8℃
Dnes je 17. listopad , svátek má Mahulena

Jak bude vypadat vedení Berouna se rozhodne až dnes

V Berouně nebylo ani před ustavujícím zasedáním zastupitelstva Berouna jasné, jak bude vypadat budoucí vedení města. Původně dohodnutá koalice Nezávislých Berouňáků, Berouna sobě, Lepšího Berouna a ČSSD padla a strany dál jednají o možných variantách.

Reklama

„Zatím pořád ještě jednáme. Jasno bude až v pondělí,“ řekla volební jednička ODS Soňa Chalupová. Podle některých zpráv by se vítězní Nezávislí Berouňáci mohli spojit s ODS, ANO a ČSSD. Lídr Nezávislých Berouňáků Dušan Tomčo to ale nepotvrdil. „To je jedna z variant, která by možná byla, ale bohužel není nic dojednáno, jednáme pořád dál,“ řekla Chalupová.

To, že jednání dosud nebyla uzavřena, potvrdil i dosavadní starosta Ivan Kůs (ČSSD). Výsledek bude podle něj znám v pondělí. „Jsem optimista a věřím, že veřejnost bude nakonec spokojena,“ řekl Kůs.

Nezávislí Berouňáci minulý týden odstoupili od uzavřené dohody o koalici s Berounem sobě, Lepším Berounem a ČSSD. Strany nebyly schopné se domluvit na programových prioritách, podmínkách fungování koaličních vztahů a rozdělení kompetencí v radě. Podle lídra Berouna sobě Kamila Macharta bylo jablkem sváru hlavně rozdělení kompetencí v městské radě.

Podle původní dohody se měl stát starostou lídr ČSSD Ondřej Šimon a místostarosty Tomčo a Machart. Předsedkyně berounské ČSSD Alena Mészárosová ale dnes uvedla, že Šimon se spolustraníky nekonzultoval vyjednávání a o podpisu koaliční smlouvy se berounští sociální demokraté dozvěděli až z médií. „Za zvláště závažné považujeme to, že sám za sebe a o své vůli podepsal koaliční dohodu s některými subjekty, ke kterým naše organizace měla a má vážné výhrady,“ dodala Mészárosová, aniž upřesnila, které strany má na mysli. Dodala pouze, že se tyto výhrady netýkají Nezávislých Berouňáků.

Nezávislí Berouňáci obsadí v jednadvacetičlenném zastupitelstvu pět křesel. O jeden mandát méně mají Beroun sobě a ANO. ODS získala tři zastupitele, Lepší Beroun a ČSSD mají po dvou mandátech a komunistům připadlo jedno křeslo.

Zdroj: čtk

Ve Stromovce vznikne tréninkové centrum pro gymnasty

12.11.2018
U Králova Dvora na Berounsku by měla vzniknout nová obchodní a průmyslová zóna. Uvolnit se...
9.11.2018
Společnost Valeo postaví v Žebráku na Berounsku halu na výrobu chlazení baterií pro elektromobily. Celková...
8.11.2018
Vůz Mercedes Benz Sprinter pořídil krajský úřad pro policii za téměř šest milionů korun.
7.11.2018
Starostou Králova Dvora na Berounsku se stal potřetí Petr Vychodil (ODS). Místostarosty jsou Jiří Oberfalzer...
6.11.2018
Na Berounsku je situace s přemnoženými divočáky obdobná jako v celé České republice.
5.11.2018
Starostkou Berouna se dnes stala občanská demokratka Soňa Chalupová. Nahradila ve funkci Ivana Kůse (ČSSD),...
4.11.2018
Muzeum T. G. M. v Rakovníku zve do Petrovcovy výstavní síně Muzea T. G. M....
2.11.2018
Projekt Lepší bezpečnost – lepší budoucnost představuje soubor harmonizovaných aktivit s cílem podpořit konkurenceschopnost a...
2.11.2018
V Berouně byla odhalena busta francouzského paleontologa a geologa Joachima Barranda. Obyvatelé a návštěvníci Berouna...
2.11.2018
Výstava je výběrem unikátních předmětů ze sbírky muzea i z největší soukromé masarykovské sbírky pana...
Reklama