7℃
Dnes je 9. prosinec , svátek má Vratislav

Jak najít brigádu přes agenturu a nenaletět? Povíme vám, jak si ji co nejlépe proklepnout

Všeobecně v pozdně jarním či letním obdobím přibývají pro mnoho lidí možnosti různých brigád a příležitosti jejich aktivního zapojení. Pracovní nabídky se týkají prakticky všech věkových skupin, od studentů až po seniory. Nejvíce možností si formou brigád přivydělat za poměrně příjemnou hodinovou mzdu je v našem regionu Praha a v přilehlých oblastech.

Reklama

I zde platí – důvěřuj, ale prověřuj.

Pokud vás již nějaký konkrétní typ brigády zaujal ať již v tištěných médiích či na internetu na ověřených portálech či mimo ně, poradíme vám, čím začít.

Turistický ruch ve středních Čechách vzkvétá. Budeme mít vlastní destinační agenturu

Dohledejte si na internetu důležité informace

Pracovní agentura by měla mít bezpodmínečně licenci na provoz činnosti, kterou uděluje Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR a která je platná na tři roky. Informace si ověřte na veřejném portálu MPSV, odkaz najdete v sekci odborné instituce. Navštivte jejich webové a prezentační stránky a taktéž diskusní a recenzní fóra, kde se dozvíte o osobních zkušenostech s danou agenturou.

Zaměstnanci Škodovky si nyní vydělají až 50 tisíc měsíčně. Od práce v sobotu automobilka ustoupila

Co je náplní práce takové agentury?

Úkolem agentury je na základě registrace uchazečů hledat pro ně pracovní nabídky na jedné straně a na straně druhé pak firmám, se kterými tato agentura spolupracuje, co nejrychleji obsadit volné pracovní pozice pokud možno kvalitními či kvalifikovanými zaměstnanci.

Jaký druh pracovního poměru vás čeká?

Co se týče pracovní (brigádní) smlouvy, budete ve většině případů veden jako zaměstnanec agentury, která vás bude ostatním zaměstnavatelům na práci „pronajímat“ (v tomto případě je vaše postavení označováno jako tzv. agenturní zaměstnanec). Typ smlouvy je ve většině případů dohoda o pracovní činnosti či dohoda o provedení práce. Mzdu vyplácí agentura a taktéž z ní odvádí zdravotní a sociální pojištění.

Chystáte se změnit pracovní zaměření? Je tu pro vás rekvalifikace

Agenturní zaměstnanci jsou nejčastěji obsazováni na dočasné pracovní pozice, například při náhlém zvýšení výroby v podniku při jednorázové zakázce. Po zrealizování této zakázky pak nemusí firmy své zaměstnance propouštět, ale jen agentuře „vrátí zpět“ její pracovníky, které pak personální agentura posílá zase na jiné pracovní pozice do dalších firem.

Registroval/a jsem se přes internet, agentura se ozvala. Co dál?

Skvělé! Máte nakročeno… Tedy měli byste mít nakročeno, a to v termínu, který jste si předem stanovili, přímo do sídla agentury či do některé z jejích poboček. Je to tedy běžný a standardní postup. Mimo to i možnost nahlédnout do vnitřního prostředí firmy a udělat si tak o její činnosti a serióznosti lepší představu.

V kraji přibyla volná pracovní místa

Vyžaduje po vás agentura při registraci nějakou finanční úhradu?

Agentury si mohou účtovat poplatek za registraci a v případě nástupu do práce i za doplňkové služby, o kterých však musíte být dopředu informováni. Většinou se jedná o náklady na dopravu či ubytování, případně na stravování. Některé pracovní agentury také nabízejí konzultační či poradenskou činnost uchazečům o zaměstnání. V těchto případech je pak placení takové služby považováno za běžné.

Chcete vidět, kam chodil Miloš Jakeš do práce a kterému domu se říká „Stalinův dortík“? Opuštěné budovy se otevřou!

Na co pracovní agentuře nikdy nepřistupujte!

Žádná pracovní agentura po vás nesmí chtít žádné poplatky za zprostředkování práce, a to ani formou srážek ze mzdy u poskytnutého pracovního poměru. Pozor si také dejte na zástupce pracovních agentur, kteří vám navrhnou podpis smlouvy mimo sídlo firmy. Ačkoliv se může jednat o seriózní nabídku a skutečnou snahu agentury vám celou věc usnadnit, raději trvejte na schůzce přímo v pobočce.

Pokud jste tedy ve fázi hledání nové práce, myslete na to, že být opatrný není na škodu a informovanost je základ.

FOTO: Pracovní agentura

Pracovní agentura - agentura_5Pracovní agentura - agentura_2Pracovní agentura - agentura_4Pracovní agentura - agentura_3Pracovní agentura - agentura_1

 

Před 2 hodinami
V budově Magistrátu hl. města Prahy na Mariánském náměstí bude do 28. prosince letošního roku...
Dnes, 10:00
Pražské Divadlo Na zábradlí, jedno z nejznámějších českých divadel, slaví šedesáté narozeniny.
Kolenovrt, škrt, spořílek. Češi podle ekonomické analýzy pouštějí korunu málokdy.
Včera, 18:21
Brambora k bramboře a škodovku mám na dvoře! Dámy, jestli se bojíte, že váš partner...
Včera, 17:31
Písničky Radůzy, Ivony Přenosilové, Jaromíra Nohavici, Karla Plíhala, Roberta Křesťana, Spirituál Kvintetu, Michala Horáčka, Sta...
Včera, 15:38
V sobotu 1. prosince se uskutečnila naučná procházka pražským Žižkovem. Akci pořádal Kolektiv 115, který...
7.12.2018
Vrch Vítkov mezi pražskými čtvrtěmi Žižkov a Karlín by se měl dočkat úprav. Pražský magistrát...
Obchodní dům Kotva ve vánoční výzdobě.
7.12.2018
Pražanům těm je hej, zpívá Michael Kocáb. Za pravdu mu dává i ekonomická analýza společnosti...
7.12.2018
Piráti na Jižním Městě ukončili vyjednávání o koalici s Hnutím pro Prahu 11 (HPP11). Se...
7.12.2018
Už v sobotu 15. prosince ve 14 hodin začínají v zookoutku v Malé Chuchli slavnostní...
7.12.2018
Lávka přes železniční trať mezi ulicemi Do Blatin a Drahoňovského se dočkala opravy.
Reklama