8℃
Dnes je 17. listopad , svátek má Mahulena

Středočeští policisté prezentovali na výstavě Future Forces Exhibition nejnovější techniku

Projekt Lepší bezpečnost – lepší budoucnost představuje soubor harmonizovaných aktivit s cílem podpořit konkurenceschopnost a obchodní potenciál českého průmyslu a výsledků vědy a výzkumu.

Reklama

Mezinárodní platforma byla zaměřená na současné a budoucí potřeby ozbrojených a bezpečnostních sil a přehlídku nejnovějších produktů a technologií v obraně a bezpečnosti.

Policista z Dopravního inspektorátu Praha venkov-západ zde prezentoval nejnovější policejní techniku při šetření dopravních nehod VW Transporter a skrytého dohledu nad silničním provozem vozidlo Škoda Superb. Návštěvníci se při prohlídce vozidel dozvěděli všechno o jejich technické vybavenosti a možnosti využití při výkonu služby policistů z oddělení dopravních nehod, dohledu nad bezpečností a plynulostí silničního provozu a také dálničních policistů.

Vozidlo VW Transporter T5 kombi 4×4 bylo pořízeno jako speciální technika pro monitoring reálných hrozeb, za účelem zvýšení akceschopnosti Policie ČR v rámci IZS při prevenci, přípravě a řešení mimořádných událostí a při dopravních nehodách (včetně přírodních a technologických katastrof, zejména povodní). V případě, že by nastala jedna z těchto situací, budou tato vozidla nasazena na zmapování, ohledání a zajištění daného místa. Dále jsou tato vozidla využívána v případě různých omezení a uzavírek v silničním provozu. Policistům slouží svým vybavením k efektivní práci v případě jakéhokoliv zásahu. Světelná technika, která je umístěna na střeše vozidel, je určena k lepší orientaci na místě události a ke zvýšení bezpečnosti zasahujících složek na místě. Vozidla jsou cíleně rozmístěna na území celé České republiky,

„Jako další zde bylo vystaveno vozidlo, které mají k dispozici policisté z Dálničního oddělení Rudná. Jedná se o policejní speciál Škoda Superb III, speciální vozidlo určené pro skrytý dohled na bezpečnost a plynulost silničního provozu se zaměřením zejména na dodržování nejvyšší dovolené rychlosti. Vozidlo je vybaveno přední a zadní kamerou, záznamovou technikou Ramer 10C, výstražným světelným a zvukovým zařízením a v prostoru zadní části panelem s proměnnými nápisy,“ připomíná por. Bc. Marcela Pučelíková, tisková mluvčí P ČR Beroun.

V Buštěhradu nechal pozemkový úřad postavit nový rybník

12.11.2018
U Králova Dvora na Berounsku by měla vzniknout nová obchodní a průmyslová zóna. Uvolnit se...
9.11.2018
Společnost Valeo postaví v Žebráku na Berounsku halu na výrobu chlazení baterií pro elektromobily. Celková...
8.11.2018
Vůz Mercedes Benz Sprinter pořídil krajský úřad pro policii za téměř šest milionů korun.
7.11.2018
Starostou Králova Dvora na Berounsku se stal potřetí Petr Vychodil (ODS). Místostarosty jsou Jiří Oberfalzer...
6.11.2018
Na Berounsku je situace s přemnoženými divočáky obdobná jako v celé České republice.
5.11.2018
Starostkou Berouna se dnes stala občanská demokratka Soňa Chalupová. Nahradila ve funkci Ivana Kůse (ČSSD),...
5.11.2018
V Berouně nebylo ani před ustavujícím zasedáním zastupitelstva Berouna jasné, jak bude vypadat budoucí vedení...
4.11.2018
Muzeum T. G. M. v Rakovníku zve do Petrovcovy výstavní síně Muzea T. G. M....
2.11.2018
V Berouně byla odhalena busta francouzského paleontologa a geologa Joachima Barranda. Obyvatelé a návštěvníci Berouna...
2.11.2018
Výstava je výběrem unikátních předmětů ze sbírky muzea i z největší soukromé masarykovské sbírky pana...
Reklama