21℃
Dnes je 21. květen , svátek má Monika

Dražba kladenské hutě Poldi je zmařená, firma v požadovaném termínu nezaplatila!

Další fotky

Vydražitel ve stanoveném termínu nezaplatil za zkrachovalou kladenskou huť Poldi. Dubnová dražba firem Poldi a Poldi Trade je tudíž zmařená, řekl dnes ČTK insolvenční správce Adam Sigmund.

Reklama

„Věc konzultujeme s věřiteli a budeme postupovat podle jejich přání buď opakovanou dražbou, nebo prodejním tendrem,“ uvedl Sigmund.

Kladenská Poldi je v konkursu, soud zveřejnil usnesení

Podnik, který je částí někdejšího rozsáhlého koncernu, je od loňského prosince v konkurzu a zaměstnanci dostali výpovědi. Vydražitel, jímž byla společnost Compagnia del mediterraneo Steel se sídlem v Brně, měl za podnik zaplatit 261 milionů korun. Podle údajů z obchodního rejstříku firma vznikla letos 2. března a předmětem její činnosti je správa vlastního majetku. Vyjádření společnosti se ČTK pokouší získat.

Dražební jistota byla 17 milionů Kč a firma měla doplatit zbytek peněz do pondělí, což se ale nestalo. „Tím byla dražba zmařena. Vlastnictví k podniku Poldi a Poldi Trade tak na vydražitele nepřešlo a zůstává i nadále v majetkové podstatě v insolvenci,“ uvedl Sigmund. Dodal, že se nyní bude pokračovat v prodejním procesu a náklady spojené se zmařenou dražbou budou uhrazeny z jistiny složené vydražitelem.

Jednatel Compagnia del mediterraneo Steel Stanislav Kraslavski po dubnové dražbě novinářům řekl, že chce v Poldi co nejdříve obnovit výrobu. Výši investic neupřesnil, stejně jako počet zaměstnanců, které by bylo třeba přijmout. Odkázal pouze na to, že bude záležet na potřebách výroby.

FOTO: Poldi Kladno – výstava

Poldi Kladno – výstava - Kladno PoldiPoldi Kladno – výstava - Poldi KladnoPoldi Kladno – výstava - Národní technické muzeumPoldi Kladno – výstava - Poldi KladnoPoldi Kladno – výstava - Poldi Kladno
Další fotky
Poldi Kladno – výstava - Poldi KladnoPoldi Kladno – výstava - Poldi KladnoPoldi Kladno – výstava - Karl_Wittgenstein_and_his_wife_Leopoldine (1)Poldi Kladno – výstava - Kladno, PoldiPoldi Kladno – výstava - Poldi KladnoPoldi Kladno – výstava - Poldi KladnoPoldi Kladno – výstava - Poldi Kladno

Podle obchodního rejstříku společnost Poldi dosud patří skupině Rucarto Limited zapsané na Kypru. Loni byl provoz podniku většinou zastavený. Fungování před lety začaly komplikovat dluhy, například dodavatelům materiálů, energií a dalším, které dosáhly stovek milionů korun. Následkem bylo zpožděné vyplácení mezd i o několik měsíců.

Všech 150 zaměstnanců Poldi dostane výpověď, firma je v konkursu

Soud loni v březnu povolil reorganizaci, vedení se ale nepodařilo splnit podmínky, například splacení dluhů, jež vznikly před úpadkem společnosti. Pomoci měl nový investor, jednání ale nevyšla. V Poldi dříve fungovaly provozy ocelárny, kovárny, dokončující výroby a tepelného zpracování. V obou firmách Poldi a Poldi Trade ještě donedávna pracovalo 150 lidí.

(ČTK)

Včera, 10:00
Již počtrnácté se 31. května v kladenské sportovní hale uskuteční tradiční přehlídka bojových sportů Noc...
19.5.2018
Město se pustilo do oprav, které pomohou vylepšit prostředí radnice jak pro zaměstnance, tak pro...
17.5.2018
Policie v březnu začala vyšetřovat úhyn tolstolobiků, amurů, kaprů, línů, candátů, štik a dalších druhů...
15.5.2018
V Kladně pokračuje přestavba vodojemu s vodohospodářským dispečinkem zhruba za 100 milionů korun.
15.5.2018
Hokejisty prvoligového Kladna povedou v příští sezoně trenéři David Čermák s Jindřichem Lidickým a asistent...
10.5.2018
Základní školu otevřou v září a bude třetí svého druhu v České republice. V nově...
10.5.2018
Domovník preventista má na starosti stav budov, ale i chování jejich obyvatel. Na Kladně se...
10.5.2018
V sobotu 21. dubna se do zlonického muzea sjelo téměř pět set milovníků železniční historie....
7.5.2018
Expozice v Palmovém skleníku je uspořádána k 100. výročí založení Československé republiky a představuje lánské...
7.5.2018
Nejvíce financí poputuje na obnovu místních komunikací a na projekty, které podporují zapojení generací do...
Reklama