14℃
Dnes je 21. červenec , svátek má Vítězslav

Místo mrazu a sněhu nás čekají jarní teploty, ale potom se ochladí

Také druhý lednový týden očekávejme nadprůměrné teploty. V úterý má být až 12 stupňů, což není moc daleko od teplotního rekordu z roku 2007, který byl naměřen v Klementinu. V druhé polovině týdne by se mělo začít postupně ochlazovat.

Reklama

V období od pondělí 8. ledna až do 2. února se jako celek bude teplotně držet nad dlouhodobým průměrem. Toto období by mělo být jako celek srážkově průměrné, meteorologové nepředpokládají výrazné srážkové odchylky.

Pranostika na 8. ledna
O svatém Erhartu zima zebe do nártu. 

V pondělí 8. ledna dosáhnou denní teploty maxima 4 až 6 stupňů. V Praze i ve Středočeském kraji bude oblačno až zataženo. V noci na úterý se nevyjasní a teploty klesnou k 5 až 3 stupňům. Ve dne i přes noc bude vát mírný východní vítr, postupně čerstvý jihovýchodní vítr o rychlosti 6 až 10 m/s s nárazy kolem 15 m/s.

Václavák jako sjezdovka? Před 131 lety se v Česku úplně poprvé lyžovalo v centru Prahy

Také v úterý 9. ledna bude v průběhu dne oblačno až zataženo a bude vát čerstvý jihovýchodní vítr o rychlosti 6 až 10 m/s, místy s nárazy 15 až 20 m/s. Teploty vyšplhají k 9 až 12 stupňům Celsia. Teplotní rekord z 9. ledna padl v roce 2007, kdy bylo v Klementinu naměřeno 12,7 stupňů Celsia. Padne letos? Na ostatní rekordy se můžete podívat do naší fotogalerie.

Pranostika na 9. ledna
O svatým Baziliši zima všudy čiší. 

Ve středu 10. ledna přes den očekávejme oblačnou až zataženou oblohu, přechodně místy polojasno. V Praze a ve středních Čechách se zpočátku ojediněle mohou vyskytnout mlhy a místy občas zaprší. Noční teploty se budou pohybovat mezi 5 až 2 stupni Celsia, na jihu Středočeského kraje místy kolem nuly. Oproti úterý se podle aktuální předpovědi ochladí, protože denní teploty vystoupají k 5 až 8 stupňům.

Pranostiky na 10. ledna
Na svatého Hygina pravá zima začíná
Když 10. ledna slunce svítí, budem žita, vína hojnost míti.

Předpověď na čtvrtek zní následovně: Zataženo až oblačno, místy občasný déšť a ojedinělé mlhy. Noční teploty se budou pohybovat mezi 3 až 1 stupněm Celsia a denní teploty vystoupají maximálně 4 až 6 stupňům.

FOTO: Místo mrazu nás čekají jarní teploty, ale potom se ochladí

Místo mrazu nás čekají jarní teploty, ale potom se ochladí - Zataženo, Oblačno, PočasíMísto mrazu nás čekají jarní teploty, ale potom se ochladí - 8. lednaMísto mrazu nás čekají jarní teploty, ale potom se ochladí - 9. lednaMísto mrazu nás čekají jarní teploty, ale potom se ochladí - 10. lednaMísto mrazu nás čekají jarní teploty, ale potom se ochladí - 11.ledna
Další fotky
Místo mrazu nás čekají jarní teploty, ale potom se ochladí - 12. ledna

Podle meteorologů by na našem území také v pátek mělo být oblačno až zataženo. Místy se vyskytne slabý déšť nebo mrholení a nad 700 m n. m. můžeme očekávat sněhové srážky. V noci může mrznout, teploty se budou pohybovat mezi +3 až -1 stupněm Celsia. Denní teploty v pátek 12. ledna podle současné předpovědi stoupnou maximálně k 2 až 6 stupňům.

O víkendu by se mělo mírně ochladit. Meteorologové předpokládají, že bude polojasno až oblačno. Noční teploty mezi +2 až -2 stupni a až -6, pokud bude snížená oblačnost. Denní teploty by se měly pohybovat mezi 1 až 5 stupni.

Bruslení na Vltavě je už jen dávnou vzpomínkou pamětníků. V roce 1947 však zimní radovánky vystřídala smrtící ledová obleva

Včera, 15:03
Dnes v v 18.30 foukne poprvé sudí Franěk do píšťalky a odstartuje tak podzimní část...
Včera, 15:00
Dnes přináším téma, které osobně znám. Nedomykavost neboli prolaps mitrální chlopně může překvapit kdykoli. Mě...
Včera, 14:47
Ředitel středočeské záchranné služby Martin Houdek dnes rezignoval. Důvodem je druhá větev korupční kauzy bývalého...
Včera, 09:21
Menopauza, lidově řečeno přechod, s sebou kromě projevů jakými jsou návaly horka, zvýšená únava a...
Včera, 08:55
V pondělí 9. července proběhlo další monitorování přírodních koupališť na území hlavního města Prahy. Na...
5 nejlepších vodních přehrad pro letní koupačku ve středních Čechách
Včera, 08:55
Přehrady původně sloužily výhradně k uchování a udržování vody na období sucha, což je v...
Včera, 08:52
Už jste přišli na chuť těmto černým drahokamům našich lesů, nebo vám natolik učarovaly, že...
19.7.2018
Jejich věčný úsměv je matoucí. Nenaznačuje přátelské úmysly, naopak se za ním skrývá krutý, bezohledný...
19.7.2018
Do zoologických zahrad chodí rády hlavně rodiny s dětmi, ale i někteří další milovníci exotických...
19.7.2018
Ruku na srdce, všechny ženy se někdy zasnily, jaké by to bylo, kdyby měly vedle...
Reklama