-8℃
Dnes je 24. únor , svátek má Matěj

O lyžování ve středních Čechách byl o víkendu zájem

Další fotky

Středočeské zimní areály neměly o víkendu nouzi o návštěvníky. V obležení lyžařů bylo zejména největší krajské středisko Monínec u Sedlce-Prčice na Příbramsku, slušnou návštěvnost hlásily i ostatní areály.

Reklama

Kam si jít zabruslit? Máme pro vás velký přehled veřejných kluzišť v Praze

Správce střediska na Monínci Jaroslav Krejčí označil víkendovou návštěvnost za velmi nadprůměrnou. „V sobotu dorazilo kolem tisícovky lidí, dnes to bude možná ještě trochu víc, protože je hezčí počasí,“ řekl ČTK. „Dosněžili jsme, všude leží kolem 70 centimetrů sněhu,“ dodal.

Pokud chcete lyžovat ve středních Čechách, zapůjčení lyží vás vyjde na stejné peníze jako vloni

Na nedostatek návštěvníků si o víkendu nemohli stěžovat ani na Šibeničním vrchu nedaleko Mnichovic u Prahy. „Jsme spokojeni, samozřejmě do rekordu z minulé zimy to má daleko, ale konečně je to normální únorový víkend, jak jsme byli za poslední roky zvyklí,“ uvedl provozovatel Jan Zenkl.

Šibeniční vrch nabízí lyžování kousek za Prahou. Najdete ho v Mnichovicích

Na svahu podle něj leží 30 až 40 centimetrů sněhu a jsou sjízdné všechny sjezdovky včetně těch nových. Šibeniční vrch u Mnichovic byl dlouhé týdny kvůli nadprůměrně teplému počasí bez sněhu.

FOTO: Středočeské lyžařské areály

Středočeské lyžařské areály - Ski areál Chotouň (4)Středočeské lyžařské areály - Skiareál MonínecStředočeské lyžařské areály - Monínec2Středočeské lyžařské areály - Monínec v listopaduStředočeské lyžařské areály - šibeniční vrch, Mnichovice
Další fotky
Středočeské lyžařské areály - šibeniční vrch, MnichoviceStředočeské lyžařské areály - šibeniční vrch, MnichoviceStředočeské lyžařské areály - Skiareál Chotouň (1)Středočeské lyžařské areály - Skiareál Chotouň (2)Středočeské lyžařské areály - Skiareál Chotouň (3)Středočeské lyžařské areály - Ski areál Chotouň (4)Středočeské lyžařské areály - Ski areál Chotouň (3)Středočeské lyžařské areály - Ski areál Chotouň (2)Středočeské lyžařské areály - Ski areál Chotouň (1)Středočeské lyžařské areály - Skiareál Kvasejovice (3)Středočeské lyžařské areály - Skiareál Kvasejovice (4)Středočeské lyžařské areály - SKI Kvasejovice (4)Středočeské lyžařské areály - SKI Kvasejovice (3)Středočeské lyžařské areály - Skiareál Kvasejovice (1)Středočeské lyžařské areály - Skiareál Kvasejovice (2)Středočeské lyžařské areály - Skiareál Kvasejovice (5)

Velký zájem o lyžování byl i ve středisku v Chotouni z Prahy, které nabízí 40 až 60 centimetrů technického sněhu a také dobré podmínky.

V Kvasejovicích čekali na zimu jako na smilování… „Je to hrozný že zima vůbec nepřeje 😢 ale za to rybníky máme úplně přeplněné,“ napsali na Facebook v lednu 2018.

K návštěvě o víkendu lákal i areál v Kvasejovicích na Příbramsku, kde mají návštěvníci k dispozici od 60 do 80 centimetrů. „Jsme mile překvapeni,“ zhodnotil návštěvnost provozovatel Petr Kroužil. Podle něj se sice tvoří fronty u vleků, ale to je tím, že není v provozu celé středisko. Kvasejovice také potrápil nedostatek sněhu.

Na Zdejcině sjezdovka nebude. Město Beroun vyvrátilo fámy, které kolují na Facebooku

 

Včera, 13:50
Kniha, která ve třicátých letech zmizela ze sbírek pražského Židovského muzea, je zpátky v Praze....
Včera, 12:45
Jeho vtipy máme nebo jsme měli pod sklem pracovního stolu, mnohým odvážně visely na nástěnce....
Včera, 08:30
Grog, panák v hospůdce na rohu a něco málo nalít do vánočního cukroví nebo dalších...
22.2.2018
Divadlo hraje už od dětství, a že by dělal něco jiného, si Jan Hrušínský, herec,...
22.2.2018
Plných patnáct měsíců. Tak dlouho byla skladba Petra Nováka a Ivo Plicky Já budu chodit...
22.2.2018
Možná si to od některých schytám, ale je to téma, o kterém je nutné mluvit...
21.2.2018
„Tak nám Evropská unie chce zakázat hranolky,“ paní Povondrová. „A kdyby jenom hranolky, ale i...
20.2.2018
Spisovatelka, režisérka, dramaturgyně a především silná osobnost, spojená s pražským Švandovým divadlem, která ráda dosahuje...
20.2.2018
Jsou zázrakem pro naše zdraví. A mohou například zajistit, abychom my muži byli opravdu muži...
20.2.2018
Rockový zpěvák Kamil Střihavka se do hlubokého povědomí široké veřejnosti zapsal především rolí Ježíše v...
Reklama