27℃
Dnes je 20. září , svátek má Oleg

Dřevomorka prodlouží opravu knihovny minimálně o měsíc

Příbramská knihovna aktuálně prochází rozsáhlou rekonstrukcí. Součástí je i vybudování bezbariérového přístupu. Stavební práce zbrzdí nepředpokládané poškození stropních konstrukcí dřevokazným hmyzem a houbami.

Reklama

Rozsáhlá rekonstrukce knihovny zahrnuje vybudování bezbariérového přístupu do knihovny, a to včetně instalace výtahu. Během rekonstrukce se však po odkrytí vrchních vrstev podlah ukázalo, že jsou některé ze stávajících trámů podlah v prvním, druhém i třetím podlaží napadeny dřevokaznými škůdci. Na mnoha místech tak vykazují havarijní stav. Původní plány, že se alespoň informační centrum v knihovně zprovozní v průběhu srpna, tak vzaly za své.

„V trámech bylo odborníci prokázali působení celulózovorních dřevokazných hub, proto budou muset být místa chemicky ošetřena a napadené trámy odstraněny a nahrazeny novými,“ uvedl příbramský místostarosta Václav Švenda s tím, že postup byl navržen ve spolupráci se statikem a odborníkem na problematiku dřevokazných škůdců.

Hornické muzeum i Svatá Hora. Při toulkách po krásách Příbrami vás provedou nové rozcestníky

Hlavním záměrem stavby je ulehčit osobám se sníženou pohyblivostí, osobám zrakově postiženým a rodičům s dětskými kočárky pohyb a orientaci v prostorách knihovny. Za tím účelem bude nainstalován výtah, který umožní návštěvníkům přístup do knihovny ve všech podlažích určených pro veřejnost.

Knihovna měla být původně otevřena už v září, teď se ale počítá spíše s říjnem. „Čtenáři však nemusejí zoufat, už několik měsíců půjčovna pro dospělé a pro děti funguje v náhradních prostorách – v tzv. Špalíčku, budově na rohu Milínské a Špitálské ulice,“ uvedla Zdeňka Šmídová, zastupující ředitelka knihovny. Aktuální informace zájemci najdou na webových stánkách a sociálních sítích Knihovny Jana Drdy.

FOTO: Dřevomorka prodlouží opravu knihovny minimálně o měsíc

Dřevomorka prodlouží opravu knihovny minimálně o měsíc - 01
Dnes, 13:39
Na příbramských ulicích přibudou nové kamery, úsekové radary a ukazatele okamžité rychlosti. Informoval o tom...
Dnes, 10:27
Pečlivě udržovaná obec Jince je pod vedením starosty Josefa Hály už přes deset let. Každý...
Dnes, 09:23
Zastupitelstvo Příbrami počátkem září neschválilo prodloužení smlouvy na MHD. To znamená, že město bude muset...
Včera, 18:00
Rekonstrukce Knihovny Jana Drdy v Příbrami je téměř hotová. V pondělí 1. října se v...
Včera, 15:30
Příbram opraví psí útulek v místní části Lazec. Rekonstrukce si vyžádá 3,6 milionu korun bez...
Včera, 11:27
Statistika nuda je, ale ne ta z příbramské policie. Za osm měsíců letošního roku evidují...
Včera, 09:00
Na úpatí vrchu Třemošná v příbramské osadě Orlov bude v sobotu 22. září odhalena socha...
18.9.2018
Obec Hvožďany bude v sobotu 22. září hodinu po dvanácté otevírat nové multifunkční hřiště. Slavnostní událost...
14.9.2018
Příbram vypíše novou soutěž na provozovatele městské hromadné dopravy. Prodloužení smlouvy s dosavadním dopravcem, společností...
13.9.2018
Příbram vypíše novou soutěž na provozovatele městské hromadné dopravy. Prodloužení smlouvy s dosavadním dopravcem, společností...
Reklama