21℃
Dnes je 21. květen , svátek má Monika

Na maraton po svých nebo na vozíku. Letos se běžel právě za nákup nových vozíků pro rodiny

Další fotky

I do letošního pražského maratonu se zapojila charitativní organizace Running With Those That Can’t. Závod s ní je rozhodně jiný. Poté co všichni běžci z posledního koridoru vyběhnou do ulic Prahy, nastupuje na startovní čáru parta dobrovolníků společně s dětmi ve speciálních sportovních vozících.

Reklama

„Je to o tom, že i někteří rodiče „neběžci“ se odhodlají urazit alespoň pět nebo deset kilometrů, aby mohli prožít atmosféru společně se svými dětmi. Na maratonu jsme takto do závodu zapojili pět dětí a o doprovod se postaralo pětadvacet běžců. Například na pražském půlmaratonu se závodu účastní až třicet dětí a přes sto dvacet běžců,“ uvedl pro Náš REGION Martin Hakl z Running With Those That Can’t.

Běhat se dá i bez nohy. Když vyběhnete v Lipencích, pomůže to handicapovaným dětem

„Cílovou páskou to ale pro nás nekončí. Získané finanční prostředky putují na nákup speciálních sportovních vozíků Benecykl. Ty po závodě darujeme vybraným rodinám. Věříme, že účast na velkých sportovních akcích a snadná dostupnost přírody činí život rodin aktivnější a lepší. Mezi sponzory jsou i společnosti, které přispívají pravidelně každý rok. Darují nám finanční prostředky na nákup vozíku, ten jim označíme jejich logem. A často vytvoří i vlastní běžecký tým, který se stane doprovodem vozíku s dítětem v průběhu celého závodem,“ řekl.

FOTO: Maraton s vozíkem

Maraton s vozíkem - Running With Those That Can’t 4 – foto Přemysl VidaMaraton s vozíkem - Running With Those That Can’t 5 – foto Přemysl VidaMaraton s vozíkem - Running With Those That Can’t 1 – foto Přemysl VidaMaraton s vozíkem - Running With Those That Can’t 2 – foto Přemysl VidaMaraton s vozíkem - Running With Those That Can’t 3 – foto Přemysl Vida
Další fotky
Maraton s vozíkem - Running With Those That Can’t – foto archiv Kateřiny Bursíkové JacquesMaraton s vozíkem - Running With Those That Can’t 2 – foto archiv Kateřiny Bursíkové Jacques

Slavnostní ceremoniál

Je to podle jeho slov skvělá příležitosti pro trochu jiný teambuilding. Po závodě se navíc uskuteční slavnostní ceremoniál s předáním vozíku rodině, takže je hned zřejmý přínos celé akce. „Někdy převezmou iniciativu samotní zaměstnanci a uspořádají společnou sbírku, kdy získají peníze od svých kolegů a přátel. Jako jeden z oficiálních charitativních partnerů Runczech máme možnost účastnit se všech závodů z jejich celoročního seriálu. Můžete nás tak potkat na všech pražských závodech, tedy na Sportisimo 1/2maratonu, Volkswagen Maratonu a Birell Grand Prix,“ přiblížil Hakl.

Závodit, to je pro mne něco úžasného, říká mistryně sportovního aerobiku Karolína Kudláčková

„Třikrát do roka vyrazíme i mimo Prahu, a to na půlmaraton v Karlových Varech, na Pardubický Vinařský půlmaraton a na půlmaraton v Hradci Králové. Je tedy spousta příležitostí, jak naši iniciativu podpořit a pomoci. Ať už se s námi rozhodnete běžet, pošlete dobrovolný příspěvek nebo se stanete sponzorem jednoho z vozíků. Zkuste i vy občas zapomenout na časomíru, osobní rekordy a prožít závod z úplně jiné perspektivy. Pomáhejte během. Má to smysl. Přidejte se k Running With Those That Can’t,“ vzkázal prostřednictvím Našeho REGIONU Hakl.

Ženy dostávají v Klánovickém půlmaratonu nižší odměny než muži. Platí přitom stejné startovné. Jak to organizátoři vysvětlují?

S organizací spolupracuje mimo jiné Kateřina Bursíková Jacques, která se běhání již delší dobu věnuje, pravidelně běhá maratony i půlmaratony. S Running With Those That Can’t zúčastnila i letošního maratonu. „Bylo to opět krásné,“ uvedla pro Náš REGION. Víc netřeba dodávat.

Před 3 hodinami
Mám za to, že s televizní programovou skladbou kolem roku 1980 by si dnešní populace...
Před 3 hodinami
Velmi osobní kniha o zdraví s podtitulem Jak zvládat jídlo, kariéru, rodinu, péči o sebe,...
Dnes, 11:39
Obklopena dětmi je každý den Zuzana Procházková, učitelka ze sedmičkové Základní školy Fr. Plamínkové. Žákům...
Dnes, 08:40
Často skloňovaným pojmem je syndrom vyhoření (SV). Psychosomatické, těžko rozpoznatelné onemocnění číhá na každého, na...
Včera, 22:21
V sobotu 19.5. již od ranních hodin byly pro všechny nadšence krásných historických automobilů i...
Včera, 18:00
Zrušte snídaně a svačiny, stačí oběd a večeře. Už neplatí, že snídaně je nejdůležitější jídlo...
Včera, 12:00
Jste těhotná, máte zvýšenou teplotu, ucpaný nos, škrábe vás v krku a začínáte pokašlávat? Na...
Včera, 08:00
Ti co včera přišli neprohloupili, mohli se zakousnout do šťavnatého burgeru a zapít jej výborným,...
19.5.2018
Romantický vrch Petřín v sobě překvapivě skrývá nejednu temnou stránku. Místo pohanských obřadů i středověkých...
19.5.2018
Rozlomený parník u Palackého mostu šel ihned ke dnu. Zemřeli tu tři lidé, patnáct bylo...
Reklama