2℃
Dnes je 20. leden , svátek má Ilona

Chcete pomoci dětem? Pojďte v sobotu na Pražák a nasaďte si podivnou pokrývku hlavy

Již jen jeden den zbývá do tradiční akce, kdy se vydají stovky nadšenců na vrchol brdské „osmistovky“. Letos to je již 15. ročník, na němž se očekává na 2000 účastníků.

Reklama

Start pochodu je v obci Nepomuk u Rožmitálu pod Třemšínem v 10:45 hodin a cíl na prostranství u bývalých kasáren pod vrcholem kóty, na níž se vypíná ze všech míst viditelný a známý meteoradar. V loňském roce přálo účastníkům počasí sněhovou nadílkou, letos je počasí spíše jarní.

FOTO: Pochod – brdská osmistovka

Pochod – brdská osmistovka - Pochod na Pražák 1Pochod – brdská osmistovka - Pochod na Pražák 2Pochod – brdská osmistovka - Pochod na Pražák 3Pochod – brdská osmistovka - Pochod na Pražák 4Pochod – brdská osmistovka - Pochod na Pražák 5

Na všechny, kteří do cíle dorazí, čeká občerstvení v podobě horkých nápojů všeho druhu i oblíbené opékání vynikajících špekáčků, zhotovených speciálně pro tuto příležitost. Účastníkům se doporučuje hrnek na teplé nápoje a netradiční pokrývka hlavy z důvodu rozeznání účastníků.

Pochodem Vojty Náprstka na Karlštejn slavili Berouňáci Nový rok již počtyřicáté

Pomoc dětem z dětského domova

Myšlenkou této, pro mnohé účastníky již neodmyslitelné akce, spjaté s prvními dny nového kalendářního roku, je pomocí dobrovolné sbírky přispět na volnočasové aktivity i vybavení dětem z Dětského domova v Solenicích. Nejenže řady lidí pomohou nemalou finanční částkou, v rámci procházky krásnými Brdy, těmto dětem, ale využijí sobotního dne k setkání s mnohými přáteli, se kterými se zde setkávají právě při tomto výšlapu, podobnému novoročnímu pochodu na vrch Třemšín, který se těší podobné popularitě.

Pro představu o předchozích pochodech: Nultý ročník pochodu měl 64 účastníků a vybralo se 3 tisíce, při třináctém ročníku v roce 2016 to bylo již 2200 lidí a vybralo se 147 668 korun.

Na začátku byla recese

Před pár lety si partička lidí, říkajících si Klub přátel Mrázka, udělala pochod pouze pro sebe, pro radost. Nikdo z nich to nedělal pro peníze, ale pro radost. Na Praze se jim přesto podařilo vybrat určitou sumu peněz. Nikdo je však nechtěl. Tak se rozhodli, že je věnují Dětskému domovu v Solenicích. Od té doby s domovem spolupracují, snaží se jim finančně pomáhat. V podstatě každá koruna, kterou získají, putuje k nim.

FOTO: Pochod – brdská osmistovka

Pochod – brdská osmistovka - Pochod na Pražák 1Pochod – brdská osmistovka - Pochod na Pražák 2Pochod – brdská osmistovka - Pochod na Pražák 3Pochod – brdská osmistovka - Pochod na Pražák 4Pochod – brdská osmistovka - Pochod na Pražák 5
Dnes, 09:00
Přestože český mládežnický hokej trpí dlouhodobě nedostatkem hráčů, týmy nejmladších ročníků se zásluhou akce Pojď...
Včera, 11:40
Mnohokrát se stalo, že moderní výstavba "zničila" genia loci určitého místa. Bezesporu se to stávalo...
18.1.2018
Silnice v Česku jsou po nočním sněžení s opatrností sjízdné. Na řadě míst zůstává rozbředlý...
18.1.2018
Policisté pátrali po třech náctiletých dívkách z Příbramska, které se v úterý ztratily. Pátrání po...
17.1.2018
Probrat stromový porost a tím otevřít a opticky zvýraznit Svatou Horu. Takový je záměr příbramské...
16.1.2018
Přinášíme přehled toho, co letos plánuje Hornické muzeum ve městě Příbram. Můžete se těšit celkem...
15.1.2018
V souvislosti s rozšířením integrace dopravy v oblasti Rakovnicka a Hořovicka bude od 4. února...
15.1.2018
Víkend přilákal do zimního areálu Monínec u Sedlce-Prčice na Příbramsku lehce nadprůměrný počet lyžařů. Na...
13.1.2018
Policistům v loňském roce ubylo zásahů ve středočeské části Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Brdy. Zaznamenali...
11.1.2018
Ceny pohonných hmot ve středních Čechách mírně vzrostly. Litr benzinu stojí průměrně 30,95 koruny, tedy...
Reklama