7℃
Dnes je 13. listopad , svátek má Tibor

Nejvíc se těším, že se stanu podruhé tátou, říká Michal Kavalčík

S Michalem Kavalčíkem jsem se sešel v divadelním klubu Divadla Broadway, kde v ten den vystupoval v muzikálu Michala Davida Muž se železnou maskou. Do začátku představení zbývala ještě hodina, a tak jsme si mohli v klidu popovídat o všem možném.

Reklama

Pocházíte z Českého Těšína a konzervatoř jste vystudoval v Ostravě. Chtěl jste vždycky zpívat a hrát?

Původní záměr byl jenom činohra, ale když jsme ve třeťáku na konzervatoři začali přibírat hudební složky, zjistil jsem, že mi to také jde a že by tanec a zpěv mohly fungovat. A ve čtvrťáku jsme již dělali s paní Asmanovou minimuzikál.

Do povědomí veřejnosti jste vstoupil také jako Ruda z Ostravy. Jak tato postava vznikla?

To byla také velká náhoda, o tomto projektu Na stojáka jsem vůbec nevěděl. Kamarádka mě ale vyhecovala, šel jsem na casting, tu postavu trochu vytunil a vznikl takový trošku jednodušší horník z Ostravy s poněkud říznější povahou.

A vytvářel jste ho plných 11 let… Od roku 2005.

To ze začátku nikdo netušil, že to bude tak dlouho. Nejdříve jsem tam měl tři skeče a pak kostým skončil někde doma. A najednou mi z produkce volali, že by potřebovali další tři skeče. No a takhle to pak pokračovalo dál.

S image Rudy jste se rozloučil ve filmu Komici s.r.o. The Tour a začal jste vystupovat v muzikálech.

Tady vás musím trochu poopravit, já už jsem v muzikálech hrál jak před Rudou, tak současně s ním – ať už to byl Krysař, Galileo, Cikáni jdou do nebe nebo Producenti a West Side Story v Karlíně. V muzikálech vystupuji už od roku 1998.

Který byl vaším nejoblíbenějším?

Velmi rád vzpomínám na svou brněnskou dvouroční štaci. Měl jsem tu čest, že jsem se přes konkurz, v němž bylo asi 1500 uchazečů, dostal k otevření nové muzikálové scény. Pan Moša chtěl otevření udělat velmi pompézně, přizval k režii Doda Gombára a udělali jsme filmovou verzi Vlasů od Miloše Formana a přenesli ji do muzikálu na divadlo. To byly mé dva nejkrásnější roky.

V Divadle Broadway se připravujete na muzikál Trhák. Jakou roli v něm hrajete?

Antonína Líbala. To je role, kterou nemůžete zatím znát ani z televizní verze, byla připsána dodatečně. Líbal je velmi snaživý herec, který neustále otravuje režiséra, chce si zahrát ve filmu a ve druhé polovině dojde k překvapení, které teď nemohu prozradit.

V Divadle Broadway bude na podzim ještě premiéra muzikálu pro děti Kocour v botách, v němž bude s vámi vystupovat i váš syn. Těšíte se na to?

Mám z toho radost, bude to vlastně jeho první muzikálová zkušenost. Už sice tři roky navštěvuje divadélko při Národním divadle a již hráli různé činohry, dělali například Oněgina či My Fair Lady, ale tohle bude první profesionální projekt, v němž se spolu setkáme. Těším se, budu ho na zkouškách hlídat a doufám, že to pro něj bude krásná startovní čára do budoucího hereckého života.

Televizní diváci vás nyní pravidelně vídají také v Divoškách.

To je velmi příjemná záležitost, kdy sedíme nad videi, která nám poslali diváci. Zatím máme tolik materiálu, že si můžeme vybírat. Užívám si to, patnáctkrát do měsíce. Je to taková třešnička na dortu, kdy přijdete do práce a vlastně si při moderaci odpočinete.

Herci a zpěváci jsou většinou výbornými kuchaři. Jak je tomu ve vašem případě?

Já bych se tak úplně nepokládal za nového pana Polreicha či druhého nebo třetího Láďu Hrušku, ale mne vaření baví, lidé v mém okolí to vědí. Mám rád takovou tu rychlou, lehkou italskou kuchyni. Špagety, těstoviny, na pánvi rychle orestované masíčko zalité balsamikem, olejem, trošku koření, to je moje parketa. A občas samozřejmě grilujeme na zahradě.

Jste tedy ve vaření spíše experimentátor než klasik?

Experimentátor, ale italský. Na českou kuchyni bych si netroufl, tu umí výborně vařit moje maminka, od svíčkové přes vrabce po rajskou. To má na starosti maminka, já se spíše soustředím na tu jižní kuchyni.

Co vám spolehlivě zvedne náladu, když se cítíte pod psa?

Určitě kino nebo divadlo, s přáteli, se synem nebo s přítelkyní, když máme čas. Miluju objevovat nové inscenace, ale i chodit na inscenace, jež se hrají už 15 let, a vy víte, že v tom hraje Vašek Vydra a už si čtyři roky říkáte: já na to zajdu, já si ten čas konečně najdu. A pak je to vyprodané, pak onemocní Vašek Vydra, ale nakonec to vyjde. Tak tahle představení vyhledávám, mám rád i moderní inscenace. Kino, divadlo, to je můj odpočinek.

Takhle nějak tedy vypadá váš všední den, když nic nemusíte.

Jednou měsíčně mi je ještě dovoleno v dobrém vypnout mozek a hraju poker. To je také taková ta vášeň, kdy si člověk jde sednout do kasina, vloží tam určitou částku, víc prohrát už nemůže, a snaží se zdokonalovat. Texas Holder Poker, to je můj velký koníček.

Na závěr nám ještě prozraďte, na co se nejvíc těšíte.

V červenci se stanu podruhé tátou, tak určitě na to.

Vaše zasnoubení s přítelkyní bylo trochu neobvyklé. Nemám pravdu?

Máte. Můj původní nápad byl, že požádám přítelkyni o ruku v letadle, přes palubní telefon. Jenomže pak se zjistilo, že Zuzanka byla už v takovém stavu těhotenství, kdy se nesmí létat. Vymyslel jsem tedy alternativu v podobě balonu a do něj nás ještě s bříškem pustili.

Co o Michalovi možná (ne)víte:

Michal Kavalčík se narodil 13. června 1975 v Českém Těšíně.

Absolvoval Ostravskou konzervatoř, obor hudebně-dramatický.

Herec, zpěvák, moderátor, hudebník a tanečník.

Vystupoval v celé řadě muzikálů jako Drákula, Cikáni jdou do nebe, Evita, Hamlet, Krysař, Muž se železnou maskou, Mýdlový princ.

Svobodný, z předešlého vztahu má syna Alexe.

Žije s přítelkyní Zuzanou Fialovou, s níž očekává příští měsíc narození potomka.

Bohumil Brejžek

Foto archiv Divadla Broadway

MJP 17 – V roli šaška v muzikálu Muž se železnou maskou

1V6A – Michal Kavalčík se synem Alexem

Včera, 18:00
Během víkendu bylo ve Středočeském kraji při honech postřeleno několik lidí. Záchranná služba eviduje jen...
Včera, 16:00
Co je to normální sexuální touha a kdy už je žena považovaná za frigidní? Definice...
Včera, 14:00
"V listopadu 1989 jsem sledoval, co děje v Československu, taky kvůli tomu, že my jsme...
Včera, 12:26
Ustavující zastupitelstvo hlavního města se sejde tento čtvrtek 15. listopadu. Primátorem zastupitelé zvolí Zdeňka Hřiba...
Včera, 12:00
Vánoce má Hanka Křížková velmi ráda a snaží se je vždy strávit v klidu a...
Včera, 10:00
Cítit se nemocný není v pořádku. Stejně tak chudoba není žádná ctnost. Jestliže se cítíte...
11.11.2018
Přední český bubeník Tokhi před časem představil nový hudební projekt Royal Squad. Spolu se svojí...
11.11.2018
Ne nadarmo se říká, že pes je nejlepší přítel člověka. Doprovází nás už více než...
11.11.2018
Společnost České Radiokomunikace (CRA) umístila v Argentinské ulici v Praze 7 čidla, která měří množství...
11.11.2018
Strážníci budou během dnešního dne pomocí tlampačů informovat Pražany o doporučení nevětrat z důvodu zápachu...
Reklama