30℃
Dnes je 22. srpen , svátek má Bohuslav

Suché a teplé počasí přeje divadlům pod širým nebem

Do programu Letních shakespearovských slavností se ve čtvrtek 9. srpna přidala milostná komedie Večer tříkrálový. Až do 21. srpna ji mohou diváci vidět v Královské zahradě na Pražském hradě. Podobně jako jiným produkcím pod širým nebem přeje letošní horké a suché počasí. Slavnosti, které se hrají na čtyřech scénách v Česku a jedné na Slovensku, letos musely rušit jen jedno představení v Bratislavě. Letní scéna Divadla Ungelt na Hradčanech hlásí obsazenost přes sto procent a téměř vyprodáno má i letní scéna Studia Dva na Vyšehradě.

Reklama

„Vstupenky jsou téměř vyprodané. Začínáme ve 20 hodin, v místě, kde hrajeme, je v tu dobu již chládek, kolem protéká potůček… Pro herce může být někdy začátek horší, jeviště je situované na západ, ale v těchto dnech už je klima příjemné i pro ně,“ řekla ČTK mluvčí Ungeltu Linda Skarlandtová. „Návštěvnost počítáme na procenta, sto procent je vyprodání standardních míst. Máme ještě přístavky, takže letos jsme už s návštěvností kolem 110 procent,“ uvedla.

Letní scéna Ungeltu letos uvádí ve světové premiéře dramatizaci románu Betty MacDonaldové Kdokoli může dělat cokoli s Jitkou Smutnou, Terezou Kostkovou, Jaromírem Noskem či Jiřím Hánou. Hitem Ungeltu je inscenace Skleněný strop. Ve hře Davida Hareho hrají Tatiana Vilhelmová a Jiří Langmajer, jejichž duel ukazuje střet dvou silných osobností, které se nedokážou přestat milovat, ačkoli je všechno proti.

David Prachař: Živit se divadlem je dneska trošku problém

Studio Dva, které letos kromě Vyšehradu hraje i na středověké tvrzi Divice na Lounsku, také nemuselo rušit kvůli počasí žádné představení. „Postihlo nás jen krátce onemocnění herců, angína z horka, ale i herci jsou jen lidé. Diváci chodí rádi jako v minulých letech, možná i ti, kdo v zimě do divadla nejdou,“ řekl ČTK mluvčí scény Tomáš Přenosil.

Shakespearovské slavnosti v Praze zasáhl déšť jen úvodní večer v červnu, představení se ale jen přerušilo. Údaje o návštěvnosti ale chtějí pořadatelé poskytnout až po skončení. Festival má v srpnu na programu kromě Večera tříkrálového s Milanem Šteindlerem, Václavem Koptou či Martinem Pechlátem ještě Hamleta v Brně a v Ostravě Komedii omylů. Na pražské scéně HAMU se ode dneška hraje Sen noci svatojánské, který letos čeká derniéra, stejně jako Romea a Julii. Dvě oblíbená představení posledních ročníků slavností spojuje rukopis režijního dua SKUTR. Příběh milenců z Verony se bude hrát na Hradě od 24. srpna.

Erotikou prošpikovaná svatební crazy komedie Sen noci svatojánské nabízí herecké výkony Davida Prachaře, Vandy Hybnerové, Hany Vagnerové, Martina Písaříka či Marka Daniela. V hlavních rolích tragédie Romeo a Julie se představí Tereza Voříšková a Jan Sklenář, v dalších Dana Batulková, Lenka Krobotová či Saša Rašilov.

čtk

Eva Pilarová v New Yorku

Eva Pilarová bude na hudební scéně dlouhých 60 let. „Na novém cédéčku bude to, co kdysi zasáhla cenzura,“ říká zpěvačka

Včera, 14:31
Kriminalita na Praze venkov - východ, respektive počet nahlášených trestných činů v posledních letech klesá....
Včera, 12:29
Od 17. srpna je ve Středočeském muzeu v Roztokách u Prahy otevřena nová výstava Meziválečná...
Včera, 12:25
Dnes po půl třetí budou u sochy maršála Ivana Stěpanoviče Koněva v Praze 6 odhaleny...
Včera, 11:47
Hygienická stanice hlavního města Prahy se letos mimo jiné zaměřila i na kontrolu zásobování pitnou...
Včera, 09:55
Letos byly v Lysolajích poprvé vidět ovce, spásající neposekanou trávu v příkrých težko udržovatelných svazích...
20.8.2018
Ačkoliv se to v době aktuálních veder a všeobecného sucha zdá téměř nemožné, i nyní...
20.8.2018
Zahraniční turisté si v lékárnách v centru Prahy kupují z volného sortimentu nejčastěji špunty do...
20.8.2018
Práce s dětmi v nižším věku je klíčová v protidrogové politice hlavního města. Rada hl....
20.8.2018
Sokoli stěhovaví, kteří hnízdí již od roku 2017 na komíně Pražské teplárenské, letos úspěšně vyvedli...
20.8.2018
Jedenáct lidí bylo dnes ráno lehce zraněno při srážce autobusu a osobního auta v pražských...
Reklama