28℃
Dnes je 23. červenec , svátek má Libor

Písnice se bouří proti novému majiteli sídliště. Ten je žene k soudu

Další fotky

Jednání bylo rušné, nechybělo ani překvapení! Na pondělí 11. června bylo odročeno soudní projednávání žaloby, kterou firmy CIB RENT PÍSNICE s.r.o. a CIB GROUP a.s. podaly proti Magdaleně Vlkové a Ondřeji Václavíkovi na ochranu pověsti právnické osoby. Narozdíl od žalovaných jsou přesvědčeny, že bylo poškozeno jejich jméno. Soud prověřuje údaj za údajem.

Reklama

V žalobě uvádějí žalobci čtyři věci: za prvé tiskovou zprávu k uzavření smlouvy mezi ČEZ a CIB, zveřejněnou 8. června 2017 na stránkách neformální iniciativy Moje Písnice, kde se píše kupříkladu, že společnost má „skrytou vlastnickou strukturou“, což podle žalobců není pravda, za druhé tiskovou konferenci tehdejšího ministra zahraničních věcí Lubomíra Zaorálka – žalovaní se tiskové konference zúčastnili, Magdalena Vlková tam mluvila, podle žalobců údajně poskytli „podklady obsahující nepravdivé a zkreslující informace“ v dopise zaslaném Zaorálkovi a záznam konference byl zveřejněn na kanále YouTube.

Paneláky v Písnici chtějí obyvatelé pro sebe. Budou se soudit o to, komu patří

Žalobci i žalovaní stojí na svém

Za třetí žalobcům vadí článek „Sídliště Písnice rok poté“, publikovaný v měsíčníku U nás a na webu městské části Praha-Libuš. Vadí jim i „řady dalších mediálních článků čerpajících z výroků žalovaných“. Advokát žalobců Ondřej Páleník při jednání dodal, že jeho klientům vadí „nepravdy a různé nepřiměřené hodnotící soudy“, doprovázené obrázky na webu a Facebooku, které „mají zobrazovat korupci“ a jsou „ironické“. Vadí jim, že zmiňovaná tisková zpráva byla z webu odstraněna až po třech měsících, poslední den lhůty, ve které to bylo požadováno.

Advokát žalovaných Viktor Rossmann uvedl, že „obrázky se nevztahují k řízení“, tiskovou zprávu Vlková ani Václavík nepsali, Zaorálkovi podklady nepřipravovali, za textem v měsíčníku U nás si Vlková stojí, čerpala podle slov advokáta z veřejných zdrojů, například to, že firma „figuruje v několika kauzách souvisejících s případy poškozených H-Systému“. V inkriminované části navíc firma není explicitně uvedena, podle Páleníka ji ale „lze dovodit“, podle něj „CIB GROUP koupila pouze malou část z rozsáhlé konkurzní podstaty úpadce ve veřejné soutěži“.

S aplikací v mobilu úředníci Prahy 1 bonzují řidiče parkující na černo. Od ledna vybrali na pokutách milion

Velký zájem veřejnosti

Soud všechny údaje uvedené v článku prověřoval, soudkyně Michaela Janoušková se ptala zástupců žalobců i žalovaných, pokračovat bude 11. června, kdy obě strany dodají různé vyžádané podklady, které mají sloužit jako důkazy. Soud pak podklady vyhodnotí. O jednání byl velký zájem ze strany veřejnosti, soudkyně je proto přesunula do největší možné jednací místností, takže se skoro všichni vešli. Žalobci se osobně nezúčastnili, přítomen byl jen právní zástupce, z žalovaných přišla Vlková, přičemž Václavík byl služebně mimo republiku.

FOTO: O byty v pražské Písnici se vedly spory

O byty v pražské Písnici se vedly spory - Písnice byty Praha-Libuš sídlištěO byty v pražské Písnici se vedly spory - Písnice byty Praha-Libuš sídlištěO byty v pražské Písnici se vedly spory - Písnice byty Praha-Libuš sídlištěO byty v pražské Písnici se vedly spory - Písnice byty Praha-Libuš sídlištěO byty v pražské Písnici se vedly spory - Písnice byty Praha-Libuš sídliště
Další fotky
O byty v pražské Písnici se vedly spory - Písnice byty Praha-Libuš sídlištěO byty v pražské Písnici se vedly spory - Písnice byty Praha-Libuš sídlištěO byty v pražské Písnici se vedly spory - Písnice byty Praha-Libuš sídlištěO byty v pražské Písnici se vedly spory - Písnice byty Praha-Libuš sídlištěO byty v pražské Písnici se vedly spory - Písnice byty Praha-Libuš sídlištěO byty v pražské Písnici se vedly spory - Písnice byty Praha-Libuš sídlištěO byty v pražské Písnici se vedly spory - Písnice byty Praha-Libuš sídlištěO byty v pražské Písnici se vedly spory - Písnice byty Praha-Libuš sídlištěO byty v pražské Písnici se vedly spory - Písnice byty Praha-Libuš sídlištěO byty v pražské Písnici se vedly spory - Písnice byty Praha-Libuš sídlištěO byty v pražské Písnici se vedly spory - Písnice byty Praha-Libuš sídlištěO byty v pražské Písnici se vedly spory - Písnice byty Praha-Libuš sídlištěO byty v pražské Písnici se vedly spory - Písnice byty Praha-Libuš sídlištěO byty v pražské Písnici se vedly spory - Písnice byty Praha-Libuš sídlištěO byty v pražské Písnici se vedly spory - Písnice byty Praha-Libuš sídlištěO byty v pražské Písnici se vedly spory - Písnice byty Praha-Libuš sídliště

V začátku jednání byli přítomní udiveni tím, že k soudu byl doručen dopis, podepsaný údajně ruskou společností Ooo zolotoy vek se sídlem v Moskvě. Zvláštní ale je, že dopis byl zaslán z Prahy. V dopise, který byl napsán v azbuce, byla žádost o to, aby se společnost stala vedlejším účastníkem řízení na podporu žalovaných. Ti však vůbec nevěděli, o jaký subjekt se jedná, což vneslo pochybnosti, zda se nejedná o podvrh. Soud nechá dopis přeložit i prověřit.

Děsivá věštba o zkáze Prahy. Zničí hlavní město v roce 2019 velká hořící koule?

Pochybnosti podle Transparency International

Byty v Písnici, které v minulém režimu patřily různým energetickým závodům a lidé tam na brigádách – bez nároku na odměnu – odpracovali stovky hodin, byly v devadesátých letech, v rámci privatizace, bezplatně převedeny na společnost ČEZ, která z velké části patří státu. Ta je – podle slov nájemníků navzdory dřívějším slibům – následně prodala, po peripetiích se novým majitelem stala právě společnosti CIB. Nájemníci od začátku proti prodeji protestovali, s prosbami o řešení se obraceli na politiky včetně předsedy vlády. Stěžují si na zvýšení nájemného.

„Prodej bytů na sídlišti Písnice provází nejedna kontroverzní skutečnost a ani poslední převod na CIB RENT Písnice s.r.o. toho není výjimkou. Celý postup společnosti ČEZ, který je zaklínán mantrou o nutnosti péče řádného hospodáře, vyvolává spíše pochybnosti,“ uvedl již v minulosti analytik Transparency International Milan Eibl. Existuje podle něj navíc podezření, „že prodávaný majetek nebyl privatizován do rukou ČEZu podle platných zákonů“.

FOTO: Písnice – soud

Písnice – soud - Písnice – soudPísnice – soud - Písnice – soudPísnice – soud - Písnice – soud

 

Včera, 14:50
Technická správa komunikaci od května opravuje pěší lávku po straně železničního mostu na pražské Výtoni....
Včera, 13:08
Rybník V Mydlinkách se nachází na okraji zástavby rodinných domů v Praze – Královicích. Jedná...
Včera, 12:30
Úpravou a rekonstrukcí projdou veřejné prostory v ulici Na Žertvách u metra Palmovka. Investici za...
Včera, 10:17
Ústavní soud odmítl stížnost společnosti Rencar. Nesouhlasila s tím, aby pražský dopravní podnik (DPP) pronajal...
21.7.2018
Pražskou kandidátku ANO povede do podzimních komunálních voleb spolumajitel firmy Fincentrum Petr Stuchlík. Poslanec Patrik...
21.7.2018
Čas pro zasílání připomínek k Metropolitnímu plánu se krátí. Obyvatelé České republiky a městské části...
21.7.2018
Botanická zahrada v pražské Troji připravila novou interaktivní expozici, která zábavnou formou ukazuje život včel...
21.7.2018
Tyto záhony zaplní bohatý mix nejrůznějších okrasných rostlin speciálně sestavený přímo pro dané místo. Kombinace...
20.7.2018
Dukla předvedla v zápase s Plzní pěkný začátek, ve druhém poločase ale dokázala Plzeň vyrovnat...
20.7.2018
Stovky lidí se dnes přišly podívat do vily spisovatele Karla Čapka na pražských Vinohradech. U...
Reklama