14℃
Dnes je 23. červenec , svátek má Libor

TSK slibuje, že opravy silnic v Praze se kvůli dopravní potížím zrychlí

Technická správa komunikací (TSK), která má na starosti opravy pražských silnic, chce v reakci na pondělní dopravní kolaps urychlit opravy nejzatíženějších úseků. Týkat se to má části městského okruhu v Dobříšské ulici a Jiráskova mostu. Na opravovaném úseku magistrály ve Wilsonově ulici byl pro řidiče otevřen druhý pruh.

Reklama

V pondělí postihl Prahu kvůli souběhu řady oprav dopravní kolaps. V důsledku kolon měla problémy i MHD, tramvaje stály v centru v dlouhých řadách. Začala oprava Jiráskova mostu, Wilsonovy ulice a křižovatky Bulhar. Pokračují práce v Husitské či Libušské ulici a příští týden začne mimo jiné oprava silnice K Barrandovu, která navazuje na Barrandovský most.

5 věcí, které Pražany nejvíc štvou: Bezohlední spoluobčané, špína, turisté a problémy v dopravě

Podle TSK se opravy plánují na letní měsíce záměrně z důvodu nižšího provozu. „S komplikacemi v dopravě jsme počítali, protože se jedná o významné komunikace, a upozorňovali jsme řidiče, aby si svou cestu naplánovali s dostatečnou časovou rezervou,“ uvedla mluvčí TSK Barbora Lišková. K pondělnímu kolapsu podle ní přispěla i řada dopravních nehod například v ulicích Legerova, Vodičkova, Radlická nebo na Karlově náměstí, Rašínově nábřeží či na mostě Legií.

V reakci na kritiku ze strany řidičů se TSK pokouší práce urychlit. Opravu vnitřního okruhu v Dobříšské ulici směrem do centra dokončila o šest dní dříve než bylo plánováno. Navazovat budou práce ve směru z centra, které by TSK chtěla stihnout za tři až pět dní. Celkem by se tak opravy úseku mohly dokončit dva týdny před původním termínem.

S ohledem na dopravní situaci také TSK otevřela další pruh v opravovaném úseku Wilsonovy ulice. „Řidiči přejíždí po vyfrézovaném úseku, projíždí tedy stavbou, proto je žádáme o zvýšenou opatrnost,“ uvedl generální ředitel TSK Petr Smolka. Dodal, že firma jedná s firmou Strabag, která opravuje Jiráskův most, aby se na mostě pracovalo v dvousměnném provozu. Křižovatka Preslova – V Botanice za mostem na smíchovské straně řeky by se měla otevřít v pátek.

Magistrát pro letošek odložil plánovanou kompletní rekonstrukci Vinohradské ulice. Dopravní podnik pouze opraví koleje v úseku mezi stanicemi Flora a Želivského. Dolní část ulice směrem k Národnímu muzeu se do konce roku opravovat nebude. Letos nebude výrazněji omezen provoz ani na Štěrboholské spojce.

Zdroj: čtk

Desítka pojmenovala mostek po Ukrajinci, který se tu na protest upálil. Jaké jméno dostane parčík?

Včera, 14:50
Technická správa komunikaci od května opravuje pěší lávku po straně železničního mostu na pražské Výtoni....
Včera, 13:08
Rybník V Mydlinkách se nachází na okraji zástavby rodinných domů v Praze – Královicích. Jedná...
Včera, 12:30
Úpravou a rekonstrukcí projdou veřejné prostory v ulici Na Žertvách u metra Palmovka. Investici za...
Včera, 10:17
Ústavní soud odmítl stížnost společnosti Rencar. Nesouhlasila s tím, aby pražský dopravní podnik (DPP) pronajal...
21.7.2018
Pražskou kandidátku ANO povede do podzimních komunálních voleb spolumajitel firmy Fincentrum Petr Stuchlík. Poslanec Patrik...
21.7.2018
Čas pro zasílání připomínek k Metropolitnímu plánu se krátí. Obyvatelé České republiky a městské části...
21.7.2018
Botanická zahrada v pražské Troji připravila novou interaktivní expozici, která zábavnou formou ukazuje život včel...
21.7.2018
Tyto záhony zaplní bohatý mix nejrůznějších okrasných rostlin speciálně sestavený přímo pro dané místo. Kombinace...
20.7.2018
Dukla předvedla v zápase s Plzní pěkný začátek, ve druhém poločase ale dokázala Plzeň vyrovnat...
20.7.2018
Stovky lidí se dnes přišly podívat do vily spisovatele Karla Čapka na pražských Vinohradech. U...
Reklama