-1℃
Dnes je 18. listopad , svátek má Romana

Nezaměstnanost ve Středočeském kraji v červnu klesla na 2,5 procenta

Ve středních Čechách klesla v červnu nezaměstnanost o 0,1 procentního bodu na 2,5 procenta. Úřady práce v regionu evidovaly 24 455 uchazečů o zaměstnání, tedy o 466 méně než v předchozím měsíci. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil Úřad práce ČR. Nezaměstnanost v celé České republice činila v uplynulém měsíci 2,9 procenta.

Reklama

Na pracovní úřad se přišlo v červnu zaregistrovat 3598 lidí, což bylo o 122 lidí méně než v předchozím měsíci. Vyřazeno z evidence bylo 4064 uchazečů, tedy o 719 méně než v květnu. Úřady v regionu evidovaly koncem června 41 938 volných pracovních míst, bylo jich tak meziměsíčně o 2872 více.

Když ještě nebyly mateřské školky, chodily děti do Opatrovny. Aby mohly maminky pracovat ve fabrice

Vývoj na pracovním trhu aktuálně odpovídá dlouhodobé situaci i ročnímu období, kdy nezaměstnanost pravidelně klesá. „Křivky nezaměstnanosti se v uplynulém měsíci vyvíjely standardně. Ze strany zaměstnavatelů stále přetrvává zájem o nové zaměstnance, převážně v technických a dělnických oborech a trh práce ovlivňují též sezonní práce, které jsou v plném proudu,“ řekla generální ředitelka Úřadu práce Kateřina Sadílková. Sezonní práce se nyní týkají především stavebnictví, gastronomie a cestovního ruchu, zemědělství, zahradnictví, lesnictví, lázeňství či těžby.

Nejvyšší nezaměstnanost mezi středočeskými okresy byla v červnu na Kladensku, a to 3,9 procenta. Následovalo Kolínsko a Nymbursko s 3,4 procenty a Příbramsko, kde nezaměstnanost činila 3,3 procenta. Nejpříznivější situace byla naopak v okrese Praha-východ, kde byla nezaměstnanost 1,2 procenta, následovalo Benešovsko s 1,5 procenty, Praha-západ s 1,6 a Mladoboleslavsko s 1,8 procenty. Mezi jednotlivými kraji ČR má Středočeský kraj šestou nejnižší nezaměstnanost, o kterou se dělí se Zlínským krajem.

Počet lidí v evidenci pracovních úřadů zahrnuje i nezaměstnané, kteří nemohou okamžitě nastoupit do práce. Jsou to například lidé na rekvalifikačních kurzech, nezaměstnané ženy na mateřské dovolené, vězni nebo nezaměstnaní v pracovní neschopnosti. Počet dosažitelných uchazečů o zaměstnání, kteří mohli ihned nastoupit do práce, byl v červnu ve středních Čechách 22 194.

Zdroj: čtk

OBRAZEM: Vikýř domu na Zbraslavi ukrýval takřka 80 let obrazy Gertrud Kauders, která skončila v koncentráku

Včera, 16:29
V kostele Nejsvětějšího Srdce Páně od architekta Josipa Plečnika byl instalován nový oltář. Tradiční součást...
Včera, 16:00
Lužičtí Srbové jsou nám blízko po historické, kulturní i jazykové stránce. Lužická srbština je hned...
Včera, 14:00
Spojené státy jsou velkým státem a národem několika zajímavých extrémů. Pojďte se podívat na přírodní...
Včera, 11:30
Patří k věhlasným a jedněm z nejstarších lázní u nás. Místo, které několik desítek let...
Včera, 10:00
Snad není domácnost, kde by se o Vánocích nenašla vánoční hvězda. Je to rostlina, která...
16.11.2018
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch ve čtvrtek 15. listopadu slavnostně uvedl do funkce ředitele Nemocnice Na...
16.11.2018
Fenomenální český klavírista Ivo Kahánek, slavný český violoncellista Michal Kaňka, klavíristka Anna Miernik z Polska,...
16.11.2018
Populární letní sezóna skončila a cestovatelé moc dobře vědí, že právě to je doba, kdy...
16.11.2018
Bílou veverku vyfotil Angličan v místním parku. Ale nevypadá rozhodně tak roztomile jako na fotkách....
16.11.2018
„Možná se ptáte, o jaké republice sním. Odpovídám: o republice samostatné, svobodné, demokratické, o republice...
Reklama