7℃
Dnes je 13. listopad , svátek má Tibor

Nezaměstnanost ve Středočeském kraji šla v květnu opět dolů. Nejvíce nezaměstnaných je na Kladensku

Nezaměstnanost ve středních Čechách v květnu klesla o 0,1 procentního bodu na 2,6 procenta. Úřady práce v regionu evidovaly 24 921 uchazečů o zaměstnání, tedy o 1063 méně než v předchozím měsíci. Meziročně pak nezaměstnanost klesla o 0,8 procenta. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil Úřad práce ČR.

Reklama

Na pracovní úřad se přišlo v květnu zaregistrovat 3720 lidí, což bylo o 35 lidí méně než v předchozím měsíci. Vyřazeno z evidence bylo 4783 uchazečů, tedy o 835 méně než v dubnu.

Úřady v regionu evidovaly koncem dubna 39 066 volných pracovních míst, bylo jich tak meziměsíčně o 39 méně. Na jedno volné pracovní místo ve Středočeském kraji připadá v průměru 0,6 uchazeče.

Situace na pracovním trhu aktuálně odpovídá jak dlouhodobé situaci, tak ročnímu období. Zaměstnavatelé mají stále zájem o nové zaměstnance, převážně v technických a dělnických oborech.

Zaměstnanci Škodovky si nyní vydělají až 50 tisíc měsíčně. Od práce v sobotu automobilka ustoupila

„V plném proudu jsou už i sezonní práce, především ve stavebnictví, gastronomii a cestovním ruchu, zemědělství, zahradnictví, lesnictví, lázeňství či těžbě,“ řekla generální ředitelka Úřadu práce Kateřina Sadílková. Od dubna už také naplno začaly veřejně prospěšné práce, které zahrnují jarní úklidy veřejných prostranství. V následujících měsících by mohla nezaměstnanost ještě mírně klesat, uvedla Sadílková.

Nejvyšší nezaměstnanost mezi středočeskými okresy byla v květnu na Kladensku, a to čtyři procenta. Následovalo Kolínsko a Nymbursko s 3,5 procenta a Příbramsko a Mělnicko shodně s 3,4 procenta. Nejpříznivější situace byla naopak v okrese Praha-východ, kde činila nezaměstnanost 1,1 procenta, následovalo Benešovsko s 1,5 procenta, Praha-západ s 1,6 procenta a Mladoboleslavsko s 1,8 procenta. Mezi jednotlivými kraji ČR má Středočeský kraj sedmou nejnižší nezaměstnanost.

Farní charita Beroun pomáhá dlouhodobě nezaměstnaným

Počet lidí v evidenci pracovních úřadů zahrnuje i nezaměstnané, kteří nemohou okamžitě nastoupit do práce. Jsou to například lidé na rekvalifikačních kurzech, nezaměstnané ženy na mateřské dovolené, vězni nebo nezaměstnaní v pracovní neschopnosti. Počet dosažitelných uchazečů o zaměstnání, kteří mohli ihned nastoupit do práce, byl v květnu ve středních Čechách 22 622.

Zdroj: čtk

Včera, 18:00
Během víkendu bylo ve Středočeském kraji při honech postřeleno několik lidí. Záchranná služba eviduje jen...
Včera, 16:00
Co je to normální sexuální touha a kdy už je žena považovaná za frigidní? Definice...
Včera, 14:00
"V listopadu 1989 jsem sledoval, co děje v Československu, taky kvůli tomu, že my jsme...
Včera, 12:26
Ustavující zastupitelstvo hlavního města se sejde tento čtvrtek 15. listopadu. Primátorem zastupitelé zvolí Zdeňka Hřiba...
Včera, 12:00
Vánoce má Hanka Křížková velmi ráda a snaží se je vždy strávit v klidu a...
Včera, 10:00
Cítit se nemocný není v pořádku. Stejně tak chudoba není žádná ctnost. Jestliže se cítíte...
11.11.2018
Přední český bubeník Tokhi před časem představil nový hudební projekt Royal Squad. Spolu se svojí...
11.11.2018
Ne nadarmo se říká, že pes je nejlepší přítel člověka. Doprovází nás už více než...
11.11.2018
Společnost České Radiokomunikace (CRA) umístila v Argentinské ulici v Praze 7 čidla, která měří množství...
11.11.2018
Strážníci budou během dnešního dne pomocí tlampačů informovat Pražany o doporučení nevětrat z důvodu zápachu...
Reklama