30℃
Dnes je 20. srpen , svátek má Bernard

V Dobříši probíhají volby do dětského zastupitelstva

Učitelé společně s žáky vybírají celkem 12 kandidátů, kteří se třídě před samotnou volbou představí a řeknou, proč by měli spolužáci volit právě je.

Reklama

Projekt Úřad otevřený dětem pokračuje setkáváním s politiky i pracovníky města Dobříš přímo ve třídách dobříšských základních škol. Děti diskutují, říkají otevřeně své názory, nápady, ptají se na to, co je zajímá, a volí mezi sebou své zástupce do červnového dětského zastupitelstva.

Učitelé společně s žáky vybírají celkem 12 kandidátů, kteří se třídě před samotnou volbou představí a řeknou, proč by měli spolužáci volit právě je. Každý pak na volebním lístku označí svého kandidáta za volební plentou a lístek hodí do opravdové volební urny.

Zastupitelstvo povede starosta Dobříše

Dětské zastupitelstvo se uskuteční v pátek 22. června od 10 hodin ve společenském sále Kulturního domu Dobříš a mělo by trvat celkem dvě hodiny. Zastupitelstvo bude složeno ze 16 žáků, povede ho starosta města Dobříše Stanislav Vacek, nebude chybět tajemník města Radek Řechka a přítomni budou i další čtyři zastupitelé, kteří budou ve funkci spíše poradních hlasů dětí a pomocníků v případě nějakého problému. Zvolení žáci usednou na místa opravdových zastupitelů, odsouhlasí si předem daný program, k dispozici dostanou promítací plátno na představení jednotlivých bodů programu, hlasovací zařízení a čeká je mimo jiné rozhodování o reálné investici v hodnotě 20 tisíc korun na nový herní prvek pro hřiště v Dobříši. Chybět nebude ani diskuse s veřejností, kterou budou představovat ostatní žáci ze všech tří základních škol.

Názory dětí je zajímají

Dobříšský úřad v čele se starostou města a jeho tajemníkem se v rámci projektu Úřad otevřený dětem, organizovaného pod efektivní správou Zdravého města a MA 21, přibližuje dětem. Jedná se o nový projekt, jehož cílem je dětem přiblížit samotné město Dobříš, chod jeho úřadu, politickou stránku vedení a zároveň jim dát možnost se setkat s některými zástupci města osobně a vyzkoušet si rozhodování v rámci opravdového dětského zastupitelstva.

18.8.2018
Během tří dnů se staly na Příbramsku čtyři nehody motorkářů. První nehoda se stala 16....
18.8.2018
V Novém rybníku v Příbrami se utopil osmatřicetiletý muž. Cizí zavinění bylo předběžně vyloučeno, řekla...
17.8.2018
V Příbrami hoří v průmyslovém areálu výrobce bazénů a koupelen Ravak. Hasiči vyhlásili třetí stupeň...
17.8.2018
Od začátku roku do současné doby policisté na Příbramsku nachytali celkem 307 řidičů pod vlivem...
16.8.2018
Příbramští policisté chtěli koncem července zastavit při silniční kontrole vozidlo značky Peugeot, které mělo propíchnutou...
16.8.2018
V uplynulých dnech příbramští policisté pátrali po mladé dívce, která byla pohřešovaná od 25. července...
15.8.2018
V Doublovičkách na Příbramsku hořel vepřín. Hasiči požár uhasili před 14 hodinou. Ve vepříně se...
15.8.2018
Příbramští kriminalisté obvinili 54letého muže z nebezpečného pronásledování a ze zločinu vydírání. Muž letos v červenci tvrdošíjně...
15.8.2018
Příbramští kriminalisté zahájili během července trestní stíhání 19letého mladíka a o tři roky staršího muže....
12.8.2018
Fotbalisté Příbrami ve 4. kole první ligy porazili pražskou Duklu 4:0. Nováček soutěže doma bodoval...
Reklama