-6℃
Dnes je 19. březen , svátek má Josef

Dámy a pánové.… Břevnovská pouť je v plném proudu!

Několik tisíc návštěvníku již stihlo v sobotu navštívit druhou největší pouť v Praze. Desítky pouťových atrakcí a spousty stánků s vyhlášenými pouťovými koláčky na vás čekají na Břevnově ještě dnes.

Reklama

V pátek, den před oficiálním zahájením břevnovské poutě, patřily veškeré kolotoče již tradičně handicapovaným dětem z ústavů, které si při akci Kolotoče bez bariér mohly vyzkoušet veškeré atrakce zdarma. Organizátor poutě, kterým je Spolek břevnovských živnostníků, nabídl všem dětem z ústavů, dětským domovům a stacionářům možnost účastnit se této akce zcela zdarma. Děti si mohly kromě zážitků odnést tradiční posvícenské koláče a drobné dárky.

Druhá největší pouť po Matějské

Břevnovská pouť je druhou největší poutí v Praze hned po pouti Matějské. Houpačky, kolotoče, poníci, ale i adrenalinové atrakce. To vše doprovázeno nezaměnitelnou hudbou provozovatelů atrakcí s „volume“ hodně doprava a s jejich ojedinělou rétorikou nemůžete pouť již z dálky minout. Již od zastávky Břevnovský klášter, na kterou vás dopraví tramvaj 22 nebo 25, uslyšíte a ucítíte tradiční Břevnovské posvícení.

(www.youtube.com, A11)

Na posvícení jsme narazili na všechny možné stánky s občerstvením. Můžete zde ochutnat výbornou kachnu, pečené hovězí, prasátko na roštu, vepřovou šunku, ale narazili jsme i na žabí stehýnka. Největší fronta se ovšem stála na tradiční pouťové koláče, bramboráky a langoše. Vše se dá zapít hned několika druhy piva anebo si můžete dát vínečko či burčák.

Poklidné labutě střídá divoký adrenalin

Atrakce jsou tu snad všechny klasické, od labutí a kolotočů pro malé, ale i nejmenší návštěvníky až po větší adrenalinové, o které má zájem hlavně omladina. Jako každý rok naleznete na pouti prostranství se staročeskou řemeslnou dílnou, kde se nachází několik řemeslných stánků. Zde si můžete vyzkoušet vyrobit snad úplně cokoliv. Nechybí ani kejklíři, kteří umí žonglovat se vším, co jim přijde pod ruku.

FOTO: Dámy a pánové.… Břevnovská pouť je v plném proudu!

Dámy a pánové.… Břevnovská pouť je v plném proudu! - IMG_1178Dámy a pánové.… Břevnovská pouť je v plném proudu! - IMG_1193Dámy a pánové.… Břevnovská pouť je v plném proudu! - IMG_1171Dámy a pánové.… Břevnovská pouť je v plném proudu! - IMG_1179Dámy a pánové.… Břevnovská pouť je v plném proudu! - IMG_1187
Další fotky
Dámy a pánové.… Břevnovská pouť je v plném proudu! - IMG_1161Dámy a pánové.… Břevnovská pouť je v plném proudu! - IMG_1200Dámy a pánové.… Břevnovská pouť je v plném proudu! - IMG_1203Dámy a pánové.… Břevnovská pouť je v plném proudu! - IMG_1202Dámy a pánové.… Břevnovská pouť je v plném proudu! - IMG_1168

Na hlavním pódiu se střídají skupiny s hudbou všech hudebních žánrů pro všechny věkové skupiny. Vstup na posvícení je zdarma. Pokud se vám na pouť nechce vyrazit kvůli počasí, tak věřte, že počasí je letošní rok ještě zlaté, protože například v roce 1993 zde i sněžilo.

A co mají nejraději malí návštěvníci? Na to jsme se zeptali šestiletého Lukáška „Už jsem vyzkoušel mašinku, strašidelný hrad, koně a trampolínu a nejlepší byla tenhle dřevěný kolotoč,“ líčil nadšeně Lukášek.

 

 

 

Dnes, 16:02
Sněmovní výbory se budou zabývat návrhem na to, aby došlo k 19% zdanění církevních restitucí,...
Dnes, 13:55
Název tento materiál dostal kvůli tomu, že byl před desítkami let považován za materiál budoucnosti...
Dnes, 13:30
Ze závěrů australsko-singapurské studie publikované v odborném časopise Ophtalmology vyplývá, že v roce 2050 může...
Dnes, 13:00
Rozpočet Prahy pro letošní rok počítá mimo jiné s částkou 30 661 000 korun na...
17.3.2018
Chcete využít volna a o víkendu někam vyrazit? Nabízíme vám pět zajímavých rozhleden ve Středních...
17.3.2018
Vydejte se za J. E. Purkyněm a Koptovými do Libochovic, města ležící při Ohři v...
17.3.2018
Bohatýr ducha a práce – stojí na náhrobku Josefa Hlávky v jeho rodných Přešticích. Dobře...
16.3.2018
Václav Neckář patří mezi legendy české hudební scény. Zpěvák s nezaměnitelným hlasem se stal hvězdou...
16.3.2018
Podle nejnovějších údajů má naše armáda 23 184 vojáků, 6515 civilních a 1148 státních zaměstnanců....
15.3.2018
Před pár dny přišel režisér a dramaturg Antonín Kachlík do klubu Jazzové sekce (ve Valdštejnské...
Reklama