7℃
Dnes je 13. listopad , svátek má Tibor

Jste těhotná, trápí vás nachlazení a léky jsou tabu? Tyto bylinky zaručeně pomohou

Další fotky

Jste těhotná, máte zvýšenou teplotu, ucpaný nos, škrábe vás v krku a začínáte pokašlávat? Na antibiotika to snad není a myslím, že budete ráda, když se jim vyhnete. Bylinek, které si můžete s klidem dopřát není mnoho, ale léčí.

Reklama

Jmenujme například lipový květ, ze kterého si můžete připravit lahodný čaj na vypocení, nejlépe ještě s medem. Další vhodnou bylinkou pro vás může být heřmánek na snížení horečky nebo ke kloktání a jitrocel v jakékoli formě proti kašli. Na trhu jsou k dostání kvalitní jitrocelové sirupy nebo také jitrocelové bonbony.

Tipy, čeho se v těhotenství vyvarovat na cestách

Lipový květ a jeho další účinky

Tato úžasná bylina je účinným tonikem pro nervový systém, na křeče svalů, snižování krevního tlaku a hladiny cholesterolu, je vynikajícím pomocníkem proti stresu, bolestem hlavy, úzkosti a ateroskleróze.

Neuvěřitelná alergie na slunce způsobuje pupínky. Dá se s tím vůbec něco dělat?

Lipový květ napomáhá se zlepšením spánku. Funguje velmi dobře zejména v kombinaci s chmelem. Zároveň stimuluje pot a tím pomáhá tělu při nachlazení a horečce, protože snižuje teplotu a dostává hlen z plic, průdušnic a celého dýchacího systému. Velmi účinné je kloktání čaje z lipového květu nebo užívání tinktur na bolesti v krku. Čaj z lipového květu je účinný pro ledviny, močový měchýř a žaludek.

Pokud chcete tedy něco pro své zdraví udělat, osobně doporučuji využít nastávající období začátkem června a nasbírat si květy lípy srdčité a usušit. Nejen, že pomohou vám, ale celé rodině například v chladnějších měsících. Čaj je nejen účinný, ale i velmi lahodný.

Netradiční voňavé recepty proti migréně. Šeřík se dá i jíst! Vyzkoušejte šeříkový dort

Heřmánek na zklidnění a jiné neduhy

Heřmánek má nesmírně uklidňující účinky pro váš nervový systém, Jeho protizánětlivý, protikřečový a protiinfekční účinek dokáže prospět celému tělu – vně i uvnitř. Užívá-li se heřmánek vnitřně, tiší žaludeční nevolnosti. Účinkuje však také zevně na kůži a sliznici dutiny ústní i oční, zklidňuje vyrážky a záněty v krku. Může také zmírňovat i menstruační bolesti.

Při zevním použití pomáhá heřmánek zklidňovat kožní záněty. Obsahuje protibakteriální složky, které mohou rovněž urychlit léčení infekcí. Obklad z heřmánkového odvaru může být také úspěšný při léčení lehčích popálenin. Také je účinný při spálené pokožce při opalování ve formě obkladů či spolu s mandlovým olejem pokožku zregeneruje a zklidní.

Zázračné kozí mléko pomůže v boji proti rakovině. A ještě po něm zhubnete

Jitrocel

Je důležitý pro ty, kteří mají špatnou krev nebo málo krve, slabé plíce a ledviny, bledý vzhled, kteří dostávají vyrážky a lišeje. Semena jitrocele pomáhají eliminovat tvorbu žlučových kamenů. Čerstvé rozmačkané listy lze přiložit na ránu i bez omytí. Rána se stáhne a také se zastaví či zmírní krvácivost.

Hračky, které pamatujeme my i naše maminky. Měli jste houpacího koníka?

Co tomu říkáte, maminky v očekávání?

Není občas zábavnější vyrazit na procházku a přinést si trochu té léčivé přírody domů? Pokud již potomka máte zpříjemníte den nejen sobě, ale můžete to pojmout jako takovou stezku poznání a předat pár zajímavých rad svým potomkům…třeba si na ně vzpomenou například v přírodovědě…

FOTO: Bylinky jsou ta správná volba pro těhotné

Bylinky jsou ta správná volba pro těhotné - těhotenství_1Bylinky jsou ta správná volba pro těhotné - těhotenství_2Bylinky jsou ta správná volba pro těhotné - těhotenství_3Bylinky jsou ta správná volba pro těhotné - těhotenství_4Bylinky jsou ta správná volba pro těhotné - těhotenství_5
Další fotky
Bylinky jsou ta správná volba pro těhotné - těhotenství_6Bylinky jsou ta správná volba pro těhotné - těhotenství_8Bylinky jsou ta správná volba pro těhotné - těhotenství_9Bylinky jsou ta správná volba pro těhotné - těhotenství_10Bylinky jsou ta správná volba pro těhotné - těhotenství_11Bylinky jsou ta správná volba pro těhotné - těhotenství_12Bylinky jsou ta správná volba pro těhotné - těhotenství_13
Včera, 18:00
Během víkendu bylo ve Středočeském kraji při honech postřeleno několik lidí. Záchranná služba eviduje jen...
Včera, 16:00
Co je to normální sexuální touha a kdy už je žena považovaná za frigidní? Definice...
Včera, 14:00
"V listopadu 1989 jsem sledoval, co děje v Československu, taky kvůli tomu, že my jsme...
Včera, 12:26
Ustavující zastupitelstvo hlavního města se sejde tento čtvrtek 15. listopadu. Primátorem zastupitelé zvolí Zdeňka Hřiba...
Včera, 12:00
Vánoce má Hanka Křížková velmi ráda a snaží se je vždy strávit v klidu a...
Včera, 10:00
Cítit se nemocný není v pořádku. Stejně tak chudoba není žádná ctnost. Jestliže se cítíte...
11.11.2018
Přední český bubeník Tokhi před časem představil nový hudební projekt Royal Squad. Spolu se svojí...
11.11.2018
Ne nadarmo se říká, že pes je nejlepší přítel člověka. Doprovází nás už více než...
11.11.2018
Společnost České Radiokomunikace (CRA) umístila v Argentinské ulici v Praze 7 čidla, která měří množství...
11.11.2018
Strážníci budou během dnešního dne pomocí tlampačů informovat Pražany o doporučení nevětrat z důvodu zápachu...
Reklama