7℃
Dnes je 13. listopad , svátek má Tibor

Čaj z plevele jako zelená viagra. Kotvičník zvyšuje libido a pomáhá odbourávat tělesný tuk

Další fotky

Tato bylinka zvyšuje libido, tedy sexuální touhu, a slibuje i zkvalitnění milostných hrátek. Přitom jde v podstatě o na pěstování nenáročný plevel.

Reklama

Jak to funguje? Jednoduše. Kotvičník zemní (Tribulus terrestris L.) obsahuje významné množství rostlinných „anabolických steroidů“ (souhrnně jsou označovány jako fytosteroly), které v mužském organismu vyprovokují vyšší tvorbu testosteronu a v ženském tvorbu estrogenu, i když ne v takové míře jako v případě testosteronu u mužů. Kotvičník si proto oblíbili i sportovci – muži, protože zvyšuje jejich tělesnou zdatnost. Kromě toho pomáhá odbourávat tělesný tuk, zvyšuje imunitu a pomáhá při cukrovce.

Protivnej chlap? Chybí mu testosteron. Dalších 9 příznaků, jak to poznat

Kotvičník můžete pěstovat v podstatě kdekoliv, obzvlášť však má rád slunná stanoviště s propustnější, písčitou půdou. Lze jej pěstovat i ve skleníku, kde je chráněný před případným špatným počasím (dlouhodobé chladno, přívalové deště, bouře, kroupy). Semena lze zakoupit běžně v semenářských a zahrádkářských obchodech a vysít na místo určení, případně předem do truhlíků a pak rozesadit. Vysévá se na jaře, ale vzejde vám i teď, důležité je pro něj hlavně to teplo. Na podzim sklizená semena můžete rovnou vysít už na podzim. Sklízí se nať, která se pak suší, účinné látky se ale nachází v celé rostlině, i v kořenech.

Toužíte po hrátkách ve stylu padesát odstínů šedi? Do toho, s romantikou ale moc nepočítejte

V domácích podmínkách je nejjednodušší příprava odvaru (čaje) z kotvičníku. Určíte si, kolik gramů sušené podrcené natě chcete denně užívat, může to být 1 gram i 10 gramů, podle toho, jak vám to bude vyhovovat, a toto množství zalijete určitým množstvím horké vody – je jedno, jestli to bude dvě deci nebo litr, hlavně však musíte během dne celé toto množství vypít. Počítejte s tím, že účinky se projeví teprve za 2-3 týdny, organismus potřebuje nějaký čas, aby na kotvičník začal reagovat. Odvar si můžete samozřejmě připravit i z celých čerstvých listů.

FOTO: kotvičník

kotvičník - kotvičník 1kotvičník - kotvičník 3kotvičník - kotvičník 6kotvičník - kotvičník 7kotvičník - kotvičník 4
Další fotky
kotvičník - kotvičník 5kotvičník - OLYMPUS DIGITAL CAMERAkotvičník - kotvičník 8kotvičník - kotvičník 10kotvičník - kotvičník 2

U kotvičníku nebyly prokázány žádné nežádoucí účinky a kontraindikace, takže v užívání odvaru můžete pokračovat bez přestávky. Nedoporučuje se jen dětem a těhotným a kojícím ženám.

Včera, 18:00
Během víkendu bylo ve Středočeském kraji při honech postřeleno několik lidí. Záchranná služba eviduje jen...
Včera, 16:00
Co je to normální sexuální touha a kdy už je žena považovaná za frigidní? Definice...
Včera, 14:00
"V listopadu 1989 jsem sledoval, co děje v Československu, taky kvůli tomu, že my jsme...
Včera, 12:26
Ustavující zastupitelstvo hlavního města se sejde tento čtvrtek 15. listopadu. Primátorem zastupitelé zvolí Zdeňka Hřiba...
Včera, 12:00
Vánoce má Hanka Křížková velmi ráda a snaží se je vždy strávit v klidu a...
Včera, 10:00
Cítit se nemocný není v pořádku. Stejně tak chudoba není žádná ctnost. Jestliže se cítíte...
11.11.2018
Přední český bubeník Tokhi před časem představil nový hudební projekt Royal Squad. Spolu se svojí...
11.11.2018
Ne nadarmo se říká, že pes je nejlepší přítel člověka. Doprovází nás už více než...
11.11.2018
Společnost České Radiokomunikace (CRA) umístila v Argentinské ulici v Praze 7 čidla, která měří množství...
11.11.2018
Strážníci budou během dnešního dne pomocí tlampačů informovat Pražany o doporučení nevětrat z důvodu zápachu...
Reklama