14℃
Dnes je 23. červenec , svátek má Libor

Jak najít brigádu přes agenturu a nenaletět? Povíme vám, jak si ji co nejlépe proklepnout

Všeobecně v pozdně jarním či letním obdobím přibývají pro mnoho lidí možnosti různých brigád a příležitosti jejich aktivního zapojení. Pracovní nabídky se týkají prakticky všech věkových skupin, od studentů až po seniory. Nejvíce možností si formou brigád přivydělat za poměrně příjemnou hodinovou mzdu je v našem regionu Praha a v přilehlých oblastech.

Reklama

I zde platí – důvěřuj, ale prověřuj.

Pokud vás již nějaký konkrétní typ brigády zaujal ať již v tištěných médiích či na internetu na ověřených portálech či mimo ně, poradíme vám, čím začít.

Turistický ruch ve středních Čechách vzkvétá. Budeme mít vlastní destinační agenturu

Dohledejte si na internetu důležité informace

Pracovní agentura by měla mít bezpodmínečně licenci na provoz činnosti, kterou uděluje Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR a která je platná na tři roky. Informace si ověřte na veřejném portálu MPSV, odkaz najdete v sekci odborné instituce. Navštivte jejich webové a prezentační stránky a taktéž diskusní a recenzní fóra, kde se dozvíte o osobních zkušenostech s danou agenturou.

Zaměstnanci Škodovky si nyní vydělají až 50 tisíc měsíčně. Od práce v sobotu automobilka ustoupila

Co je náplní práce takové agentury?

Úkolem agentury je na základě registrace uchazečů hledat pro ně pracovní nabídky na jedné straně a na straně druhé pak firmám, se kterými tato agentura spolupracuje, co nejrychleji obsadit volné pracovní pozice pokud možno kvalitními či kvalifikovanými zaměstnanci.

Jaký druh pracovního poměru vás čeká?

Co se týče pracovní (brigádní) smlouvy, budete ve většině případů veden jako zaměstnanec agentury, která vás bude ostatním zaměstnavatelům na práci „pronajímat“ (v tomto případě je vaše postavení označováno jako tzv. agenturní zaměstnanec). Typ smlouvy je ve většině případů dohoda o pracovní činnosti či dohoda o provedení práce. Mzdu vyplácí agentura a taktéž z ní odvádí zdravotní a sociální pojištění.

Chystáte se změnit pracovní zaměření? Je tu pro vás rekvalifikace

Agenturní zaměstnanci jsou nejčastěji obsazováni na dočasné pracovní pozice, například při náhlém zvýšení výroby v podniku při jednorázové zakázce. Po zrealizování této zakázky pak nemusí firmy své zaměstnance propouštět, ale jen agentuře „vrátí zpět“ její pracovníky, které pak personální agentura posílá zase na jiné pracovní pozice do dalších firem.

Registroval/a jsem se přes internet, agentura se ozvala. Co dál?

Skvělé! Máte nakročeno… Tedy měli byste mít nakročeno, a to v termínu, který jste si předem stanovili, přímo do sídla agentury či do některé z jejích poboček. Je to tedy běžný a standardní postup. Mimo to i možnost nahlédnout do vnitřního prostředí firmy a udělat si tak o její činnosti a serióznosti lepší představu.

V kraji přibyla volná pracovní místa

Vyžaduje po vás agentura při registraci nějakou finanční úhradu?

Agentury si mohou účtovat poplatek za registraci a v případě nástupu do práce i za doplňkové služby, o kterých však musíte být dopředu informováni. Většinou se jedná o náklady na dopravu či ubytování, případně na stravování. Některé pracovní agentury také nabízejí konzultační či poradenskou činnost uchazečům o zaměstnání. V těchto případech je pak placení takové služby považováno za běžné.

Chcete vidět, kam chodil Miloš Jakeš do práce a kterému domu se říká „Stalinův dortík“? Opuštěné budovy se otevřou!

Na co pracovní agentuře nikdy nepřistupujte!

Žádná pracovní agentura po vás nesmí chtít žádné poplatky za zprostředkování práce, a to ani formou srážek ze mzdy u poskytnutého pracovního poměru. Pozor si také dejte na zástupce pracovních agentur, kteří vám navrhnou podpis smlouvy mimo sídlo firmy. Ačkoliv se může jednat o seriózní nabídku a skutečnou snahu agentury vám celou věc usnadnit, raději trvejte na schůzce přímo v pobočce.

Pokud jste tedy ve fázi hledání nové práce, myslete na to, že být opatrný není na škodu a informovanost je základ.

FOTO: Pracovní agentura

Pracovní agentura - agentura_5Pracovní agentura - agentura_2Pracovní agentura - agentura_4Pracovní agentura - agentura_3Pracovní agentura - agentura_1

 

Včera, 14:50
Technická správa komunikaci od května opravuje pěší lávku po straně železničního mostu na pražské Výtoni....
Včera, 13:08
Rybník V Mydlinkách se nachází na okraji zástavby rodinných domů v Praze – Královicích. Jedná...
Včera, 12:30
Úpravou a rekonstrukcí projdou veřejné prostory v ulici Na Žertvách u metra Palmovka. Investici za...
Včera, 10:17
Ústavní soud odmítl stížnost společnosti Rencar. Nesouhlasila s tím, aby pražský dopravní podnik (DPP) pronajal...
21.7.2018
Pražskou kandidátku ANO povede do podzimních komunálních voleb spolumajitel firmy Fincentrum Petr Stuchlík. Poslanec Patrik...
21.7.2018
Čas pro zasílání připomínek k Metropolitnímu plánu se krátí. Obyvatelé České republiky a městské části...
21.7.2018
Botanická zahrada v pražské Troji připravila novou interaktivní expozici, která zábavnou formou ukazuje život včel...
21.7.2018
Tyto záhony zaplní bohatý mix nejrůznějších okrasných rostlin speciálně sestavený přímo pro dané místo. Kombinace...
20.7.2018
Dukla předvedla v zápase s Plzní pěkný začátek, ve druhém poločase ale dokázala Plzeň vyrovnat...
20.7.2018
Stovky lidí se dnes přišly podívat do vily spisovatele Karla Čapka na pražských Vinohradech. U...
Reklama