23℃
Dnes je 26. duben , svátek má Oto

Chcete pomoci dětem? Pojďte v sobotu na Pražák a nasaďte si podivnou pokrývku hlavy

Již jen jeden den zbývá do tradiční akce, kdy se vydají stovky nadšenců na vrchol brdské „osmistovky“. Letos to je již 15. ročník, na němž se očekává na 2000 účastníků.

Reklama

Start pochodu je v obci Nepomuk u Rožmitálu pod Třemšínem v 10:45 hodin a cíl na prostranství u bývalých kasáren pod vrcholem kóty, na níž se vypíná ze všech míst viditelný a známý meteoradar. V loňském roce přálo účastníkům počasí sněhovou nadílkou, letos je počasí spíše jarní.

FOTO: Pochod – brdská osmistovka

Pochod – brdská osmistovka - Pochod na Pražák 1Pochod – brdská osmistovka - Pochod na Pražák 2Pochod – brdská osmistovka - Pochod na Pražák 3Pochod – brdská osmistovka - Pochod na Pražák 4Pochod – brdská osmistovka - Pochod na Pražák 5

Na všechny, kteří do cíle dorazí, čeká občerstvení v podobě horkých nápojů všeho druhu i oblíbené opékání vynikajících špekáčků, zhotovených speciálně pro tuto příležitost. Účastníkům se doporučuje hrnek na teplé nápoje a netradiční pokrývka hlavy z důvodu rozeznání účastníků.

Pochodem Vojty Náprstka na Karlštejn slavili Berouňáci Nový rok již počtyřicáté

Pomoc dětem z dětského domova

Myšlenkou této, pro mnohé účastníky již neodmyslitelné akce, spjaté s prvními dny nového kalendářního roku, je pomocí dobrovolné sbírky přispět na volnočasové aktivity i vybavení dětem z Dětského domova v Solenicích. Nejenže řady lidí pomohou nemalou finanční částkou, v rámci procházky krásnými Brdy, těmto dětem, ale využijí sobotního dne k setkání s mnohými přáteli, se kterými se zde setkávají právě při tomto výšlapu, podobnému novoročnímu pochodu na vrch Třemšín, který se těší podobné popularitě.

Pro představu o předchozích pochodech: Nultý ročník pochodu měl 64 účastníků a vybralo se 3 tisíce, při třináctém ročníku v roce 2016 to bylo již 2200 lidí a vybralo se 147 668 korun.

Na začátku byla recese

Před pár lety si partička lidí, říkajících si Klub přátel Mrázka, udělala pochod pouze pro sebe, pro radost. Nikdo z nich to nedělal pro peníze, ale pro radost. Na Praze se jim přesto podařilo vybrat určitou sumu peněz. Nikdo je však nechtěl. Tak se rozhodli, že je věnují Dětskému domovu v Solenicích. Od té doby s domovem spolupracují, snaží se jim finančně pomáhat. V podstatě každá koruna, kterou získají, putuje k nim.

FOTO: Pochod – brdská osmistovka

Pochod – brdská osmistovka - Pochod na Pražák 1Pochod – brdská osmistovka - Pochod na Pražák 2Pochod – brdská osmistovka - Pochod na Pražák 3Pochod – brdská osmistovka - Pochod na Pražák 4Pochod – brdská osmistovka - Pochod na Pražák 5
Před 1 hodinou
Přestože se český skladatel a houslista Josef Slavík dožil pouhých 27 let, býval pro svou...
Před 1 hodinou
Petrovice budou mít novou krytou sportovní halu s využitím pro tenis a sporty, které lze...
Včera, 16:10
Bylo to 27. dubna 1978, kdy oheň zničil střechu kláštera, proboštství a severní části ambitů...
23.4.2018
Hru o trůny po česku svedl v 15. století Jiří z Poděbrad se svým zetěm....
20.4.2018
Její portrét se do dnešní doby nedochoval. Dokonce ani nepřítel jejího muže, Václav Hájek z...
18.4.2018
V sobotu 28. dubna se rozjede sedmý ročník přejezdu nejkratší silnice Route 66 na světě....
16.4.2018
Antonín Dvořák, jeden z nejvýznamnějších hudebních skladatelů všech dob, se narodil v Nelahozevsi. Jeho symfonická...
14.4.2018
V letošní roce uplyne přesně 100 let od narození velikána českého humoru Miroslava Horníčka. Kulaté...
13.4.2018
Za pár dnů se dostanete autobusem přímo před vchod do Oblastní nemocnice Příbram.
13.4.2018
Město Příbram na konci dubna zprovozní nový skatepark v areálu Nového rybníka.
Reklama