21℃
Dnes je 21. květen , svátek má Monika

Kladenský vodojem bude jeden z nejmodernějších v Česku

V Kladně pokračuje přestavba vodojemu s vodohospodářským dispečinkem zhruba za 100 milionů korun.

Reklama

V tomto týdnu dělníci montují repasované okno ve dříku vodárenské věže, které bude osvětlovat vnitřní prostor. Zároveň mají být dokončeny hliníkové rámy fasády na hlavě vodojemu, řekla mluvčí Středočeských vodáren Lenka Kozlová.

Nový dispečink bude sledovat dodávky vody téměř pro 300 tisíc lidí na Kladensku a v okolních okresech, fungovat začne do dvou let. Kompletní rekonstrukce vodojemu začala minulý rok, po sejmutí nádrže původního vodojemu byly odstraněny staré ocelové konstrukce, které nevyhovovaly technickým normám. Na konci letošního dubna čtyřsettunový jeřáb vyzdvihl na vodojem novou střechu.

Kladno chce zavést taxislužbu pro seniory za dotované ceny

Do konce května má být vnitřek dříku vyplněn lešením kvůli instalacím vodovodu, kanalizace a kabelových rozvodů. Poté se začne obkládat sádrokartonovou konstrukcí komunikační jádro, v němž je únikové schodiště a výtah do nejvyšších pater budovy. O prázdninách jsou plánovány zemní práce na sítích pro budovu a začnou venkovní úpravy kolem vodojemu.

Dispečink ve vodojemu má být nejmodernější v Česku, jeho pracovníci budou mimo jiné koordinovat rychlé řešení poruch, havárií a například také povodní, kdy je nutné rozhodovat o přerušení provozu některých zařízení a postupovat při preventivních opatřeních tak, aby škody byly co nejmenší. Součástí stavby bude expozice o vodárenství a konferenční místnost s vyhlídkou.

FOTO: Kladno dějištěm seriálové Pustiny. Jaké další seriály a filmy vznikaly na Kladensku?

Kladno dějištěm seriálové Pustiny. Jaké další seriály a filmy vznikaly na Kladensku? - K12.13. Ro(c)k podvraťáků facebookKladno dějištěm seriálové Pustiny. Jaké další seriály a filmy vznikaly na Kladensku? - Z3. filmová místa – Na Prahu – západ zavítali i tvůrci seriálu Pustina. Na snímku Zuzana Stivínová a Jaroslav Dušek – FacebookKladno dějištěm seriálové Pustiny. Jaké další seriály a filmy vznikaly na Kladensku? - K12. 13. V Kladně se aktuálně natáčí seriál První republika. – Wikimedia CommonsKladno dějištěm seriálové Pustiny. Jaké další seriály a filmy vznikaly na Kladensku? - OLYMPUS DIGITAL CAMERAKladno dějištěm seriálové Pustiny. Jaké další seriály a filmy vznikaly na Kladensku? - K12.13. filmová místa. Mayrau je dnes hornickým skanzenem. Točil se zde seriál 30 případů majora Zemana. – wikimedia commons

Kladenský vodojem je významnou inženýrskou stavbou pozdního funkcionalismu poloviny 30. let minulého století. Řadu let už neměl funkční využití.

Včera, 10:00
Již počtrnácté se 31. května v kladenské sportovní hale uskuteční tradiční přehlídka bojových sportů Noc...
19.5.2018
Město se pustilo do oprav, které pomohou vylepšit prostředí radnice jak pro zaměstnance, tak pro...
17.5.2018
Policie v březnu začala vyšetřovat úhyn tolstolobiků, amurů, kaprů, línů, candátů, štik a dalších druhů...
15.5.2018
Hokejisty prvoligového Kladna povedou v příští sezoně trenéři David Čermák s Jindřichem Lidickým a asistent...
15.5.2018
Vydražitel ve stanoveném termínu nezaplatil za zkrachovalou kladenskou huť Poldi. Dubnová dražba firem Poldi a...
10.5.2018
Základní školu otevřou v září a bude třetí svého druhu v České republice. V nově...
10.5.2018
Domovník preventista má na starosti stav budov, ale i chování jejich obyvatel. Na Kladně se...
10.5.2018
V sobotu 21. dubna se do zlonického muzea sjelo téměř pět set milovníků železniční historie....
7.5.2018
Expozice v Palmovém skleníku je uspořádána k 100. výročí založení Československé republiky a představuje lánské...
7.5.2018
Nejvíce financí poputuje na obnovu místních komunikací a na projekty, které podporují zapojení generací do...
Reklama