28℃
Dnes je 22. červen , svátek má Pavla

Jste těhotná, trápí vás nachlazení a léky jsou tabu? Tyto bylinky zaručeně pomohou

Další fotky

Jste těhotná, máte zvýšenou teplotu, ucpaný nos, škrábe vás v krku a začínáte pokašlávat? Na antibiotika to snad není a myslím, že budete ráda, když se jim vyhnete. Bylinek, které si můžete s klidem dopřát není mnoho, ale léčí.

Reklama

Jmenujme například lipový květ, ze kterého si můžete připravit lahodný čaj na vypocení, nejlépe ještě s medem. Další vhodnou bylinkou pro vás může být heřmánek na snížení horečky nebo ke kloktání a jitrocel v jakékoli formě proti kašli. Na trhu jsou k dostání kvalitní jitrocelové sirupy nebo také jitrocelové bonbony.

Tipy, čeho se v těhotenství vyvarovat na cestách

Lipový květ a jeho další účinky

Tato úžasná bylina je účinným tonikem pro nervový systém, na křeče svalů, snižování krevního tlaku a hladiny cholesterolu, je vynikajícím pomocníkem proti stresu, bolestem hlavy, úzkosti a ateroskleróze.

Neuvěřitelná alergie na slunce způsobuje pupínky. Dá se s tím vůbec něco dělat?

Lipový květ napomáhá se zlepšením spánku. Funguje velmi dobře zejména v kombinaci s chmelem. Zároveň stimuluje pot a tím pomáhá tělu při nachlazení a horečce, protože snižuje teplotu a dostává hlen z plic, průdušnic a celého dýchacího systému. Velmi účinné je kloktání čaje z lipového květu nebo užívání tinktur na bolesti v krku. Čaj z lipového květu je účinný pro ledviny, močový měchýř a žaludek.

Pokud chcete tedy něco pro své zdraví udělat, osobně doporučuji využít nastávající období začátkem června a nasbírat si květy lípy srdčité a usušit. Nejen, že pomohou vám, ale celé rodině například v chladnějších měsících. Čaj je nejen účinný, ale i velmi lahodný.

Netradiční voňavé recepty proti migréně. Šeřík se dá i jíst! Vyzkoušejte šeříkový dort

Heřmánek na zklidnění a jiné neduhy

Heřmánek má nesmírně uklidňující účinky pro váš nervový systém, Jeho protizánětlivý, protikřečový a protiinfekční účinek dokáže prospět celému tělu – vně i uvnitř. Užívá-li se heřmánek vnitřně, tiší žaludeční nevolnosti. Účinkuje však také zevně na kůži a sliznici dutiny ústní i oční, zklidňuje vyrážky a záněty v krku. Může také zmírňovat i menstruační bolesti.

Při zevním použití pomáhá heřmánek zklidňovat kožní záněty. Obsahuje protibakteriální složky, které mohou rovněž urychlit léčení infekcí. Obklad z heřmánkového odvaru může být také úspěšný při léčení lehčích popálenin. Také je účinný při spálené pokožce při opalování ve formě obkladů či spolu s mandlovým olejem pokožku zregeneruje a zklidní.

Zázračné kozí mléko pomůže v boji proti rakovině. A ještě po něm zhubnete

Jitrocel

Je důležitý pro ty, kteří mají špatnou krev nebo málo krve, slabé plíce a ledviny, bledý vzhled, kteří dostávají vyrážky a lišeje. Semena jitrocele pomáhají eliminovat tvorbu žlučových kamenů. Čerstvé rozmačkané listy lze přiložit na ránu i bez omytí. Rána se stáhne a také se zastaví či zmírní krvácivost.

Hračky, které pamatujeme my i naše maminky. Měli jste houpacího koníka?

Co tomu říkáte, maminky v očekávání?

Není občas zábavnější vyrazit na procházku a přinést si trochu té léčivé přírody domů? Pokud již potomka máte zpříjemníte den nejen sobě, ale můžete to pojmout jako takovou stezku poznání a předat pár zajímavých rad svým potomkům…třeba si na ně vzpomenou například v přírodovědě…

FOTO: Bylinky jsou ta správná volba pro těhotné

Bylinky jsou ta správná volba pro těhotné - těhotenství_1Bylinky jsou ta správná volba pro těhotné - těhotenství_2Bylinky jsou ta správná volba pro těhotné - těhotenství_3Bylinky jsou ta správná volba pro těhotné - těhotenství_4Bylinky jsou ta správná volba pro těhotné - těhotenství_5
Další fotky
Bylinky jsou ta správná volba pro těhotné - těhotenství_6Bylinky jsou ta správná volba pro těhotné - těhotenství_8Bylinky jsou ta správná volba pro těhotné - těhotenství_9Bylinky jsou ta správná volba pro těhotné - těhotenství_10Bylinky jsou ta správná volba pro těhotné - těhotenství_11Bylinky jsou ta správná volba pro těhotné - těhotenství_12Bylinky jsou ta správná volba pro těhotné - těhotenství_13
Před 1 hodinou
Táta a máma. Rodiče jsou pro každé dítě těmi nejdůležitějšími lidmi na světě. Od nich...
Před 3 hodinami
Bowling je halový sport, při kterém se hráč snaží hozenou koulí srazit co možná nejvyšší...
Dnes, 09:15
Snad neexistuje hrad nebo zámek, ke kterému by se nevázala nějaká zajímavá pověst, legenda či...
Dnes, 08:45
Jedno cizí dítě vás okopává v tramvaji, druhé zároveň řve na celé kolo. Jejich matky...
Včera, 18:53
Telefony, to je věc, bez které se dneska neobejdeme. Téměř každý dospělý má minimálně mobil,...
Včera, 15:36
Krutost popravy vůdců stavovského povstání, které proběhlo 21. června v roce 1621, s vámi otřese...
Včera, 14:51
Levandule se stala nepochybně synonymem vůně. Ve světě se pěstuje na tisících hektarů, především pro...
Včera, 11:49
Náklady na výstavbu věže se odhadují na 13,2 milionu korun, dotace z EU dosáhne 11,7...
Planety, kde by mohl být život a kam by se mohli obyvatelé planety Země v budoucnosti přesunout...
Včera, 10:50
Dnes se podíváme na trochu vážnější téma, a tím jsou planety ve vesmíru, kam by...
Včera, 10:25
Žáci na druhém stupni základních škol i jejich vrstevníci z víceletých gymnázií získávají většinu peněz...
Reklama