-8℃
Dnes je 24. únor , svátek má Matěj

Kraj naplánoval investice podpořené EU. Dolní Břežany se dočkají obchvatu, Rakovník napojení na dálnici D6

Obchvat Dolních Břežan u Prahy či rekonstrukce připojení Rakovníka k dálnici D6 jsou nově v zásobníku investičních akcí připravených na spolufinancování z EU. Středočeští radní v úterý 12. února na tento seznam zařadili také opravu průtahu Dobříší na Příbramsku, výstavbu okružní křižovatky v Modleticích u Prahy a zajištění svahu a silnice po sesuvu v Zákolanech na Kladensku. Stavební práce začnou letos nebo nejpozději v příštím roce, sdělila ČTK Helena Frintová z krajského úřadu.

Reklama

Krajský radní pro dopravu František Petrtýl (ANO) uvedl, že jakmile jsou stavby zařazeny do zásobníku projektů financovaných z EU, čeká je schválení v rámci Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) a mohou se začít hledat dodavatelé.

Do čeho Středočeský kraj zainvestuje v roce 2018?

Výstavba obchvatu Dolních Břežan spolkne přes 126 milionů

„Finančně nejnáročnějším z těchto projektů je obchvat Dolních Břežan. Jde ale o stavbu, po které místní již nějakou dobu volají. Odlehčí dopravě v obci a naváže na další důležité komunikace,“ uvedl Petrtýl. Projekt za 126 milionů korun bez DPH počítá s výstavbou nové silnice třetí třídy, která vyvede tranzitní dopravu mimo zastavěné území a propojí Pražský okruh a silnice nižších tříd. Bude navazovat na další komunikace v severojižním směru na Jílové u Prahy nebo Netvořice, Neveklov a Sedlčany. S výstavbou kraj počítá v letech 2019 a 2020.

Už letos má začít rekonstrukce šestikilometrového úseku silnice číslo 229 z Rakovníka k silnici I/6, která slouží jako připojení na D6. Vozovka ve špatném stavu, jsou na ní trhliny, nerovnosti a výtluky. Rekonstrukce, která potrvá do příštího roku, si vyžádá zhruba 66 milionů korun bez DPH.

Buštěhrad chce pokračovat s opravou zámku „proslaveného“ kauzou Rath

Peníze potečou do Dobříše i Modletic

V Dobříši se od letoška až do roku 2021 bude modernizovat uliční prostor v centru města. Úsek čekající na opravu začíná u křižovatky Pražská – Plukovníka B. Petroviče a pokračuje přes Mírové náměstí do Příbramské ulice až po křižovatku s ulicemi Fričova a Františka Průši. Náklady jsou odhadovány zhruba na 23 milionů Kč bez DPH.

V Modleticích má být vybudovaná okružní křižovatka a chodník k autobusové zastávce na silnici číslo 101 u sjezdu k areálům T-sport a Aquasped, cílem je větší bezpečnost a plynulost provozu. Náklady bez DPH přesáhnou deset milionů korun, stavět se má v letošním a příštím roce.

FOTO: Do čeho Středočeský kraj zainvestuje v roce 2018?

Do čeho Středočeský kraj zainvestuje v roce 2018? - Krajský úřad Středočeského krajeDo čeho Středočeský kraj zainvestuje v roce 2018? - Zimní stadion KladnoDo čeho Středočeský kraj zainvestuje v roce 2018? - Velvary mostDo čeho Středočeský kraj zainvestuje v roce 2018? - Králův DvůrDo čeho Středočeský kraj zainvestuje v roce 2018? - Nemocnice Kladno
Další fotky
Do čeho Středočeský kraj zainvestuje v roce 2018? - Plánek integrace

Poslední akcí zařazenou do zásobníku projektů je odstranění sesuvu v Zákolanech, za šest milionů korun bez DPH má vzniknout železobetonová opěrná zeď. I v tomto případě stavební práce začnou ještě letos, skončit by měly v roce 2020.

ČTK

 

Včera, 13:50
Kniha, která ve třicátých letech zmizela ze sbírek pražského Židovského muzea, je zpátky v Praze....
Včera, 12:45
Jeho vtipy máme nebo jsme měli pod sklem pracovního stolu, mnohým odvážně visely na nástěnce....
Včera, 08:30
Grog, panák v hospůdce na rohu a něco málo nalít do vánočního cukroví nebo dalších...
22.2.2018
Divadlo hraje už od dětství, a že by dělal něco jiného, si Jan Hrušínský, herec,...
22.2.2018
Plných patnáct měsíců. Tak dlouho byla skladba Petra Nováka a Ivo Plicky Já budu chodit...
22.2.2018
Možná si to od některých schytám, ale je to téma, o kterém je nutné mluvit...
21.2.2018
„Tak nám Evropská unie chce zakázat hranolky,“ paní Povondrová. „A kdyby jenom hranolky, ale i...
20.2.2018
Spisovatelka, režisérka, dramaturgyně a především silná osobnost, spojená s pražským Švandovým divadlem, která ráda dosahuje...
20.2.2018
Jsou zázrakem pro naše zdraví. A mohou například zajistit, abychom my muži byli opravdu muži...
20.2.2018
Rockový zpěvák Kamil Střihavka se do hlubokého povědomí široké veřejnosti zapsal především rolí Ježíše v...
Reklama