labyrintů.

Před 51 minutami
Areál základní a mateřské školy v Dolních Břežanech uspěl v soutěži Stavba roku Středočeského kraje...
Před 1 hodinou
Nemilé překvapení čeká na řidiče parkující na Praze 6, kteří si nepovšimli harmonogramu komplexního čištění...
Před 1 hodinou
Druhý ročník setkání divadel střední Evropy Palm Off Fest, který proběhne od 20. do 31....
Před 2 hodinami
Tento článek vychází také v časopise PROFI Poradenství & Finance  1. Čím více fondů v...
Před 3 hodinami
V létě se město přehřívá „Praha 7 je centrální městskou částí, kde se v plné míře...
Před 3 hodinami
V parku na náměstí Komenského v Kostelci nad Labem je veřejnosti přístupná výstava Anthropoid –...
Dnes, 07:35
Návštěvu muzea většina dětí doposud vnímala spíše jako nepříjemnou povinnost než zábavu. Tomu je ale...
Včera, 12:57
Praha jako dlouholetá bašta TOP 09 padla. Strana, která před čtyřmi lety v metropoli dominovala...
Včera, 12:49
Michal David se rozhodně nenudí. Právě dopsal muzikál Muž se železnou maskou, chystá se natáčet...
Včera, 20:06
Se ziskem 29,64 % volby jednoznačně ovládlo hnutí ANO. Druhá skončila s velkým odstupem ODS...
Reklama