9℃
Dnes je 18. září , svátek má Kryštof

Víte, kde najdete nejstrašidelnější les, hrad s branou do pekel nebo hřbitov bláznů? Čechy plné děsuplných míst

Další fotky

Hřbitov, kde leží pacienti bohnické léčebny a sebevrazi, nebo hrad, pod kterým je údajně brána do pekel. A co takhle výlet do tajemného lesa, kde se údajně po vstupu do něj mění čas a zjevují se tam duchové? Nebo je v něm strom pro sebevrahy? Podívejte se na výběr pěti děsivých míst, která se nacházejí v Česku. 

Reklama

Příběh tajemného Péráka: Postrach esesáků nebo žen?

1) Strašidelný les Bor 

Na první pohled je to obyčejný lesík, který leží kus od Českých Budějovic. Les je známý hlavně pro celou řadu tragických událostí a příběhů, které se v něm staly.

Branišovský les (také zvaný Bor) je smíšený les, který se rozkládá mezi českobudějovickým sídlištěm Máj, čtvrtí Zavadilka a obcemi Branišov, Mokré a Třebín. Jižní část přechází v Homolský les, který přiléhá na Letiště České Budějovice.

FOTO: Bohnický hřbitov bláznů, hrad Houska a Branišovský les

Bohnický hřbitov bláznů, hrad Houska a Branišovský les - Bohnický ústavní hřbitov bláznůBohnický hřbitov bláznů, hrad Houska a Branišovský les - Bohnický ústavní hřbitov bláznůBohnický hřbitov bláznů, hrad Houska a Branišovský les - Bohnický ústavní hřbitov bláznůBohnický hřbitov bláznů, hrad Houska a Branišovský les - Bohnický ústavní hřbitov bláznůBohnický hřbitov bláznů, hrad Houska a Branišovský les - Bohnický ústavní hřbitov bláznů
Další fotky
Bohnický hřbitov bláznů, hrad Houska a Branišovský les - Bohnický ústavní hřbitov bláznůBohnický hřbitov bláznů, hrad Houska a Branišovský les - Bohnický ústavní hřbitov bláznůBohnický hřbitov bláznů, hrad Houska a Branišovský les - Hrad Houska.Bohnický hřbitov bláznů, hrad Houska a Branišovský les - Víte, kde najdete nejstrašidelnější les, hrad s branou do pekel nebo hřbitov bláznů? Čechy plné děsuplných místBohnický hřbitov bláznů, hrad Houska a Branišovský les - Hrad Houska.Bohnický hřbitov bláznů, hrad Houska a Branišovský les - Hrad Houska.Bohnický hřbitov bláznů, hrad Houska a Branišovský les - Hrad Houska.Bohnický hřbitov bláznů, hrad Houska a Branišovský les - Hrad Houska.Bohnický hřbitov bláznů, hrad Houska a Branišovský les - Hrad Houska.Bohnický hřbitov bláznů, hrad Houska a Branišovský les - Hrad Houska.Bohnický hřbitov bláznů, hrad Houska a Branišovský les - Branišovský les Bor – nejstrašidelnější les v ČeskuBohnický hřbitov bláznů, hrad Houska a Branišovský les - Branišovský les Bor – nejstrašidelnější les v ČeskuBohnický hřbitov bláznů, hrad Houska a Branišovský les - Branišovský les Bor – nejstrašidelnější les v ČeskuBohnický hřbitov bláznů, hrad Houska a Branišovský les - Branišovský les Bor – nejstrašidelnější les v ČeskuBohnický hřbitov bláznů, hrad Houska a Branišovský les - Branišovský les Bor – nejstrašidelnější les v ČeskuBohnický hřbitov bláznů, hrad Houska a Branišovský les - Branišovský les Bor – nejstrašidelnější les v ČeskuBohnický hřbitov bláznů, hrad Houska a Branišovský les - Branišovský les Bor – nejstrašidelnější les v ČeskuBohnický hřbitov bláznů, hrad Houska a Branišovský les - Branišovský les Bor – nejstrašidelnější les v ČeskuBohnický hřbitov bláznů, hrad Houska a Branišovský les - Branišovský les Bor – nejstrašidelnější les v ČeskuBohnický hřbitov bláznů, hrad Houska a Branišovský les - Branišovský les Bor – nejstrašidelnější les v Česku

Strom oběšenců?!

V lesíku kdysi byla malá osada propojená s okolím jen úzkou cestou. Když někdo z této cestičky sešel, nebylo výjimečné, že zabloudil do hlubin lesa a zmizel v bažině. Osada sice časem zanikla, ale ponurá atmosféra místa zůstala. Les navíc navštěvovali sebevrazi, kteří měli svůj „Strom oběšenců“. Na něm dobrovolně ukončilo život mnoho lidí včetně jedné manželské dvojice. Jeden z místních obyvatel pak větev, na které lidi ukončovali svůj život, odřízl a později obyvatelé celý strom spálili.

Ošetřovatelka chtěla zavraždit pacientku. Stříkla jí do žíly vzduch! Soud ji poslal na čtyři roky do vězení

Duch se zářícíma očima

Od počátku 20. století se tu však lidé mají setkávat s duchem lesa. Někteří jsou ochotni přísahat na to, že to není jen pověra a že tam skutečně je. Jde o vysokou postavu v tmavém plášti. Jeho přítomnost je prý poznat dusotem a výrazným ochlazením vzduchu. Kdo v tuto chvíli neuteče, může spatřit rudé zářící oči a někdy dokonce samotnou postavu v plášti.

V lese kdysi nocovali čtyři muži českobudějovické posádky. Nikdy se nepřišlo na to, co se stalo, ale mezi muži se rozpoutala přestřelka a všichni podlehli zraněním a na místě zemřeli… Jediný z těch čtyř, který se dožil pouze převozu do nemocnice, popisoval podivnou postavu, ve kterou se proměnil jeden z mužů…

Děsivá věštba o zkáze Prahy. Zničí hlavní město v roce 2019 velká hořící koule?

Mění se čas

To ale není všechno. K lesu se váží i další příběhy jako je zřícení UFO, podivné bytosti, které se mají zjevovat projíždějícím autům, statek se zazděnou dívkou a další. Všechny pověry a legendy můžete sami prozkoumat a při troše odvahy les navštívit. Za zmínku ale určitě stojí to, že se v lese výrazně posunuje čas. Jeden z lidí do lesa měl vejít v 18 hodin a projít lesem za hodinu. Když se ale dostal domů, byly 3 hodiny ráno.

Hrůzné ďáblovy kameny dal kdosi na Vyšehrad. Ukrývají prastará tajemství?

2) Hrad Houska a propad do pekel 

Místo, které i Karel Hynek Mácha popisoval jako skutečný horor. Svému příteli v dopise napsal, že v roce 1836 vešel po půlnoci do útrob hradu, konkrétně do jeho podzemí a vyšel z něj v Praze roku 2006. V dopise popsal poměrně věrohodně i paneláky a autobusy z budoucnosti. Lidé věřili, že se právě na hradě Houska ukrývá časoprostorová brána. Jiná verze říká, že strmé zdi ve svém středu uzavírají skálu, ze které vede průrva až do pekla. Opevnění Housky pak má sloužit k tomu, aby se zlo nedostalo na zem.

Hrad Houska leží ve východní části Kokořínských lesů, 47 kilometrů severně od Prahy, v katastrálním území Houska obce Blatce.

Když kámen vypráví. Odhalte s námi tajemnou sílu menhirů

Neexistuje důvod, proč hrad stojí

O to více tuto teorii potvrzuje to, že hrad nemá žádnou konkrétní funkci. Byl postaven v pusté krajině bez dostupnosti vody, neplnil ani funkci letního hradu a nebyl hradem pro krále. Jinými slovy není důvod, proč byl hrad zbudován. Hrad Houska by přitom měl být starší než hrad Bezděz, který patří mezi naše vůbec nejstarší dochované hrady. Zajímavý je i architektonicky… Celý obranný systém hradu je podle redaktorů zaměřený proti „vnitřnímu nepříteli“, jako kdyby se tam střežilo „něco“, co se nemělo dostat ven.

Záhada hradu Okoř. Ukrývají tajemné chodby pod ním poklad?

Pod „průrvou do pekla“, jak se tomu říkalo, má stát hradní kaple. Říká se, že je pod Houskou nespočet podzemních chodeb a prostor, kde mají být pohřbeny „jisté věci“ a kostry „nelidí“. Kudy do těchto chodeb vstoupit, mělo být označeno nad už neexistující hradní bránou.

Postava v kápi

Další legenda říká, že se na Housce a v jejím okolí objevuje postava v černé kápi mnicha. Nemá obličej a sleduje opovážlivce, kteří by chtěli na hrad v noci proniknout nebo tu dokonce přenocovat.

Tajemné bratrstvo obnovuje svátek Kopí a Hřebů. Dobytčí trh ožije slavnostmi 600 let starými

3) Bohnický hřbitov bláznů

Je to místo, na které není radno chodit o samotě. Pohřbené tady byly všechny „nepohodlné“ oběti režimu a primárně všichni pacienti bohnické psychiatrické léčebny. Nachází se tu tak nemocní se schizofrenií nebo psychopati, vrazi, pedofilové, sebevrazi, žháři. Zkrátka psychicky narušení lidé. Často také malé děti, které se rodily právě pacientům v léčebně. Ty buď zemřely rychle po narození ve věku několika dnů, nebo maximálně měsíců… Byly nežádoucí…

FOTO: Na procházce po hřbitově bláznů…

Na procházce po hřbitově bláznů… - 1 hřbitNa procházce po hřbitově bláznů… - 2 hřbitNa procházce po hřbitově bláznů… - 3 hřbitNa procházce po hřbitově bláznů… - 4 hřbit mišNa procházce po hřbitově bláznů… - 5 hřbit
Další fotky
Na procházce po hřbitově bláznů… - 6 hřbit mišNa procházce po hřbitově bláznů… - 7 hřbit mišNa procházce po hřbitově bláznů… - 8 hřbitNa procházce po hřbitově bláznů… - 9 hřbitNa procházce po hřbitově bláznů… - 99 hřbitNa procházce po hřbitově bláznů… - 999 hřbitNa procházce po hřbitově bláznů… - 9999 hřbit mišNa procházce po hřbitově bláznů… - Bohnický ústavní hřbitov bláznůNa procházce po hřbitově bláznů… - Bohnický ústavní hřbitov bláznůNa procházce po hřbitově bláznů… - Bohnický ústavní hřbitov bláznůNa procházce po hřbitově bláznů… - Bohnický ústavní hřbitov bláznůNa procházce po hřbitově bláznů… - Bohnický ústavní hřbitov bláznůNa procházce po hřbitově bláznů… - Bohnický ústavní hřbitov bláznů

Bohnický ústavní hřbitov je bývalý hřbitov nacházející se v severní části Prahy 700 metrů západně od Psychiatrické nemocnice v Bohnicích. Vstupuje se do něj dvěma branami (hlavní ze západu a vedlejší z východu). Celkem je zde něco kolem 4200 hrobů.

Hřbitov byl dokončen v roce 1909 a jako první zde byl pohřben jedenáctiletý ošetřovanec František Janovský. Přestalo se pohřbívat roku 1951 a zároveň byl zrušen i kostel. Od 1. ledna roku 1963 je hřbitov opuštěný. Dominantou hřbitova je nyní kaple s márnicí a mohyly vystavěná na počet vojákům a obětem první světové války, kteří v průběhu hospitalizace v ústavu zemřeli.

Podivné pohřební rituály se zohavenými mrtvolami. Proč se odehrávaly v Bubenči a Hloubětíně?

Negativní nálada a vybíjení baterek

Hned po vstupu do prostor hřbitova na člověka padne stísněná nálada. Zejména u dětských hrobů u zadní brány hřbitova, nebo také za mohylou může být některým lidem slabší povahy úzko. Negativní nálada doslova vysává veškerou energii z člověka. Je to údajně proto, že vrazi své oběti při smrti dusili. Projevuje se to také na úbytku energie baterek. Lidé opakovaně potvrzují, že i když měli při vstupu na hřbitov kameru, fotoaparát nebo mobil nabitý, uvnitř jde kapacita baterií rapidně dolů, nebo se vybije.

Bohnický hřbitov bláznů možná dostane novou tvář

Jméno, které se nesmí vyslovovat

Na hřbitově většina náhrobků nemá žádné jméno. Jsou to spíše „kupičky“, které jsou dobře vidět zejména v noci. Do hrobů byli často lidi pohřbíváni i po několika. Hroby beze jména jsou porostlé břečťanem, který obepíná celý hřbitov a všechny stromy. Jeden z dosud čitelných náhrobků nese jméno Maria Tuma, to se ale nesmí vyslovit nahlas. Zemřela kdysi ve svých 29 letech na něco, čemu se říkalo úbytek mozku. Kdo jméno vysloví, mohl by jejího ducha vyvolat a pak děj se, co děj…

FOTO: Bohnický hřbitov bláznů, hrad Houska a Branišovský les

Bohnický hřbitov bláznů, hrad Houska a Branišovský les - Bohnický ústavní hřbitov bláznůBohnický hřbitov bláznů, hrad Houska a Branišovský les - Bohnický ústavní hřbitov bláznůBohnický hřbitov bláznů, hrad Houska a Branišovský les - Bohnický ústavní hřbitov bláznůBohnický hřbitov bláznů, hrad Houska a Branišovský les - Bohnický ústavní hřbitov bláznůBohnický hřbitov bláznů, hrad Houska a Branišovský les - Bohnický ústavní hřbitov bláznů
Další fotky
Bohnický hřbitov bláznů, hrad Houska a Branišovský les - Bohnický ústavní hřbitov bláznůBohnický hřbitov bláznů, hrad Houska a Branišovský les - Bohnický ústavní hřbitov bláznůBohnický hřbitov bláznů, hrad Houska a Branišovský les - Hrad Houska.Bohnický hřbitov bláznů, hrad Houska a Branišovský les - Víte, kde najdete nejstrašidelnější les, hrad s branou do pekel nebo hřbitov bláznů? Čechy plné děsuplných místBohnický hřbitov bláznů, hrad Houska a Branišovský les - Hrad Houska.Bohnický hřbitov bláznů, hrad Houska a Branišovský les - Hrad Houska.Bohnický hřbitov bláznů, hrad Houska a Branišovský les - Hrad Houska.Bohnický hřbitov bláznů, hrad Houska a Branišovský les - Hrad Houska.Bohnický hřbitov bláznů, hrad Houska a Branišovský les - Hrad Houska.Bohnický hřbitov bláznů, hrad Houska a Branišovský les - Hrad Houska.Bohnický hřbitov bláznů, hrad Houska a Branišovský les - Branišovský les Bor – nejstrašidelnější les v ČeskuBohnický hřbitov bláznů, hrad Houska a Branišovský les - Branišovský les Bor – nejstrašidelnější les v ČeskuBohnický hřbitov bláznů, hrad Houska a Branišovský les - Branišovský les Bor – nejstrašidelnější les v ČeskuBohnický hřbitov bláznů, hrad Houska a Branišovský les - Branišovský les Bor – nejstrašidelnější les v ČeskuBohnický hřbitov bláznů, hrad Houska a Branišovský les - Branišovský les Bor – nejstrašidelnější les v ČeskuBohnický hřbitov bláznů, hrad Houska a Branišovský les - Branišovský les Bor – nejstrašidelnější les v ČeskuBohnický hřbitov bláznů, hrad Houska a Branišovský les - Branišovský les Bor – nejstrašidelnější les v ČeskuBohnický hřbitov bláznů, hrad Houska a Branišovský les - Branišovský les Bor – nejstrašidelnější les v ČeskuBohnický hřbitov bláznů, hrad Houska a Branišovský les - Branišovský les Bor – nejstrašidelnější les v ČeskuBohnický hřbitov bláznů, hrad Houska a Branišovský les - Branišovský les Bor – nejstrašidelnější les v Česku

Leží tu vrah Otýlie Vranské?

Na hřbitově navíc leží údajný vrah Otýlie Vranské, o které jsme již psali. Její tělo se našlo rozsekané a poslané ve dvou kufrech na Slovensko… Vraha se nikdy nepodařilo dopadnout. Jedním z podezřelých byl četař Pavlíček, který se v době vraždy nacházel poblíž a odpovídal popisu. Prý se k vraždě přiznal přátelům. Později se dostal do léčebny v Bohnicích jako pacient a spáchal nakonec sebevraždu. Dnes kriminalisté tvrdí, že vrahem Vranské byl rotmistr Pěkný.

Pomníček české kriminalistiky: Tělo ve dvou kufrech dorazilo na Slovensko. Kdo je vrahem Otýlie Vranské?

Zdroj: hradhouska.cz, opustenamista.eu, Wikipedie

Před 3 hodinami
Kontrol restaurací ve středních Čechách letos meziročně přibylo. Na téměř dva miliony korun vzrostla i...
Dnes, 11:30
Domácí násilí je nebezpečné nejen pro oběť samotnou, ale i pro její blízké okolí, tedy...
Dnes, 10:00
Ochraně a popularizaci vizuálního umění ve veřejném prostoru se věnuje sochař Pavel Karous. Na jeho...
Dnes, 09:46
Skupina Agrofert, spadající do svěřenských fondů premiéra Andreje Babiše, loni získala na dotacích největší objem...
Dnes, 09:24
Obnovení proplácení nemocenské v prvních třech dnech nemoci od 1. 7. 2019 se stalo klíčovým...
Dnes, 08:00
Podzim má svou vlastní barevnou poezii tvořenou kontrastem přírodních teplých odstínů listí stromů i keřů....
Včera, 17:19
Větší prsa, výplně do vrásek nebo napnutí pleti. To už jsou zákroky, které má v...
Včera, 16:34
Také jste patřili ke generaci pro kterou měla céčka aspoň na nějakou dobu hodnotu téměř...
Včera, 15:13
Návštěvníci některých památek ve středních Čechách získají volný vstup do regionálních muzeí. Umožní to smlouva...
Včera, 14:38
V neděli 16. září 2018 zasahovaly od 15:45 hodin tři jednotky pražských hasičů z Chodovské,...
Reklama