27℃
Dnes je 20. září , svátek má Oleg

Kladenské strany sází na kontaktní kampaň i billboardy

Kladenské strany sází na kontaktní kampaň i billboardy. Roste role facebooku. Na plné obrátky se boj o voliče rozjede v nejbližších dvou týdnech, kdy se konají i předvolební akce nebo debata. Kladno je největší středočeské město s více než 68 tisíci obyvateli, strany budou v říjnu bojovat o hlasy více než 50 tisíc kladenských voličů.

Reklama

Vítěz minulých komunálních voleb v Kladně, Volba pro Kladno, své kandidáty do letošních voleb představil například ve svém čtvrtletníku, který Kladeňákům nechává posílat rovnou do schránek. Náklad tiskoviny činí podle údajů v tiráži 33.000 kusů. Kromě toho hnutí využívá k oslovení voličů sociální sítě a také webové stránky, kde představuje uskutečněné akce i projekty. Vyjádření lídra hnutí, primátora Milana Volfa, se ČTK nepodařilo získat.
Na transparentním účtu Volby pro Kladno, na který uskupení odkazuje na svém webu, bylo dnes zhruba 90 tisíc korun, z pohybů za posledních devět měsíců je patrné, že účtem prošel více než jeden milion korun, šlo především o dary, kromě členů Volby pro Kladno přispěla několika sty tisíci například i buštěhradská společnost Classic Oil, která se zabývá výrobou nemrznoucích chladicích kapalin.
Lukáš Hanes z kladenské ODS, která před čtyřmi roky skončila ve volbách na druhém místě, řekl, že strana bude sázet především na kontaktní kampaň a oslovovat voliče prostřednictvím facebooku, ale i přímo na ulici například u příležitosti sběru podpisů kvůli vyvolání referenda ohledně budoucnosti lokality Růžové pole.
Akce spojené s představením programu plánuje strana na konci září a na začátku října na několika kladenských náměstích. Náklady na kampaň Hanes odhaduje na zhruba půl milionu korun. „Je to podstatně méně než při minulých komunálních volbách,“ uvedl Hanes.
Kladenská ODS si podle Hanese zarezervovala včas billboardy na strategicky dobrých místech, proto jich stačí méně než minule. Plochy má strana pronajaté do konce října, ale hned po volbách chce polické kandidáty přelepit, proto plochy nabídla například sportovním oddílům, které budou pořádat sportovní nábory.
Volební program už představili kladenští sociální demokraté, kteří skončili ve volbách roce 2014 na třetím místě. Využívají k tomu sociální sítě, kandidáty mohou lidé ve městě vidět na billboardech.

Uprchlická krize Čechách v roce 1938. Báli se lidé, že jim budou utečenci „ujídat chleba“?

Kladenská okresní hospodářská komora pořádá ve středu 12. září od 17:00 v Kině Hutník besedu s lídry politických uskupení, která kandidují do kladenského zastupitelstva. Mluvit se bude o tématech, která zvolí politické strany i hospodářská komora, dotazy budou moci pokládat i hosté.
Vítězem komunálních voleb v Kladně byla Volba pro Kladno, která získala deset mandátů ze 33, koaliční ANO má pět mandátů a KSČM má čtyři mandáty. V opozici skončila ODS, která ve volbách v Kladně skončila druhá a má sedm mandátů, spolu s třetí ČSSD, která má také sedm mandátů.
V Kladně se chce v podzimních komunálních volbách ucházet o hlasy voličů devět uskupení, Volba pro Kladno, ODS, ČSSD, ANO, Kladeňáci, KSČM, Strana svobodných občanů, Zelená pro Kladno, SPD, je to méně než před čtyřmi lety, kdy se v Kladně utkalo 12 stran.
Zdroj: čtk

Mlčení není řešení. Spousta lidí si to ale myslí a pak se nestačí divit

Dnes, 13:00
Oprava historického mostu přes železniční trať ve Slaném na Kladensku skončí ve druhé polovině října....
Dnes, 12:00
Kladno prodá komerčním investorům pozemky u hlavního vlakového nádraží, rozhodnutí dnes schválili na jednání zastupitelé....
Dnes, 08:32
Aktualizace Zásad územního rozvoje související s modernizací železniční trasy Praha – Kladno počítá s připojením...
Včera, 13:32
Výrobce elektrických a elektronických součástek pro automobily, společnost Mitsubishi Electric Automotive Czech (MEAC), chce ve...
Včera, 12:41
V sobotu 8. září si v Lidicích užili milovníci automobilových a motocyklových veteránů.
Včera, 09:22
Ve Sládečkově vlastivědném muzeu v Kladně představuje výstava historii i současnost oblíbené české hračky už...
Výstavba chodníku uzavřela silnici
18.9.2018
Kvůli budování chodníku mezi městskou částí Švermov a Kladnem je od pondělí 10. září uzavřena...
17.9.2018
Oprava hrobnického domku na národní kulturní památce Budeč poblíž Zákolan na Kladensku má začít na...
17.9.2018
Velká oprava rakovnického koupaliště za více než 25 milionů korun začne ještě na podzim. Vedení...
16.9.2018
Kladenská sdílená kola denně využívají desítky lidí, průměrný počet výpůjček za den činí 180. V...
Reklama