8℃
Dnes je 17. listopad , svátek má Mahulena

Výbuch v Příbrami. Nehoda nebo nálož? Místostarostka středočeského palerma bojuje o život

Při pondělním výbuchu a následném požáru v bytě v Příbrami byla zraněna bývalá místostarostka Alena Ženíšková (ANO). Zranění utrpěly i její děti, potvrdil dnes ČTK starosta Jindřich Vařeka (ANO). Událost se stala před 18:00 v ulici Bratří Čapků, tři lidé utrpěli popáleniny. Vážně zraněnou ženu přepravil vrtulník na popáleninové centrum pražské vinohradské nemocnice. Záchranáři následně do nemocnice převezli i dvě nezletilé děti.

Reklama

„Bohužel je to tak, je to opravdu paní místostarostka. Zraněné byly i její děti. Víc informací nemám,“ uvedl Vařeka. K události došlo jen chvíli po té, co byl starostou opět zvolen Vařeka.

Podle informací dvou nezávislých zdrojů ale k výbuchu a požáru nedošlo u bývalé místostarostky doma. „Byla v jiném bytě, ne v jejím, tam ten si pronajímá. To, že je v přátelském vztahu se starostou je veřejné tajemství. Myslím si, že to spolu souvisí, v tom vztahu je ona krkem, který otáčí hlavou,“ uvedl pod příslibem anonymity jeden ze sousedů a dodal: „Vypadá to, jako by dostala balíček, který neměla otevírat. Plyn v tom domě totiž není zavedený.“

Vyšetřovatel vyčíslil škodu na 300.000 korun, uchráněné hodnoty na dva miliony. „Příčina vzniku požáru je v šetření ve spolupráci s kriminální policií, jednou z vyšetřovacích verzí je manipulace s hořlavou kapalinou,“ uvedl mluvčí krajských hasičů Jaroslav Gabriel.

Mluvčí příbramské policie Monika Schindlová dnes ČTK řekla, že kriminalisté případ dál prověřují. „Nebyly zjištěny žádné skutečnosti, které by nasvědčovaly úmyslnému jednání jakékoliv osoby,“ dodala. Neoficiální zdroje uvádějí, že se vyšetřuje i varianta politické msty.

V roce 2005 si mafiánským vyřizováním účtů prošel příbramský podnikatel Jaroslav Starka. Na něj tehdy někdo vystřelil dávku z automatické zbraně. Policie tehdy na případ uvalila informační embargo. Někteří kriminalisté však naznačovali, že za střelbou mohlo stát podsvětí, které si vyřizovalo s podnikatelem účty.

 

Před 1 hodinou
Ke konci října přijala policie hlášení o nálezu podezřelého předmětu o délce 50 cm, který vypadá jako...
Včera, 14:25
Povodí Vltavy chce do roku 2025 investovat na Orlické přehradě až 1,7 miliardy korun. Vybuduje...
Včera, 11:27
Příbramští policisté řeší případ krádeže pantoflů. Škodu ve výši 11 tisíc korun způsobili zatím nezjištění...
15.11.2018
Areál návštěvníkům nabídne denní lyžování od 09:00 do 16:00 a večerní od 18:00 do 21:00....
14.11.2018
U Klučenic na Příbramsku 7. listopadu odpoledne narazilo osobní auto do stromu. Řidič utrpěl zranění,...
14.11.2018
Měl pneuservis, dům a chatu, o svůj majetek František Kajgr přišel. Historie převzetí jeho firmy...
13.11.2018
Starostou Sedlčan na Příbramsku se stal dosavadní místostarosta Miroslav Hölzel (ODS). Nahradil svého stranického kolegu...
13.11.2018
Mistrovství světa ve step aerobiku a fitness týmech hostil ve dnech 16. až 19.října holandský...
13.11.2018
Málokdo si umí představit tradiční českou štědrovečerní večeři bez kapra. Kdo chce kapra na talíři...
12.11.2018
Autobus sjel do příkopu, srazil sloup elektrického vedení a následně narazil do stromu. Autobus vezl...
Reklama