Článek o brandýské rekonstrukci rozbouřil sociální sítě

Bez problému proběhla distribuce minulého čísla Našeho REGIONU v Brandýse nad Labem. Předchozí číslo 10 přitom bylo rozneseno jen z 25 procent. Článek o rekonstrukci domu v centru města, který byl na titulní straně obou čísel, už vyvolal bouřlivou reakci.

Článek s názvem Rekonstrukce s podezřelým stínem upozornil na okolnosti městské zakázky na rekontrukci Kolejí Ivana Olbrachta za více než 50 miliónů. Mezi subdodavateli vítěze tendru se objevila i firma Trepart s.r.o., v níž ve vysoké manažerské funkci pracuje i syn starosty Brandýsa Vlastimila Picka.

Ten o zakázce rozhodoval jednak jako člen komise, jednak z titulu své funkce, takže na výběr zhotovitele mohl mít přímý vliv. Jak radnice, tak starostův syn Tomáš Picek informaci o angažmá firmy Trepart potvrdili. „V době výběrového řízení nebylo panu starostovi nic známo o obchodním vztahu firmy Trepart k firmě Auböck (zhotoviteli rekonstrukce kolejí Ivana Olbrachta).

Platby za práce na rekonstrukci objektu kolejí jsou prováděny generálnímu dodavateli, tedy firmě Auböck,“ bránila starostu Vlastimila Picka Zdeňka Tichá z radnice Brandýsa nad Labem. Syn starosty Tomáš Picek kauzu odmítl komentovat: „Co se týká subdodavatelského vztahu mezi námi a generálním dodavatelem níže zmiňované veřejné zakázky, je to věc obchodního tajemství,“ uvedl v emailové reakci.

 

Zejména na sociálních sítích článek vyvolal bouřlivé reakce. Mezi diskutujícími vyčníval svou agresivitou uživatel Jiří Blahút, který neváhal vyhrožovat. Člověk stejného jména přitom zasedá v brandýské Komisi pro vnější vztahy, komunikaci a propagaci města. Některé z reakcí uvádíme v boxu na této stránce. Vyjádření vedení města ke skutečnostem uvedeným v článku zatím není na oficiálních stránkách města k dohledání, žádná reakce nepřišla ani do redakce Našeho REGIONU. My jsme oslovili s žádostí o reakci i místostarostu Hynka Homolku, ani ten na zaslané dotazy nereagoval.

(man)

 

Některé z reakcí zde uvádíme:

Jirka Blahút: Podotýkám, že nejsem žádným agilním zastáncem pana starosty, jak se mi tu někteří snaží podsunout, jen mě neskutečně štve špína, jaká se tu vyrábí jako na běžícím pásu a poškozuje lidi, kteří získali výjimečnou důvěru voličů. Zvláště podsouvání, že jde o „Podivné praktiky vedení města Brandýs nad Labem“ nebo naznačování, že někdo „zasáhl při roznosu“ novinového škváru Náš region.

Jindřiška Vitvarová: Tady v ČR a zejména v Brandýse je klientelismus, jánabráchismus a malá domů něco normálního. Nikdo se tím už nezabývá, nikdo se nad tím nepozastaví, nikdo nebouchne do stolu. Ti, kdo by se snad odvážili na něco upozornit, jsou okamžitě napadáni, šmírování a odhalováni a poté pranýřováni. Praktiky, které fungovaly za minulého režimu, fungují stále a fungují mnohem sofistikovaněji než tehdy. A ti, kteří je používají, se prohlašují za největší demokraty a komunistobijce…

Jirka Pokorný: Osobně já jsem na takovýhle témata celkem háklivej. Ale po pravdě, zde mi to nepřijde, jako nějaká levá. Jedná se o půl míče za subdodavatelství, který teď navíc bude pod velkým dohledem. Žádné jiné spojení, ani nějaký náznak falšování prostě nevidím.

Zdenek Pančus Panek: Naopak. Je moc dobře, že lidi jsou všímavý a u našeho dvojměstí to platí dvojnásob.

Honza Temr: Bouře ve sklenici vody…

Risko Vasil: Banda skurvena,zlodejska!!

Lukáš David: Koukam, ze praktiky z Armády ČR se nezapominaji….  🙂

Zdeněk Žižka:  Zcela běžná reakce. Ona totiž není pravda jen? jedna. Ona je pravda „před tímto zastupitelstvem“ a „při současném složení zastupitelstva“. Každý, kdo se jen trochu otře kriticky o současné zastupitelstvo, dočká se velmi podrážděné až hysterické reakce od pana Blahúta…  😉

Jirka Blahút: Pane Žižko, melete blbosti. Chtěl jsem Vám to vpálit osobně v Šipce, nakonec mi Vás v tom dusnu bylo líto. Ale Vy si vážně zasloužíte konfrontaci, Vaše kousavá zášť je zřejmě odrazem Vaší fyzické reality.

 

Share