5 středočeských rozhleden s nejkrásnějším výhledem

Chcete využít volna a o víkendu někam vyrazit? Nabízíme vám pět zajímavých rozhleden ve Středních Čechách, které určitě stojí za návštěvu.

Reklama

1. Děd u Berouna

Věděli jste že v okolí Berouna jsou dokonce dvě rozhledny?  Jednu najdete na Městské hoře a z druhé se lze kochat na vrchu Děd, stojící ve výšce 492 metrů nad mořem. O její výstavbu se zasloužil Klub českých turistů a tato rozhledna byla dokonce první, kterou vybudoval. Postavena byla v roce 1893.  Díky bílé barvě cihel a zdobenému cimbuří vypadá jako z pohádky.

2. Kožová hora u Kladna

Oblíbené místo výletníků, pro jejichž  potřeby vybudoval Klub českých turistů v roce 1930 turistickou chatu s vyhlídkovou věží. Samotná věž je vysoká 35 metrů a jejím vnitřkem vede schodiště se 131 schody. Po nich dojdete na vyhlídkovou plošinu, která je 31 metrů nad zemí. Z rozhledny můžete obdivovat dominanty Českého středohoří a také Brdy. Přístup na rozhlednu je volný pouze v době provozu restaurace.

3. Rozhledna Pepř u Jílového

Na vrchu Pepř kousek od Jílového se od roku 2007 tyčí telekomunikační věž s vyhlídkovou plošinou. Telekomunikační věž je 30 metrů vysoká a má klasickou příhradovou konstrukci s vyhlídkovou plošinou umístěnou ve výšce 18 metrů, na kterou vede vřetenové schodiště s 91 schody. Rozhledna je volně přístupná celoročně.

FOTO: Rozhledny

Rozhledny - stažený souborRozhledny - Rozhledna_Velká_BukováRozhledny - OLYMPUS DIGITAL CAMERARozhledny - Dobříš,_Brdy,_Studený_vrch,_rozhlednaRozhledny - 421px-Tower_on_the_Pepr_near_Jilove_u_Prahy_(4)

4. Rozhledna Studený vrch u Hostomic

Na Studeném vrchu stojí od roku 1940 kamenná  osmiboká věž, která sloužila k zemskému měření.  Vede na ní 81 dřevěných schodů. Za dobrého počasí je možno vidět České Středohoří, Šumavské vrcholky, Krušné hory a za velmi dobrých podmínek i Ještěd či Sněžka. Rozhledna přístupná o víkendech a svátcích v době od dubna do konce října.

5. Rozhledna Velká Buková

Rozhledna se nachází v obci Velká Buková nedaleko Křivoklátu. Byla postavená v roce 2008. Věž má půdorys trojúhelníku a je 14,2 metrů vysoká. Na nekrytou vyhlídkovou plošinu vede 72 schodů. Na realizaci padlo 85 kubíků dřeva, převážně modřínu z okolních lesů. Z vyhlídkové plošiny je výhled na Křivoklátsko, údolí řeky Berounky, Džbánsko, Kožovu horu, Cukrák a při velmi dobré viditelnosti i na Krušné hory s Klínovcem. Rozhledna je otevřena zhruba od dubna do října.

Před 26 minutami
Opravy schodiště vedle hlavního vchodu do vestibulu metra omezují od tohoto týdne cestující na zastávce...
Před 1 hodinou
V termínu od 23. 10. do 27. 10. 2017  bude probíhat pravidelná podzimní uzávěra hlavní dráhy Letiště Václava...
Před 1 hodinou
V pondělí 16. října krátce po deváté hodině byl na linku tísňového volání Hasičského záchranného...
Před 1 hodinou
Klánovický les můžete pohodlně projít díky naučným stezkám Lesní galerie I. a II. Cedule na...
Před 2 hodinami
„Interní oddělení v českých nemocnicích již fungují v krizovém režimu“ – v otevřeném dopise adresovaném...
Před 2 hodinami
16. říjen je Světovým dnem potravin. Vyhlásila ho Organizace pro výživu a zemědělství OSN. Studii...
Před 3 hodinami
U soudu kvůli slánskému parkovacímu domu, který město přestalo pro jeho poruchovost a dlouhou dobu...
Před 3 hodinami
V budoucnu budou všechny stanice metra pokryty mobilním signálem. První na řadě je linka C.
Dnes, 11:04
Oblíbený předvánoční jarmark proběhne v sobotu 18. listopadu ve Vestci u Prahy a je tradičně spojený...
Dnes, 10:41
V Újezdu nad Lesy byla postavena skautská klubovna oddílu Douglaska. Objekt bude zároveň sloužit Městské...
Reklama