19℃
Dnes je 19. říjen , svátek má Michaela

Dražba kladenské hutě Poldi je zmařená, firma v požadovaném termínu nezaplatila!

Další fotky

Vydražitel ve stanoveném termínu nezaplatil za zkrachovalou kladenskou huť Poldi. Dubnová dražba firem Poldi a Poldi Trade je tudíž zmařená, řekl dnes ČTK insolvenční správce Adam Sigmund.

Reklama

„Věc konzultujeme s věřiteli a budeme postupovat podle jejich přání buď opakovanou dražbou, nebo prodejním tendrem,“ uvedl Sigmund.

Kladenská Poldi je v konkursu, soud zveřejnil usnesení

Podnik, který je částí někdejšího rozsáhlého koncernu, je od loňského prosince v konkurzu a zaměstnanci dostali výpovědi. Vydražitel, jímž byla společnost Compagnia del mediterraneo Steel se sídlem v Brně, měl za podnik zaplatit 261 milionů korun. Podle údajů z obchodního rejstříku firma vznikla letos 2. března a předmětem její činnosti je správa vlastního majetku. Vyjádření společnosti se ČTK pokouší získat.

Dražební jistota byla 17 milionů Kč a firma měla doplatit zbytek peněz do pondělí, což se ale nestalo. „Tím byla dražba zmařena. Vlastnictví k podniku Poldi a Poldi Trade tak na vydražitele nepřešlo a zůstává i nadále v majetkové podstatě v insolvenci,“ uvedl Sigmund. Dodal, že se nyní bude pokračovat v prodejním procesu a náklady spojené se zmařenou dražbou budou uhrazeny z jistiny složené vydražitelem.

Jednatel Compagnia del mediterraneo Steel Stanislav Kraslavski po dubnové dražbě novinářům řekl, že chce v Poldi co nejdříve obnovit výrobu. Výši investic neupřesnil, stejně jako počet zaměstnanců, které by bylo třeba přijmout. Odkázal pouze na to, že bude záležet na potřebách výroby.

FOTO: Poldi Kladno – výstava

Poldi Kladno – výstava - Kladno PoldiPoldi Kladno – výstava - Poldi KladnoPoldi Kladno – výstava - Národní technické muzeumPoldi Kladno – výstava - Poldi KladnoPoldi Kladno – výstava - Poldi Kladno
Další fotky
Poldi Kladno – výstava - Poldi KladnoPoldi Kladno – výstava - Poldi KladnoPoldi Kladno – výstava - Karl_Wittgenstein_and_his_wife_Leopoldine (1)Poldi Kladno – výstava - Kladno, PoldiPoldi Kladno – výstava - Poldi KladnoPoldi Kladno – výstava - Poldi KladnoPoldi Kladno – výstava - Poldi Kladno

Podle obchodního rejstříku společnost Poldi dosud patří skupině Rucarto Limited zapsané na Kypru. Loni byl provoz podniku většinou zastavený. Fungování před lety začaly komplikovat dluhy, například dodavatelům materiálů, energií a dalším, které dosáhly stovek milionů korun. Následkem bylo zpožděné vyplácení mezd i o několik měsíců.

Všech 150 zaměstnanců Poldi dostane výpověď, firma je v konkursu

Soud loni v březnu povolil reorganizaci, vedení se ale nepodařilo splnit podmínky, například splacení dluhů, jež vznikly před úpadkem společnosti. Pomoci měl nový investor, jednání ale nevyšla. V Poldi dříve fungovaly provozy ocelárny, kovárny, dokončující výroby a tepelného zpracování. V obou firmách Poldi a Poldi Trade ještě donedávna pracovalo 150 lidí.

(ČTK)

Včera, 15:00
Při nehodě u Hořešovic na Kladensku zemřel řidič dodávky. Silnice číslo 7 mezi Slaným a...
Včera, 14:27
V opozici budou SPD, Naše město, Strana svobodných občanů a Unie pro sport a zdraví....
Včera, 12:28
Kladenskou huť Poldi čeká 16. listopadu další dražba, tentokrát exekutorská elektronická za přísnějších podmínek. Její...
Včera, 11:00
Na přístavbu 1. základní školy ve Slaném na Kladensku musí být upraven projekt kvůli problémům...
Včera, 09:29
Paní Marie Jeřábková, rozená Šťulíková, jako jedna z mála dětí přežila tragédii v Ležákách. Spolu...
Včera, 08:29
Důvodem návštěvy byla odměna pro školačky, které našly v Pavlisově ulici v Kladně ztracenou peněženku...
17.10.2018
Kladenský soud se po odvolacím řízení musí znovu zabývat případem parkovacího domu ve Slaném. Dům...
17.10.2018
Místní zahrádkáři mají díky semínkovně ideální šanci vyměňovat si osivo ze svých zahrádek.
16.10.2018
Vítěz voleb v Kladně Volba pro Kladno se během pár minut stala i přes zisk...
15.10.2018
Oprava silničního průtahu v Kladně začne v ulici Milady Horákové. Zahájení prací hejtmanství, které je...
Reklama