17℃
Dnes je 24. září , svátek má Jaromír

Kladenský vodojem bude jeden z nejmodernějších v Česku

V Kladně pokračuje přestavba vodojemu s vodohospodářským dispečinkem zhruba za 100 milionů korun.

Reklama

V tomto týdnu dělníci montují repasované okno ve dříku vodárenské věže, které bude osvětlovat vnitřní prostor. Zároveň mají být dokončeny hliníkové rámy fasády na hlavě vodojemu, řekla mluvčí Středočeských vodáren Lenka Kozlová.

Nový dispečink bude sledovat dodávky vody téměř pro 300 tisíc lidí na Kladensku a v okolních okresech, fungovat začne do dvou let. Kompletní rekonstrukce vodojemu začala minulý rok, po sejmutí nádrže původního vodojemu byly odstraněny staré ocelové konstrukce, které nevyhovovaly technickým normám. Na konci letošního dubna čtyřsettunový jeřáb vyzdvihl na vodojem novou střechu.

Kladno chce zavést taxislužbu pro seniory za dotované ceny

Do konce května má být vnitřek dříku vyplněn lešením kvůli instalacím vodovodu, kanalizace a kabelových rozvodů. Poté se začne obkládat sádrokartonovou konstrukcí komunikační jádro, v němž je únikové schodiště a výtah do nejvyšších pater budovy. O prázdninách jsou plánovány zemní práce na sítích pro budovu a začnou venkovní úpravy kolem vodojemu.

Dispečink ve vodojemu má být nejmodernější v Česku, jeho pracovníci budou mimo jiné koordinovat rychlé řešení poruch, havárií a například také povodní, kdy je nutné rozhodovat o přerušení provozu některých zařízení a postupovat při preventivních opatřeních tak, aby škody byly co nejmenší. Součástí stavby bude expozice o vodárenství a konferenční místnost s vyhlídkou.

FOTO: Kladno dějištěm seriálové Pustiny. Jaké další seriály a filmy vznikaly na Kladensku?

Kladno dějištěm seriálové Pustiny. Jaké další seriály a filmy vznikaly na Kladensku? - K12.13. Ro(c)k podvraťáků facebookKladno dějištěm seriálové Pustiny. Jaké další seriály a filmy vznikaly na Kladensku? - Z3. filmová místa – Na Prahu – západ zavítali i tvůrci seriálu Pustina. Na snímku Zuzana Stivínová a Jaroslav Dušek – FacebookKladno dějištěm seriálové Pustiny. Jaké další seriály a filmy vznikaly na Kladensku? - K12. 13. V Kladně se aktuálně natáčí seriál První republika. – Wikimedia CommonsKladno dějištěm seriálové Pustiny. Jaké další seriály a filmy vznikaly na Kladensku? - OLYMPUS DIGITAL CAMERAKladno dějištěm seriálové Pustiny. Jaké další seriály a filmy vznikaly na Kladensku? - K12.13. filmová místa. Mayrau je dnes hornickým skanzenem. Točil se zde seriál 30 případů majora Zemana. – wikimedia commons

Kladenský vodojem je významnou inženýrskou stavbou pozdního funkcionalismu poloviny 30. let minulého století. Řadu let už neměl funkční využití.

22.9.2018
Kladenské medvědice nabírají, připravují se tak na zimu. Před zimním spánkem, ke kterému uléhají většinou...
I ti nejmenší si mohou vyzkoušet první krůčky na ledě
22.9.2018
V neděli 23. září budou mít děti jedinečnou možnost si zdarma vyzkoušet na ČEZ stadionu...
21.9.2018
Generální oprava objektu KOKOS na kladenském náměstí Sítná, ve kterém fakulta sídlí, vyšla na více...
20.9.2018
Oprava historického mostu přes železniční trať ve Slaném na Kladensku skončí ve druhé polovině října....
20.9.2018
Kladno prodá komerčním investorům pozemky u hlavního vlakového nádraží, rozhodnutí dnes schválili na jednání zastupitelé....
20.9.2018
Aktualizace Zásad územního rozvoje související s modernizací železniční trasy Praha – Kladno počítá s připojením...
19.9.2018
Výrobce elektrických a elektronických součástek pro automobily, společnost Mitsubishi Electric Automotive Czech (MEAC), chce ve...
19.9.2018
V sobotu 8. září si v Lidicích užili milovníci automobilových a motocyklových veteránů.
19.9.2018
Ve Sládečkově vlastivědném muzeu v Kladně představuje výstava historii i současnost oblíbené české hračky už...
Výstavba chodníku uzavřela silnici
18.9.2018
Kvůli budování chodníku mezi městskou částí Švermov a Kladnem je od pondělí 10. září uzavřena...
Reklama