2℃
Dnes je 20. leden , svátek má Ilona

Místo mrazu a sněhu nás čekají jarní teploty, ale potom se ochladí

Také druhý lednový týden očekávejme nadprůměrné teploty. V úterý má být až 12 stupňů, což není moc daleko od teplotního rekordu z roku 2007, který byl naměřen v Klementinu. V druhé polovině týdne by se mělo začít postupně ochlazovat.

Reklama

V období od pondělí 8. ledna až do 2. února se jako celek bude teplotně držet nad dlouhodobým průměrem. Toto období by mělo být jako celek srážkově průměrné, meteorologové nepředpokládají výrazné srážkové odchylky.

Pranostika na 8. ledna
O svatém Erhartu zima zebe do nártu. 

V pondělí 8. ledna dosáhnou denní teploty maxima 4 až 6 stupňů. V Praze i ve Středočeském kraji bude oblačno až zataženo. V noci na úterý se nevyjasní a teploty klesnou k 5 až 3 stupňům. Ve dne i přes noc bude vát mírný východní vítr, postupně čerstvý jihovýchodní vítr o rychlosti 6 až 10 m/s s nárazy kolem 15 m/s.

Václavák jako sjezdovka? Před 131 lety se v Česku úplně poprvé lyžovalo v centru Prahy

Také v úterý 9. ledna bude v průběhu dne oblačno až zataženo a bude vát čerstvý jihovýchodní vítr o rychlosti 6 až 10 m/s, místy s nárazy 15 až 20 m/s. Teploty vyšplhají k 9 až 12 stupňům Celsia. Teplotní rekord z 9. ledna padl v roce 2007, kdy bylo v Klementinu naměřeno 12,7 stupňů Celsia. Padne letos? Na ostatní rekordy se můžete podívat do naší fotogalerie.

Pranostika na 9. ledna
O svatým Baziliši zima všudy čiší. 

Ve středu 10. ledna přes den očekávejme oblačnou až zataženou oblohu, přechodně místy polojasno. V Praze a ve středních Čechách se zpočátku ojediněle mohou vyskytnout mlhy a místy občas zaprší. Noční teploty se budou pohybovat mezi 5 až 2 stupni Celsia, na jihu Středočeského kraje místy kolem nuly. Oproti úterý se podle aktuální předpovědi ochladí, protože denní teploty vystoupají k 5 až 8 stupňům.

Pranostiky na 10. ledna
Na svatého Hygina pravá zima začíná
Když 10. ledna slunce svítí, budem žita, vína hojnost míti.

Předpověď na čtvrtek zní následovně: Zataženo až oblačno, místy občasný déšť a ojedinělé mlhy. Noční teploty se budou pohybovat mezi 3 až 1 stupněm Celsia a denní teploty vystoupají maximálně 4 až 6 stupňům.

FOTO: Místo mrazu nás čekají jarní teploty, ale potom se ochladí

Místo mrazu nás čekají jarní teploty, ale potom se ochladí - Zataženo, Oblačno, PočasíMísto mrazu nás čekají jarní teploty, ale potom se ochladí - 8. lednaMísto mrazu nás čekají jarní teploty, ale potom se ochladí - 9. lednaMísto mrazu nás čekají jarní teploty, ale potom se ochladí - 10. lednaMísto mrazu nás čekají jarní teploty, ale potom se ochladí - 11.ledna
Další fotky
Místo mrazu nás čekají jarní teploty, ale potom se ochladí - 12. ledna

Podle meteorologů by na našem území také v pátek mělo být oblačno až zataženo. Místy se vyskytne slabý déšť nebo mrholení a nad 700 m n. m. můžeme očekávat sněhové srážky. V noci může mrznout, teploty se budou pohybovat mezi +3 až -1 stupněm Celsia. Denní teploty v pátek 12. ledna podle současné předpovědi stoupnou maximálně k 2 až 6 stupňům.

O víkendu by se mělo mírně ochladit. Meteorologové předpokládají, že bude polojasno až oblačno. Noční teploty mezi +2 až -2 stupni a až -6, pokud bude snížená oblačnost. Denní teploty by se měly pohybovat mezi 1 až 5 stupni.

Bruslení na Vltavě je už jen dávnou vzpomínkou pamětníků. V roce 1947 však zimní radovánky vystřídala smrtící ledová obleva

Před 2 hodinami
Třináctiletá Alice Jelínková odjela v pátek dopoledne autobusem do Prahy. Odsud se pak v 16.50...
Včera, 14:50
Komerční článek
Tři stateční zhubli pod vedením odborníků ze STOBu 131 kilo (Jirka 31 kg, Vašek 27...
18.1.2018
Siný vítr způsobuje pády stromů, větví a ztrátu elektřinu po celé republice, i ve středních...
18.1.2018
Meteorologové vydali výstrahu před silným sněžením a nárazovými větry, které mohou místy dosahovat rychlosti až...
18.1.2018
Ceny pohonných hmot ve středních Čechách mírně vzrostly. Litr benzinu stojí průměrně 31,08 koruny, o...
18.1.2018
Silnice v Česku jsou po nočním sněžení s opatrností sjízdné. Na řadě míst zůstává rozbředlý...
17.1.2018
Sníh dnes komplikoval dopravu v celém Česku. Například dálnice D1 na Vysočině byla neprůjezdná kvůli...
17.1.2018
Marně budou lidé hledat ve svých schránkách volební lístky před druhým kolem letošních prezidentských voleb. ...
17.1.2018
Středočeské silnice jsou dnes s opatrností sjízdné, místy jsou na nich zbytky sněhu. Zledovatělá vrstva...
16.1.2018
Naše stověžaté město se objevilo ve výběru New York Times. Bylo zařazeno mezi 52 tipů...
Reklama