7℃
Dnes je 13. listopad , svátek má Tibor

OBRAZEM: Lesk a sláva automobilových veteránů. Vozy byly k vidění v centru Prahy na sté výročí vzniku Československa

Další fotky

V sobotu 19.5. již od ranních hodin byly pro všechny nadšence krásných historických automobilů i motocyklů a nejen pro ně k vidění opravdové skvosty různých typů v úctyhodném počtu 150. Mezi ty nejobdivovanější patřila i Tatra 607, jediný závodní model vyrobený v Česku v kopřivnické automobilce.

Reklama

Vedle těchto vozů byly k vidění i parní automobily z druhé poloviny 19. století. Některé z nich pamatují například legendární závod mezi Prahou a Bratislavou. 1 000 mil československých připomněly dobové sportovní vozy a také první aerodynamický automobil na světě Tatra 77.

Elegance historických vozidel. Veteráni obsadili Roztoky

K akci se připojilo i policejní muzeum výstavou policejních vozidel od roku 1918 až po současnost.

Pro závody Formule1 se dle slov prezidenta autoklubu Jana Šťovíčka kvůli politické situaci v 50. letech minulého století nikdy nasazení monopostu do ostrých závodů neuskutečnilo a Tatra tedy prošla bohužel pouze závodními testy.

Tatra 607 Monopost

Víte, že maximální rychlost takového vozu dosahovala maximálně 215 km/h? Jeho hlučnost dosahovala okolo 140 decibelů. Tohoto závodního automobilu byly vyrobeny pouze 4 kusy. Pokud chcete tento automobil vidět i mimo tuto akci je stabilně k vidění v továrním muzeu v Kopřivnici.

Zloděj v Berouně ukradl veterána z 50. let. Škoda je za 200 tisíc korun

Organizátoři z Autoklubu ČR připravili inscenaci příjezdu prvního československého prezidenta T. G. Masaryka spolu s policejními automobily té doby.

Příjemným zpestřením byly účastníci doprovodného programu odění do dobových prvorepublikových kostýmů, kteří dokázali navodit tu správnou atmosféru a neváhali si mezi automobily i zatančit.

Organizátorům této akce se podařilo skloubit nejen poctu krásným automobilům, ale vzdát i hold zlatým českým rukám bez nich by úspěchu nebylo. Vy, kteří jste na akci nebyli, podívejte se do naší fotogalerie, neboť je opravdu nač…

FOTO: veteráni v praze

veteráni v praze - vetrání_1veteráni v praze - veteráni_2veteráni v praze - veteráni_1veteráni v praze - veteráni_4veteráni v praze - veteráni_5
Další fotky
veteráni v praze - veteráni_6veteráni v praze - veteráni_7veteráni v praze - veteráni_8veteráni v praze - veteráni_9veteráni v praze - veteráni_10veteráni v praze - veteráni_11veteráni v praze - veteráni_12veteráni v praze - veteráni_13veteráni v praze - veteráni_14veteráni v praze - veteráni_18veteráni v praze - veteráni_19

 

Včera, 18:00
Během víkendu bylo ve Středočeském kraji při honech postřeleno několik lidí. Záchranná služba eviduje jen...
Včera, 16:00
Co je to normální sexuální touha a kdy už je žena považovaná za frigidní? Definice...
Včera, 14:00
"V listopadu 1989 jsem sledoval, co děje v Československu, taky kvůli tomu, že my jsme...
Včera, 12:26
Ustavující zastupitelstvo hlavního města se sejde tento čtvrtek 15. listopadu. Primátorem zastupitelé zvolí Zdeňka Hřiba...
Včera, 12:00
Vánoce má Hanka Křížková velmi ráda a snaží se je vždy strávit v klidu a...
Včera, 10:00
Cítit se nemocný není v pořádku. Stejně tak chudoba není žádná ctnost. Jestliže se cítíte...
11.11.2018
Přední český bubeník Tokhi před časem představil nový hudební projekt Royal Squad. Spolu se svojí...
11.11.2018
Ne nadarmo se říká, že pes je nejlepší přítel člověka. Doprovází nás už více než...
11.11.2018
Společnost České Radiokomunikace (CRA) umístila v Argentinské ulici v Praze 7 čidla, která měří množství...
11.11.2018
Strážníci budou během dnešního dne pomocí tlampačů informovat Pražany o doporučení nevětrat z důvodu zápachu...
Reklama