-2℃
Dnes je 10. prosinec , svátek má Julie

V Praze dnes začíná festival Signal, letos poprvé je i v Karlíně

V Praze dnes večer začíná šestý ročník festivalu světla Signal, který do neděle nabídne přes 20 světelných instalací a jehož hlavní trasy zavedou návštěvníky do historického centra, na Vinohrady a nově do Karlína. Kvůli očekávané velké návštěvnosti bude v Praze 1 a v okolí instalací pod širým nebem omezena od 19:00 do 23:00 rychlost aut v ulicích na 30 kilometrů v hodině.

Reklama

Festival si pro letošní rok vybral téma 100. let vzniku Československa a v této souvislosti se zaměřil na české umělce, kteří vytvořili 14 instalací, osm prací je od zahraničních autorů. Videomapping jednoho z nich, Francouze Romaina Tardyho, festival dnes slavnostně i zahájí na Karlínském náměstí.

Veškeré světelné, statické, 3D a interaktivní objekty, projekce a videomappingy najdou zájemci na třech hlavních trasách v centru, na Vinohradech a v Karlíně a na takzvaných satelitech v dejvickém kampusu a u bývalého Stalinova pomníku na Letné. V rámci galerijní zóny festival nabídne pět instalací v uzavřených prostorech historické i současné Prahy, na rozdíl od celého festivalu bude ale jejich návštěva zpoplatněna. Například v karlínské Hauch Gallery se představí Švýcar tvořící pod pseudonymem Zimoun a za padesátikorunový poplatek bude podmíněn také vstup na 3D audiovizuální mapping v karlínských kasárnách.

Festival má také doprovodný hudební program – spojil se s festivalem vážné hudby Struny podzimu a v kostele sv. Salvátora po tři večery uvede projekt Organik, který v sobě spojuje varhanní hudbu se světelnou kinetickou instalací. Zhruba půlhodinové představení varhanice Katta a kreativní skupiny BLOK_4 se každý večer uskuteční čtyřikrát, přičemž první začíná v 19:00 a další pak v každou celou hodinu.

Papírovou mapu festivalu si mohou lidé koupit u dobrovolníků na trasách nebo v infostáncích na náměstích Míru a Republiky a na Karlínském a Staroměstském náměstí. Elektronickou mapu a kompletní program lidé získají ve festivalové aplikaci, kterou si mohou stáhnout za 25 korun.

Zdroj: čtk

Bez dokladů, víza i povolení pobytu. Do Česka se dostane kdokoli a pohyb v něm není pod kontrolou

Dnes, 18:28
Ministr zdravotnictví Vojtěch je v prekérní situaci. Odvolal ředitelku Všeobecné fakultní nemocnice Danu Juráskovou kvůli...
Dnes, 17:00
Celníci zajistili v neděli na bleším trhu v Praze stovky kusů padělaného textilu, který byl...
Dnes, 16:29
V neděli 9. prosince uplynulo přesně 30 let od legendární snídaně někdejších disidentů v ČSSR...
Dnes, 14:31
Zámek chce úřad pronajmout od 15. ledna do doby, než nalezne nového majitele zámku, nejdéle...
Dnes, 13:27
Mimořádně cenný obraz Rámájana ruského malíře Borise Grigorijeva, který se naposledy představil české veřejnosti před...
Daňové zatížení. Daně a jejich výše v Česku v porovnání s jinými zeměmi.
Dnes, 12:33
Francouzi platí nejvyšší daně ze všech, Češi jsou v první desítce. Vyplývá to z žebříčku...
Dnes, 12:00
Desátým prosincem začínají platit změny v parkování u volnočasového areálu Ladronka v Praze 6 –...
Dnes, 10:29
Sdružení přátel piva letos vedle obvyklých cen pro různá piva a pivovary vyhlásila také cenu...
Dnes, 10:00
Milovníci pragensií, čtěte! Vyšla kniha Martina Herzána s názvem Vzpomínky na Vyšehrad.
Lokalita Dlouhá míle. Pozemky pro stavbu parkovacího domu s kapacitou 1000 míst pražští zastupitelé vykoupí, zjistil Náš REGION.
Dnes, 10:00
Majetkový výbor doporučil zastupitelům hl. města Prahy, aby urychleně odkoupili pozemky v lokalitě Dlouhá míle...
Reklama