14℃
Dnes je 23. červenec , svátek má Libor

Kraj naplánoval investice podpořené EU. Dolní Břežany se dočkají obchvatu, Rakovník napojení na dálnici D6

Obchvat Dolních Břežan u Prahy či rekonstrukce připojení Rakovníka k dálnici D6 jsou nově v zásobníku investičních akcí připravených na spolufinancování z EU. Středočeští radní v úterý 12. února na tento seznam zařadili také opravu průtahu Dobříší na Příbramsku, výstavbu okružní křižovatky v Modleticích u Prahy a zajištění svahu a silnice po sesuvu v Zákolanech na Kladensku. Stavební práce začnou letos nebo nejpozději v příštím roce, sdělila ČTK Helena Frintová z krajského úřadu.

Reklama

Krajský radní pro dopravu František Petrtýl (ANO) uvedl, že jakmile jsou stavby zařazeny do zásobníku projektů financovaných z EU, čeká je schválení v rámci Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) a mohou se začít hledat dodavatelé.

Do čeho Středočeský kraj zainvestuje v roce 2018?

Výstavba obchvatu Dolních Břežan spolkne přes 126 milionů

„Finančně nejnáročnějším z těchto projektů je obchvat Dolních Břežan. Jde ale o stavbu, po které místní již nějakou dobu volají. Odlehčí dopravě v obci a naváže na další důležité komunikace,“ uvedl Petrtýl. Projekt za 126 milionů korun bez DPH počítá s výstavbou nové silnice třetí třídy, která vyvede tranzitní dopravu mimo zastavěné území a propojí Pražský okruh a silnice nižších tříd. Bude navazovat na další komunikace v severojižním směru na Jílové u Prahy nebo Netvořice, Neveklov a Sedlčany. S výstavbou kraj počítá v letech 2019 a 2020.

Už letos má začít rekonstrukce šestikilometrového úseku silnice číslo 229 z Rakovníka k silnici I/6, která slouží jako připojení na D6. Vozovka ve špatném stavu, jsou na ní trhliny, nerovnosti a výtluky. Rekonstrukce, která potrvá do příštího roku, si vyžádá zhruba 66 milionů korun bez DPH.

Buštěhrad chce pokračovat s opravou zámku „proslaveného“ kauzou Rath

Peníze potečou do Dobříše i Modletic

V Dobříši se od letoška až do roku 2021 bude modernizovat uliční prostor v centru města. Úsek čekající na opravu začíná u křižovatky Pražská – Plukovníka B. Petroviče a pokračuje přes Mírové náměstí do Příbramské ulice až po křižovatku s ulicemi Fričova a Františka Průši. Náklady jsou odhadovány zhruba na 23 milionů Kč bez DPH.

V Modleticích má být vybudovaná okružní křižovatka a chodník k autobusové zastávce na silnici číslo 101 u sjezdu k areálům T-sport a Aquasped, cílem je větší bezpečnost a plynulost provozu. Náklady bez DPH přesáhnou deset milionů korun, stavět se má v letošním a příštím roce.

FOTO: Do čeho Středočeský kraj zainvestuje v roce 2018?

Do čeho Středočeský kraj zainvestuje v roce 2018? - Krajský úřad Středočeského krajeDo čeho Středočeský kraj zainvestuje v roce 2018? - Zimní stadion KladnoDo čeho Středočeský kraj zainvestuje v roce 2018? - Velvary mostDo čeho Středočeský kraj zainvestuje v roce 2018? - Králův DvůrDo čeho Středočeský kraj zainvestuje v roce 2018? - Nemocnice Kladno
Další fotky
Do čeho Středočeský kraj zainvestuje v roce 2018? - Plánek integrace

Poslední akcí zařazenou do zásobníku projektů je odstranění sesuvu v Zákolanech, za šest milionů korun bez DPH má vzniknout železobetonová opěrná zeď. I v tomto případě stavební práce začnou ještě letos, skončit by měly v roce 2020.

ČTK

 

Včera, 13:24
Žárlivost v malé míře může být ve vztahu potřebným oživením. U chorobných žárlivců ale mohou...
Včera, 12:50
Kterým psím mazlíčkům se bude nejlépe dařit v bytě? Ačkoli má dnes psa v bytě...
Včera, 12:10
Už je to tu zase. Opar! Bolestivý, nepříjemný společník, který se objeví v dobu nejméně...
Včera, 11:29
Není snad ovoce, které by lidé milovali více než maliny. Ty nádherné růžové pohárky plné...
Včera, 09:00
Spousta z nás, když jsme byli dětmi, hrála na hudební nástroj. Tato činnost patří mezi...
Včera, 08:06
Vlákninou se rozumí složka potravy obsažená v obilovinách, ovoci a zelenině, která naším tělem prochází...
21.7.2018
Dosud pro nás byly fíky exotické ovoce, teď ho můžete sklízet na vlastní zahradě. Neumrzne...
21.7.2018
Slavný americký komik i představitel dramatických rolí Robin Williams by 21. července oslavil své 67....
20.7.2018
Dnes v v 18.30 foukne poprvé sudí Franěk do píšťalky a odstartuje tak podzimní část...
20.7.2018
Dnes přináším téma, které osobně znám. Nedomykavost neboli prolaps mitrální chlopně může překvapit kdykoli. Mě...
Reklama