7℃
Dnes je 9. prosinec , svátek má Vratislav

TSK slibuje, že opravy silnic v Praze se kvůli dopravní potížím zrychlí

Technická správa komunikací (TSK), která má na starosti opravy pražských silnic, chce v reakci na pondělní dopravní kolaps urychlit opravy nejzatíženějších úseků. Týkat se to má části městského okruhu v Dobříšské ulici a Jiráskova mostu. Na opravovaném úseku magistrály ve Wilsonově ulici byl pro řidiče otevřen druhý pruh.

Reklama

V pondělí postihl Prahu kvůli souběhu řady oprav dopravní kolaps. V důsledku kolon měla problémy i MHD, tramvaje stály v centru v dlouhých řadách. Začala oprava Jiráskova mostu, Wilsonovy ulice a křižovatky Bulhar. Pokračují práce v Husitské či Libušské ulici a příští týden začne mimo jiné oprava silnice K Barrandovu, která navazuje na Barrandovský most.

5 věcí, které Pražany nejvíc štvou: Bezohlední spoluobčané, špína, turisté a problémy v dopravě

Podle TSK se opravy plánují na letní měsíce záměrně z důvodu nižšího provozu. „S komplikacemi v dopravě jsme počítali, protože se jedná o významné komunikace, a upozorňovali jsme řidiče, aby si svou cestu naplánovali s dostatečnou časovou rezervou,“ uvedla mluvčí TSK Barbora Lišková. K pondělnímu kolapsu podle ní přispěla i řada dopravních nehod například v ulicích Legerova, Vodičkova, Radlická nebo na Karlově náměstí, Rašínově nábřeží či na mostě Legií.

V reakci na kritiku ze strany řidičů se TSK pokouší práce urychlit. Opravu vnitřního okruhu v Dobříšské ulici směrem do centra dokončila o šest dní dříve než bylo plánováno. Navazovat budou práce ve směru z centra, které by TSK chtěla stihnout za tři až pět dní. Celkem by se tak opravy úseku mohly dokončit dva týdny před původním termínem.

S ohledem na dopravní situaci také TSK otevřela další pruh v opravovaném úseku Wilsonovy ulice. „Řidiči přejíždí po vyfrézovaném úseku, projíždí tedy stavbou, proto je žádáme o zvýšenou opatrnost,“ uvedl generální ředitel TSK Petr Smolka. Dodal, že firma jedná s firmou Strabag, která opravuje Jiráskův most, aby se na mostě pracovalo v dvousměnném provozu. Křižovatka Preslova – V Botanice za mostem na smíchovské straně řeky by se měla otevřít v pátek.

Magistrát pro letošek odložil plánovanou kompletní rekonstrukci Vinohradské ulice. Dopravní podnik pouze opraví koleje v úseku mezi stanicemi Flora a Želivského. Dolní část ulice směrem k Národnímu muzeu se do konce roku opravovat nebude. Letos nebude výrazněji omezen provoz ani na Štěrboholské spojce.

Zdroj: čtk

Desítka pojmenovala mostek po Ukrajinci, který se tu na protest upálil. Jaké jméno dostane parčík?

Před 2 hodinami
V budově Magistrátu hl. města Prahy na Mariánském náměstí bude do 28. prosince letošního roku...
Dnes, 10:00
Pražské Divadlo Na zábradlí, jedno z nejznámějších českých divadel, slaví šedesáté narozeniny.
Kolenovrt, škrt, spořílek. Češi podle ekonomické analýzy pouštějí korunu málokdy.
Včera, 18:21
Brambora k bramboře a škodovku mám na dvoře! Dámy, jestli se bojíte, že váš partner...
Včera, 17:31
Písničky Radůzy, Ivony Přenosilové, Jaromíra Nohavici, Karla Plíhala, Roberta Křesťana, Spirituál Kvintetu, Michala Horáčka, Sta...
Včera, 15:38
V sobotu 1. prosince se uskutečnila naučná procházka pražským Žižkovem. Akci pořádal Kolektiv 115, který...
7.12.2018
Vrch Vítkov mezi pražskými čtvrtěmi Žižkov a Karlín by se měl dočkat úprav. Pražský magistrát...
Obchodní dům Kotva ve vánoční výzdobě.
7.12.2018
Pražanům těm je hej, zpívá Michael Kocáb. Za pravdu mu dává i ekonomická analýza společnosti...
7.12.2018
Piráti na Jižním Městě ukončili vyjednávání o koalici s Hnutím pro Prahu 11 (HPP11). Se...
7.12.2018
Už v sobotu 15. prosince ve 14 hodin začínají v zookoutku v Malé Chuchli slavnostní...
7.12.2018
Lávka přes železniční trať mezi ulicemi Do Blatin a Drahoňovského se dočkala opravy.
Reklama