8℃
Dnes je 17. listopad , svátek má Mahulena

Podvodné půjčky za půl milionu

Podvodník sliboval poškozeným půjčku, vždy ale zůstalo jen u inkasované zálohy. Příbramští kriminalisté teď jeho podvody vyšetřují jako rozsáhlou trestnou činnost v podobě podvodného jednání při sjednávání nebankovních půjček. Poškozených je již 21, a to na různých místech celé České republiky, z nich měl vylákat 415 tisíc korun.

Reklama

K prvnímu případu podvodného sjednání půjčky došlo již v prosinci loňského roku. „Podezřelý muž prostřednictvím inzerátů nabízel nebankovní půjčky peněz nebo reagoval na poptávku podobného charakteru. Se zájemci komunikoval prostřednictvím telefonických hovorů, kdy se pokaždé vydával za někoho jiného,“ uvedla k případu policejní mluvčí Marcela Pučelíková.

Po poškozených požadoval jako poplatek za zprostředkování půjčky částku nejprve 900 korun. Poté co ji obdržel na účet, opět kontaktoval poškozené s tím, že poplatek byl navýšen na částku 1500 korun a žádal o zaslání ještě 600 korun. Následně kontaktoval poškozené s tím, že se omlouvá, ale že částka 1500 korun musí být na účet připsána v celku, tudíž poškození musí poslat peníze znova s tím, že jim první platbu odečte z následné půjčky. Pokud některý z poškozených uvedl, že už žádné peníze nemá, řekl mu, že peníze pošle ze svého na jeho účet, ty však přeposílal z účtu dalšího poškozeného, kterému sdělil, aby poplatek poslal na účet předchozího poškozeného.

Tímto způsobem si přisvojil částku dosahující bezmála 415 tisíc korun. „Kriminalistům se podařilo zjistit, že si muž peníze nechával posílat na pobočky pošty, a to prostřednictvím anonymních účtů. Jako další způsob volil výběr z účtů v sázkových kancelářích, kde oslovoval některé z hostů, většinou cizince, kterého požádal, zda si na jeho účet může nechat poslat peníze od svého kamaráda,“ dodala Pučelíková. Po souhlasu nic netušících „bílých koní“ peníze vybral.

Kriminalisté v současné době pátrají po případných dalších poškozených, kterých by mohlo být daleko více a kteří třeba stále ještě čekají na slíbenou půjčku. Zároveň varují každého, kdo se rozhodne využít nabídku nebankovních půjček, aby si vždy předem ověřil věrohodnost toho, kdo jim peníze nabízí. Podezřelým je v tomto případě 31letý muž, který byl v minulosti za podvody již odsouzen. Muže se policistům podařilo před několika dny vypátrat a poslat do vězení za předcházející trestnou činnost.

Pes hrající na piano nebo tancující papoušek. Nejvtipnější zvířecí kousky

Před 14 minutami
Od začátku roku do konce října zastavili příslušníci policie na Příbramsku celkem 21 opilých cyklistů,...
Před 2 hodinami
Ke konci října přijala policie hlášení o nálezu podezřelého předmětu o délce 50 cm, který vypadá jako...
Včera, 14:25
Povodí Vltavy chce do roku 2025 investovat na Orlické přehradě až 1,7 miliardy korun. Vybuduje...
Včera, 11:27
Příbramští policisté řeší případ krádeže pantoflů. Škodu ve výši 11 tisíc korun způsobili zatím nezjištění...
15.11.2018
Areál návštěvníkům nabídne denní lyžování od 09:00 do 16:00 a večerní od 18:00 do 21:00....
14.11.2018
U Klučenic na Příbramsku 7. listopadu odpoledne narazilo osobní auto do stromu. Řidič utrpěl zranění,...
14.11.2018
Měl pneuservis, dům a chatu, o svůj majetek František Kajgr přišel. Historie převzetí jeho firmy...
13.11.2018
Starostou Sedlčan na Příbramsku se stal dosavadní místostarosta Miroslav Hölzel (ODS). Nahradil svého stranického kolegu...
13.11.2018
Mistrovství světa ve step aerobiku a fitness týmech hostil ve dnech 16. až 19.října holandský...
13.11.2018
Málokdo si umí představit tradiční českou štědrovečerní večeři bez kapra. Kdo chce kapra na talíři...
Reklama