28℃
Dnes je 23. červenec , svátek má Libor

Chcete pomoci dětem? Pojďte v sobotu na Pražák a nasaďte si podivnou pokrývku hlavy

Již jen jeden den zbývá do tradiční akce, kdy se vydají stovky nadšenců na vrchol brdské „osmistovky“. Letos to je již 15. ročník, na němž se očekává na 2000 účastníků.

Reklama

Start pochodu je v obci Nepomuk u Rožmitálu pod Třemšínem v 10:45 hodin a cíl na prostranství u bývalých kasáren pod vrcholem kóty, na níž se vypíná ze všech míst viditelný a známý meteoradar. V loňském roce přálo účastníkům počasí sněhovou nadílkou, letos je počasí spíše jarní.

FOTO: Pochod – brdská osmistovka

Pochod – brdská osmistovka - Pochod na Pražák 1Pochod – brdská osmistovka - Pochod na Pražák 2Pochod – brdská osmistovka - Pochod na Pražák 3Pochod – brdská osmistovka - Pochod na Pražák 4Pochod – brdská osmistovka - Pochod na Pražák 5

Na všechny, kteří do cíle dorazí, čeká občerstvení v podobě horkých nápojů všeho druhu i oblíbené opékání vynikajících špekáčků, zhotovených speciálně pro tuto příležitost. Účastníkům se doporučuje hrnek na teplé nápoje a netradiční pokrývka hlavy z důvodu rozeznání účastníků.

Pochodem Vojty Náprstka na Karlštejn slavili Berouňáci Nový rok již počtyřicáté

Pomoc dětem z dětského domova

Myšlenkou této, pro mnohé účastníky již neodmyslitelné akce, spjaté s prvními dny nového kalendářního roku, je pomocí dobrovolné sbírky přispět na volnočasové aktivity i vybavení dětem z Dětského domova v Solenicích. Nejenže řady lidí pomohou nemalou finanční částkou, v rámci procházky krásnými Brdy, těmto dětem, ale využijí sobotního dne k setkání s mnohými přáteli, se kterými se zde setkávají právě při tomto výšlapu, podobnému novoročnímu pochodu na vrch Třemšín, který se těší podobné popularitě.

Pro představu o předchozích pochodech: Nultý ročník pochodu měl 64 účastníků a vybralo se 3 tisíce, při třináctém ročníku v roce 2016 to bylo již 2200 lidí a vybralo se 147 668 korun.

Na začátku byla recese

Před pár lety si partička lidí, říkajících si Klub přátel Mrázka, udělala pochod pouze pro sebe, pro radost. Nikdo z nich to nedělal pro peníze, ale pro radost. Na Praze se jim přesto podařilo vybrat určitou sumu peněz. Nikdo je však nechtěl. Tak se rozhodli, že je věnují Dětskému domovu v Solenicích. Od té doby s domovem spolupracují, snaží se jim finančně pomáhat. V podstatě každá koruna, kterou získají, putuje k nim.

FOTO: Pochod – brdská osmistovka

Pochod – brdská osmistovka - Pochod na Pražák 1Pochod – brdská osmistovka - Pochod na Pražák 2Pochod – brdská osmistovka - Pochod na Pražák 3Pochod – brdská osmistovka - Pochod na Pražák 4Pochod – brdská osmistovka - Pochod na Pražák 5
20.7.2018
Ve velké hale Zimního stadionu Příbram už je led téměř připraven na spuštění provozu. V malé...
19.7.2018
Ve Zduchovicích na Příbramsku začalo dnes natáčení celovečerního filmu Léto s gentlemanem. Režisérem je Jiří...
19.7.2018
Fotbalisté Příbrami se vracejí do nejvyšší soutěže s cílem bavit hrou fanoušky. Trenér Josef Csaplár...
19.7.2018
Policistům dohlížejícím na pořádek v Brdech pomáhají bezpilotní letouny, takzvané drony. V těchto dnech díky...
17.7.2018
Příbramští policisté obvinili mladíka, který podle nich vyhrožoval umístěním čtyř bomb na Václavském náměstí v...
16.7.2018
Provoz na dálnici D4 na 43. kilometru u Příbrami dnes odpoledne zkomplikoval požár kamionu převážejícího...
12.7.2018
Policisté vypátrali čtyřiatřicetiletého vězně, který 7. června utekl z nestřeženého pracoviště v Příbrami. Nepomohlo mu...
12.7.2018
Obchodování s drogami si jako zdroj příjmů zvolil 23letý muž z Příbrami.
11.7.2018
Příbramské náměstí 17. listopadu opět zdobí keramické sousoší Znamení zvěrokruhu. Dílo prošlo složitým restaurátorským procesem,...
6.7.2018
Městys Jince uspořádal zájezd za svými přáteli – klienty Domova Laguna Psáry. Členové pěveckého spolku...
Reklama