7℃
Dnes je 13. listopad , svátek má Tibor

Ďáblice a Zličín pravděpodobně povedou současní starostové

Na dalších dvou radnicích malých částí Prahy je už vybrán starosta. Zličín nadále povede Marta Koropecká (BEZPP), v Ďáblicích zůstane ve vedení radnice Miloš Růžička (STAN). Oba stáli v čele uskupení, které v městské části získala většinu v zastupitelstvu.. Vedení radnic včetně jména starosty ještě musí potvrdit zastupitelé na ustavujícím zasedání.

Reklama

Hnutí STAN získalo v Ďáblicích deset zastupitelů z 15, Růžička dostal 788 hlasů, voliči mu tak dali nejvíce hlasů ze zvolených zastupitelů. „Vzhledem k velmi silnému mandátu pro STAN i pro mne osobně od voličů budu navržen a snad i zvolen starostou já,“ uvedl Růžička, který vede městskou část od roku 2010. O obsazení rady, výborů a komisí zatím není rozhodnuto. „Rozhodně chceme zapojit a spolupracovat i se všemi ostatními,“ dodal. Do zastupitelstva se dostala ještě dvě uskupení. V Ďáblicích, které jsou na severu metropole, žije 3615 obyvatel.

Přestože má ve zličínském zastupitelstvu vítězné uskupení většinu křesel, i v této městské části bude spolupracovat s dalšími zastupiteli. „I když máme dostatek míst v zastupitelstvu, budeme v dalším období pracovat v koalici se STAN. V této koalici jsme fungovali i v minulém období a spolupráce se nám osvědčila,“ uvedla Koropecká. Do patnáctičlenného zastupitelstva se dostala ještě ODS. Koropecká je starostkou městské části od roku 2012 a pravděpodobně povede radnici i nadále. Zličín, který je na západě Prahy, je složen z katastrálních území Zličína a Sobína. V městské části žije 6630 lidí.

O vedení radnice je takřka rozhodnuto v polovině z 35 nečíslovaných městských částí Prahy. Ve většině bude, pokud to zastupitelstva potvrdí, pokračovat současný starosta. V Březiněvsi bude nadále starostou Jiří Haramul (BEZPP), v Kolodějích Angela Morávková (BEZPP), ve Slivenci Jana Plamínková (STAN) nebo v Běchovicích Ondřej Martan (ODS). Řeporyje naopak povede nová tvář, novinář a moderátor Pavel Novotný (ODS). Občanští demokraté tam sestavili koalici s volební koalicí Zelených a Pirátů, v jedenáctičlenném zastupitelstvu mají šest křesel.

Zdroj: čtk

Kde je ukrytý tajemný svatý grál? Všechny stopy vedou na Křivoklát

Včera, 18:00
Během víkendu bylo ve Středočeském kraji při honech postřeleno několik lidí. Záchranná služba eviduje jen...
Včera, 16:00
Co je to normální sexuální touha a kdy už je žena považovaná za frigidní? Definice...
Včera, 14:00
"V listopadu 1989 jsem sledoval, co děje v Československu, taky kvůli tomu, že my jsme...
Včera, 12:26
Ustavující zastupitelstvo hlavního města se sejde tento čtvrtek 15. listopadu. Primátorem zastupitelé zvolí Zdeňka Hřiba...
Včera, 12:00
Vánoce má Hanka Křížková velmi ráda a snaží se je vždy strávit v klidu a...
Včera, 10:00
Cítit se nemocný není v pořádku. Stejně tak chudoba není žádná ctnost. Jestliže se cítíte...
11.11.2018
Přední český bubeník Tokhi před časem představil nový hudební projekt Royal Squad. Spolu se svojí...
11.11.2018
Ne nadarmo se říká, že pes je nejlepší přítel člověka. Doprovází nás už více než...
11.11.2018
Společnost České Radiokomunikace (CRA) umístila v Argentinské ulici v Praze 7 čidla, která měří množství...
11.11.2018
Strážníci budou během dnešního dne pomocí tlampačů informovat Pražany o doporučení nevětrat z důvodu zápachu...
Reklama