5℃
Dnes je 21. říjen , svátek má Brigita

Vrah od jezu ubil sekyrou svou milou, když spala. Nevěřili byste, co bylo důvodem hrůzného činu

Další fotky

Odvyprávíme vám jeden z kriminalistických případů ze středních Čech 21. století. Člověk zpravidla zůstává s partnerem, protože ho má rád, důvěřuje mu a je s ním dobrovolně. Jenže když přijdou problémy, kdy se partneři rozhádají, může to skončit tragédií. Takový příběh se odehrál před několika lety na Kladensku a zároveň na Mělnicku.

Reklama

Nacistická pěstírna čistých árijců. Lebensborn na zámku Veltrusy

Píše se středa 23. března roku 2011, hodinky ukazují čas zhruba 13.50. Policejní potápěči vytahují z řeky Vltavy pod jezem u malé vodní elektrárny mrtvolu týden pohřešované sedmapadesátileté ženy z Kladenska. Tělo je zabaleno do látky, omotané provazem a zatížené železem.

Pouhý den předtím se osmačtyřicetiletý Jiří Zikán pod tíhou svědomí dobrovolně doznává ke svému činu na policejní služebnu ve Zlonicích. Je to stejný člověk, který policii nahlásil, že ženu pohřešuje. Policistům prozrazuje, že tělo dovezl do Nelahozevsi, kde ho vhodil do řeky poblíž vodní elektrárny.

Účetní vraždil kvůli marnotratné milence. I po více než 65 letech zůstává rozum stát nad brutalitou mordu Herty Černínové

Ubil ji ve spánku a pak ho tížilo svědomí

Ženu brutálně zavraždil její druh, se kterým žila v domě ve vísce Bratkovice u Velvar. Podle dobových zpráv neměli sousedé, ani blízcí o neshodách v jejich vztahu potuchy, ani žádné hádky neslyšeli. Podle jedné sousedky spolu pár trávil hodně času, dokonce spolu jezdili do práce. Žena pracovala v jednom z divadel v obchodním oddělení a ve volném čase dělala ženám umělé nehty. Vraha si nechali policisté pod zámkem.

„Vrah od jezu“ (takovou dostal přezdívku v médiích) na konci července roku 2011 pláče u Krajského soudu v Praze a svou vinu nepopírá. Přiznává, že vraždil ve středu 16. března brzy ráno kvůli neshodám v tíživé finanční situaci, o které nevěděli kamarádky, ani vlastní synové zavražděné ženy.

Záhadná zmizení beze stopy. Vraždy, únosy? Kde jsou pohřešované ženy a děti?

Následky hrůzného činu ukrývala Vltava

Mrtvolu své družky, kterou ve spánku nejméně sedmkrát uhodil tupou částí sekyry do hlavy, odklidil do místnosti určené ke skladování uhlí. Nakonec ho převezl do 12 kilometrů vzdálené Nelahozevsi. Vrah hovoří u soudu i o tom, že chtěl spáchat sebevraždu. Dozvídáme se, že dluží několik set tisíc a svůj dluh chce zaplácnout hraním automatů. Podle znalce však není gambler.

FOTO: Vrah od jezu

Vrah od jezu - SekyraVrah od jezu - Vodní elektrárna Miřejovice z roku 1927Vrah od jezu - Vodní_elektrárna_Miřejovice,_Zagarolská_145,_Nelahozeves,_a_jezový_most_a_zdymadlo,_Veltrusy,_okr._Mělník,_Středočeský_kraj_02 HorakVladoVrah od jezu - ElektrárnaVrah od jezu - Most Miřejovice
Další fotky
Vrah od jezu - MostVrah od jezu - Vodní elektrárna Miřejovice (1)Vrah od jezu - Vodní elektrárna Miřejovice (2)

Ve středu 24. srpna 2011 si Zikán vyslechl rozsudek. Dostal čtrnáct let natvrdo, pět měsíců a jeden den od nalezení těla. Letos tedy uplyne polovina jeho trestu.

Nejbestiálnější vrah v dějinách Československa. Jak Václav Mrázek uspokojoval své sadistické choutky?

 

Dnes, 17:30
To, kdy jste byli dítě a dobu spánku vám určovali vaše rodiče, je dávno pryč....
Dnes, 16:42
Ne každý si při pohledu za spěchajícím sanitním vozem, nebo při průjezdu okolo nehody, kde...
Dnes, 14:00
Chladné dny si žádají pořádnou porci horké čokolády. Dalo by se říct, že čokoládový fondant...
Dnes, 12:49
Termín kolaudace mělnického mostu Josefa Straky úředníci stanovili na polovinu listopadu. Pokud bude vše v...
Dnes, 11:30
Evu Borskou známe jako reportérku a moderátorku zpravodajské relace, mnoho z nás si ji pamatuje...
Dnes, 10:00
Nadýchané těsto, křupavá a barevná zelenina i po uvaření nebo krémová bramborová kaše? Posbírali jsme...
Dnes, 08:00
Česko je v pěstování potravinářského máku na světové špičce. Někdo tahle zdravá semínka miluje, někdo...
Včera, 17:30
Že je běh výborný na kardivaskulární systém a na hubnutí, se dočteme všude. Jde tedy...
Včera, 14:00
V jednom z posledních článků jsme zveřejnili nejlepší výroky o pivu, ale neměli bychom zapomínat...
Včera, 12:28
V Mělníku pokračuje průzkum podzemí, rozšíření prohlídkových tras zatím nebude, chybí propojení. Odstranění dodatečných zdí...
Reklama