14℃
Dnes je 23. červenec , svátek má Libor

O lyžování ve středních Čechách byl o víkendu zájem

Další fotky

Středočeské zimní areály neměly o víkendu nouzi o návštěvníky. V obležení lyžařů bylo zejména největší krajské středisko Monínec u Sedlce-Prčice na Příbramsku, slušnou návštěvnost hlásily i ostatní areály.

Reklama

Kam si jít zabruslit? Máme pro vás velký přehled veřejných kluzišť v Praze

Správce střediska na Monínci Jaroslav Krejčí označil víkendovou návštěvnost za velmi nadprůměrnou. „V sobotu dorazilo kolem tisícovky lidí, dnes to bude možná ještě trochu víc, protože je hezčí počasí,“ řekl ČTK. „Dosněžili jsme, všude leží kolem 70 centimetrů sněhu,“ dodal.

Pokud chcete lyžovat ve středních Čechách, zapůjčení lyží vás vyjde na stejné peníze jako vloni

Na nedostatek návštěvníků si o víkendu nemohli stěžovat ani na Šibeničním vrchu nedaleko Mnichovic u Prahy. „Jsme spokojeni, samozřejmě do rekordu z minulé zimy to má daleko, ale konečně je to normální únorový víkend, jak jsme byli za poslední roky zvyklí,“ uvedl provozovatel Jan Zenkl.

Šibeniční vrch nabízí lyžování kousek za Prahou. Najdete ho v Mnichovicích

Na svahu podle něj leží 30 až 40 centimetrů sněhu a jsou sjízdné všechny sjezdovky včetně těch nových. Šibeniční vrch u Mnichovic byl dlouhé týdny kvůli nadprůměrně teplému počasí bez sněhu.

FOTO: Středočeské lyžařské areály

Středočeské lyžařské areály - Ski areál Chotouň (4)Středočeské lyžařské areály - Skiareál MonínecStředočeské lyžařské areály - Monínec2Středočeské lyžařské areály - Monínec v listopaduStředočeské lyžařské areály - šibeniční vrch, Mnichovice
Další fotky
Středočeské lyžařské areály - šibeniční vrch, MnichoviceStředočeské lyžařské areály - šibeniční vrch, MnichoviceStředočeské lyžařské areály - Skiareál Chotouň (1)Středočeské lyžařské areály - Skiareál Chotouň (2)Středočeské lyžařské areály - Skiareál Chotouň (3)Středočeské lyžařské areály - Ski areál Chotouň (4)Středočeské lyžařské areály - Ski areál Chotouň (3)Středočeské lyžařské areály - Ski areál Chotouň (2)Středočeské lyžařské areály - Ski areál Chotouň (1)Středočeské lyžařské areály - Skiareál Kvasejovice (3)Středočeské lyžařské areály - Skiareál Kvasejovice (4)Středočeské lyžařské areály - SKI Kvasejovice (4)Středočeské lyžařské areály - SKI Kvasejovice (3)Středočeské lyžařské areály - Skiareál Kvasejovice (1)Středočeské lyžařské areály - Skiareál Kvasejovice (2)Středočeské lyžařské areály - Skiareál Kvasejovice (5)

Velký zájem o lyžování byl i ve středisku v Chotouni z Prahy, které nabízí 40 až 60 centimetrů technického sněhu a také dobré podmínky.

V Kvasejovicích čekali na zimu jako na smilování… „Je to hrozný že zima vůbec nepřeje 😢 ale za to rybníky máme úplně přeplněné,“ napsali na Facebook v lednu 2018.

K návštěvě o víkendu lákal i areál v Kvasejovicích na Příbramsku, kde mají návštěvníci k dispozici od 60 do 80 centimetrů. „Jsme mile překvapeni,“ zhodnotil návštěvnost provozovatel Petr Kroužil. Podle něj se sice tvoří fronty u vleků, ale to je tím, že není v provozu celé středisko. Kvasejovice také potrápil nedostatek sněhu.

Na Zdejcině sjezdovka nebude. Město Beroun vyvrátilo fámy, které kolují na Facebooku

 

Včera, 13:24
Žárlivost v malé míře může být ve vztahu potřebným oživením. U chorobných žárlivců ale mohou...
Včera, 12:50
Kterým psím mazlíčkům se bude nejlépe dařit v bytě? Ačkoli má dnes psa v bytě...
Včera, 12:10
Už je to tu zase. Opar! Bolestivý, nepříjemný společník, který se objeví v dobu nejméně...
Včera, 11:29
Není snad ovoce, které by lidé milovali více než maliny. Ty nádherné růžové pohárky plné...
Včera, 09:00
Spousta z nás, když jsme byli dětmi, hrála na hudební nástroj. Tato činnost patří mezi...
Včera, 08:06
Vlákninou se rozumí složka potravy obsažená v obilovinách, ovoci a zelenině, která naším tělem prochází...
21.7.2018
Dosud pro nás byly fíky exotické ovoce, teď ho můžete sklízet na vlastní zahradě. Neumrzne...
21.7.2018
Slavný americký komik i představitel dramatických rolí Robin Williams by 21. července oslavil své 67....
20.7.2018
Dnes v v 18.30 foukne poprvé sudí Franěk do píšťalky a odstartuje tak podzimní část...
20.7.2018
Dnes přináším téma, které osobně znám. Nedomykavost neboli prolaps mitrální chlopně může překvapit kdykoli. Mě...
Reklama