7℃
Dnes je 13. listopad , svátek má Tibor

Blondýnky versus brunetky. Jedna patří do postele a druhá k plotně. Co si myslí Češi?

Další fotky

O tom, zda muži preferují blondýnky, či spíše brunetky, se stále a dokola vedou nekonečné diskuse. Vědcům za to stojí i výzkumy po celém světě a nejinak je tomu i u nás v Česku a šprýmařům zase nespočet povedených vtipů, které si berou na paškál spíše blondýnky.

Reklama

Jsou takhle tři blondýny na ostrově a radí se, jak pryč. Připlave k nim zlatá rybka a řekne jim: „Každé z vás splním jedno přání!“ 1. blondýna řekne: „Já chci být nejchytřejší na světě“ A odplave. 2. blondýna řekne: „Já chci být úplně nejchytřejší na světě“, stane se z ní bruneta a odplave na voru. 3. blondýna řekne: „Já chci ale být úplně nejchytřejší na celém světě“, stane se z ní muž a odejde po mostu.

Svůj výzkum si udělala i firma Sunsilk, která zjišťovala, jaký je v České republice počet blondýnek, brunetek, zrzek a žen s melírem. Do ankety bylo zapojeno celkem 6152 žen z celé republiky. Výsledky dopadly takto: hnědovlásek 30 %, blondýnek 12 %, mahagonové odstíny vlasů 8 %, zrzky 4 %. Ostatních 40 % žen má melír, většinou světlých odstínů.

8 tipů na opálené sexy tělo. Jak docílit snědé pokožky a ještě zhubnout?

Podle dotázaných mužů v anketě jsou pak brunetky a blondýny navíc ženami s takzvaným „vyšším rodičovským potenciálem“. Muži je totiž vidí jako ideální matku svých dětí. V tomto ohledu jsou na tom brunetky a blondýny lépe než zrzky a černovlásky.

Tmavovlásky prý vydělávají víc a jsou prý pracovitější a blondýny jsou opěvované a něžné. Brunetky mají zase to štěstí, že vyvolávají u ostatních důvěru. Setkávají se tak s větší úctou a mívají na rozdíl od blondýnek také respekt.

Naivní blondýnka, mazaná bruneta a záhadná černovláska
Jisté je, že blondýnky jsou obecně považovány za velmi atraktivní. Čím je to způsobeno? Skupina německých vědců tvrdí, že blondýnky i zrzky produkují šestkrát více feromonů než tmavovlásky. Zároveň je jim k dobru připisována klidnější a poddajnější povaha a větší smysl pro romantiku.

Síla receptů našich babiček. Jak pečovaly o nohy, aby je měly krásné do sandálů?

Typická blondýnka by měla být hodně naivní a častěji nevěrná. Naproti tomu brunetky jsou považovány za mazanější a obecně jsou hodnoceny jako inteligentnější. Černovlásky pak podle tradičních představ často vynikají právě intelektem a muži je považuji za záhadné.

Neuvěřitelná alergie na slunce způsobuje pupínky. Dá se s tím vůbec něco dělat?

Co vy na to? My si myslíme, že každý muž preferuje něco jiného a paušalizovat se to rozhodně nedá. Také žádný zaručený ideál ve vztazích nefunguje, přestože ženám na barvě jejich vlasů velmi záleží a není výjimkou experimentování s proměnami od blondýnky k černovlásce, či naopak.

Navíc dnešní móda je tak proměnlivá, že si takovou proměnu může dovolit každá žena a navíc se také zpestření i pro vztah doporučuje.

FOTO: vlasy

vlasy - vlasy_1vlasy - vlasy_2vlasy - vlasy_3vlasy - vlasy_5vlasy - vlasy_4
Další fotky
vlasy - vlasy_6vlasy - vlasy_7vlasy - vlasy_8vlasy - vlasy_9

 

 

Včera, 18:00
Během víkendu bylo ve Středočeském kraji při honech postřeleno několik lidí. Záchranná služba eviduje jen...
Včera, 16:00
Co je to normální sexuální touha a kdy už je žena považovaná za frigidní? Definice...
Včera, 14:00
"V listopadu 1989 jsem sledoval, co děje v Československu, taky kvůli tomu, že my jsme...
Včera, 12:26
Ustavující zastupitelstvo hlavního města se sejde tento čtvrtek 15. listopadu. Primátorem zastupitelé zvolí Zdeňka Hřiba...
Včera, 12:00
Vánoce má Hanka Křížková velmi ráda a snaží se je vždy strávit v klidu a...
Včera, 10:00
Cítit se nemocný není v pořádku. Stejně tak chudoba není žádná ctnost. Jestliže se cítíte...
11.11.2018
Přední český bubeník Tokhi před časem představil nový hudební projekt Royal Squad. Spolu se svojí...
11.11.2018
Ne nadarmo se říká, že pes je nejlepší přítel člověka. Doprovází nás už více než...
11.11.2018
Společnost České Radiokomunikace (CRA) umístila v Argentinské ulici v Praze 7 čidla, která měří množství...
11.11.2018
Strážníci budou během dnešního dne pomocí tlampačů informovat Pražany o doporučení nevětrat z důvodu zápachu...
Reklama