10℃
Dnes je 26. září , svátek má Andrea

TSK slibuje, že opravy silnic v Praze se kvůli dopravní potížím zrychlí

Technická správa komunikací (TSK), která má na starosti opravy pražských silnic, chce v reakci na pondělní dopravní kolaps urychlit opravy nejzatíženějších úseků. Týkat se to má části městského okruhu v Dobříšské ulici a Jiráskova mostu. Na opravovaném úseku magistrály ve Wilsonově ulici byl pro řidiče otevřen druhý pruh.

Reklama

V pondělí postihl Prahu kvůli souběhu řady oprav dopravní kolaps. V důsledku kolon měla problémy i MHD, tramvaje stály v centru v dlouhých řadách. Začala oprava Jiráskova mostu, Wilsonovy ulice a křižovatky Bulhar. Pokračují práce v Husitské či Libušské ulici a příští týden začne mimo jiné oprava silnice K Barrandovu, která navazuje na Barrandovský most.

5 věcí, které Pražany nejvíc štvou: Bezohlední spoluobčané, špína, turisté a problémy v dopravě

Podle TSK se opravy plánují na letní měsíce záměrně z důvodu nižšího provozu. „S komplikacemi v dopravě jsme počítali, protože se jedná o významné komunikace, a upozorňovali jsme řidiče, aby si svou cestu naplánovali s dostatečnou časovou rezervou,“ uvedla mluvčí TSK Barbora Lišková. K pondělnímu kolapsu podle ní přispěla i řada dopravních nehod například v ulicích Legerova, Vodičkova, Radlická nebo na Karlově náměstí, Rašínově nábřeží či na mostě Legií.

V reakci na kritiku ze strany řidičů se TSK pokouší práce urychlit. Opravu vnitřního okruhu v Dobříšské ulici směrem do centra dokončila o šest dní dříve než bylo plánováno. Navazovat budou práce ve směru z centra, které by TSK chtěla stihnout za tři až pět dní. Celkem by se tak opravy úseku mohly dokončit dva týdny před původním termínem.

S ohledem na dopravní situaci také TSK otevřela další pruh v opravovaném úseku Wilsonovy ulice. „Řidiči přejíždí po vyfrézovaném úseku, projíždí tedy stavbou, proto je žádáme o zvýšenou opatrnost,“ uvedl generální ředitel TSK Petr Smolka. Dodal, že firma jedná s firmou Strabag, která opravuje Jiráskův most, aby se na mostě pracovalo v dvousměnném provozu. Křižovatka Preslova – V Botanice za mostem na smíchovské straně řeky by se měla otevřít v pátek.

Magistrát pro letošek odložil plánovanou kompletní rekonstrukci Vinohradské ulice. Dopravní podnik pouze opraví koleje v úseku mezi stanicemi Flora a Želivského. Dolní část ulice směrem k Národnímu muzeu se do konce roku opravovat nebude. Letos nebude výrazněji omezen provoz ani na Štěrboholské spojce.

Zdroj: čtk

Desítka pojmenovala mostek po Ukrajinci, který se tu na protest upálil. Jaké jméno dostane parčík?

Před 1 hodinou
V souvislosti s rekonstrukcí tramvajové trati se v budoucnu promění pražská Revoluční ulice, a to...
Před 1 hodinou
Největším investičním projektem Prahy 13 se stal Domov pro seniory, který nese jméno slavné prvorepublikové...
Dnes, 10:00
V neděli 23. 9. 2018 se čeští aktivisté v tichosti seřadili na pražském Pankráci do...
Dnes, 08:26
Pražské metro se o prodlouženém víkendu od 28. do 30. září zastaví na trase C...
Dnes, 08:00
První z řady Valdštejnských besed, pořádaných organizací Šance na návrat, která se snaží pomoci lidem...
Včera, 18:00
Pražští radní schválili návrh vyhlášky omezující provozní dobu restaurací. Nyní začne připomínkové řízení, kdy se...
Včera, 15:00
Pražská městská firma Technická správa komunikací (TSK) vypsala tendr na opravu Jižního náměstí v Novém...
Včera, 14:00
Již počtvrté bude v Praze promítán film Zer tureckého režiséra s kurdskými kořeny Kazima Öze,...
Včera, 10:30
Provizorní lávka v Troji, kterou chce hlavní město postavit na místě loni zřícené lávky, obdržela...
Včera, 10:13
Whisky, malé pivovary, rajský blok o rajčatech nebo jak kuchyňské zbytky na vyhození povýšit na...
Reklama