-1℃
Dnes je 18. listopad , svátek má Romana

Kladenské strany sází na kontaktní kampaň i billboardy

Kladenské strany sází na kontaktní kampaň i billboardy. Roste role facebooku. Na plné obrátky se boj o voliče rozjede v nejbližších dvou týdnech, kdy se konají i předvolební akce nebo debata. Kladno je největší středočeské město s více než 68 tisíci obyvateli, strany budou v říjnu bojovat o hlasy více než 50 tisíc kladenských voličů.

Reklama

Vítěz minulých komunálních voleb v Kladně, Volba pro Kladno, své kandidáty do letošních voleb představil například ve svém čtvrtletníku, který Kladeňákům nechává posílat rovnou do schránek. Náklad tiskoviny činí podle údajů v tiráži 33.000 kusů. Kromě toho hnutí využívá k oslovení voličů sociální sítě a také webové stránky, kde představuje uskutečněné akce i projekty. Vyjádření lídra hnutí, primátora Milana Volfa, se ČTK nepodařilo získat.
Na transparentním účtu Volby pro Kladno, na který uskupení odkazuje na svém webu, bylo dnes zhruba 90 tisíc korun, z pohybů za posledních devět měsíců je patrné, že účtem prošel více než jeden milion korun, šlo především o dary, kromě členů Volby pro Kladno přispěla několika sty tisíci například i buštěhradská společnost Classic Oil, která se zabývá výrobou nemrznoucích chladicích kapalin.
Lukáš Hanes z kladenské ODS, která před čtyřmi roky skončila ve volbách na druhém místě, řekl, že strana bude sázet především na kontaktní kampaň a oslovovat voliče prostřednictvím facebooku, ale i přímo na ulici například u příležitosti sběru podpisů kvůli vyvolání referenda ohledně budoucnosti lokality Růžové pole.
Akce spojené s představením programu plánuje strana na konci září a na začátku října na několika kladenských náměstích. Náklady na kampaň Hanes odhaduje na zhruba půl milionu korun. „Je to podstatně méně než při minulých komunálních volbách,“ uvedl Hanes.
Kladenská ODS si podle Hanese zarezervovala včas billboardy na strategicky dobrých místech, proto jich stačí méně než minule. Plochy má strana pronajaté do konce října, ale hned po volbách chce polické kandidáty přelepit, proto plochy nabídla například sportovním oddílům, které budou pořádat sportovní nábory.
Volební program už představili kladenští sociální demokraté, kteří skončili ve volbách roce 2014 na třetím místě. Využívají k tomu sociální sítě, kandidáty mohou lidé ve městě vidět na billboardech.

Uprchlická krize Čechách v roce 1938. Báli se lidé, že jim budou utečenci „ujídat chleba“?

Kladenská okresní hospodářská komora pořádá ve středu 12. září od 17:00 v Kině Hutník besedu s lídry politických uskupení, která kandidují do kladenského zastupitelstva. Mluvit se bude o tématech, která zvolí politické strany i hospodářská komora, dotazy budou moci pokládat i hosté.
Vítězem komunálních voleb v Kladně byla Volba pro Kladno, která získala deset mandátů ze 33, koaliční ANO má pět mandátů a KSČM má čtyři mandáty. V opozici skončila ODS, která ve volbách v Kladně skončila druhá a má sedm mandátů, spolu s třetí ČSSD, která má také sedm mandátů.
V Kladně se chce v podzimních komunálních volbách ucházet o hlasy voličů devět uskupení, Volba pro Kladno, ODS, ČSSD, ANO, Kladeňáci, KSČM, Strana svobodných občanů, Zelená pro Kladno, SPD, je to méně než před čtyřmi lety, kdy se v Kladně utkalo 12 stran.
Zdroj: čtk

Mlčení není řešení. Spousta lidí si to však myslí a pak se nestačí divit

16.11.2018
Dražba zkrachovalé kladenské společnosti Poldi se dnes neuskuteční, žádný zájemce nesložil jistotu 90 milionů korun,...
16.11.2018
Po dlouhých opravách je opět obou směrech a pro všechna vozidla zprůjezdněna ulice Cyrila Boudy...
15.11.2018
Ve 44. kalendářním týdnu je ve Středočeském kraji zaznamenán oproti minulému týdnu pokles celkové nemocnosti...
14.11.2018
Kladenští volejbalisté postoupili v Poháru CEV do druhého kola. Po třísetovém vítězství v Bulharsku vyhráli...
14.11.2018
Na přelomu měsíců říjen a listopad policisté Územního odboru Kladno pravidelně chodí v rámci prevence...
14.11.2018
Kladenské divadlo v rámci Noci divadel, která připadá na 17. listopadu, uvede Audienci Václava Havla...
13.11.2018
Insolvenční správce čeká registraci zájemců o kladenskou huť Poldi těsně před dražbou, zatím žádný oficiálně...
13.11.2018
V Unhošti na Kladensku by měl být příští rok nový sběrný dvůr, který usnadní odevzdávání...
12.11.2018
Ve slánské lokalitě Na Dolíkách přibudou hřiště, chystají se i úpravy dalších ploch a dopravy....
10.11.2018
Město dalo na novou podobu náměstí už dříve zpracovat studii, kterou pak veřejně projednalo s...
Reklama