14℃
Dnes je 23. říjen , svátek má Teodor

V Dobříši probíhají volby do dětského zastupitelstva

Učitelé společně s žáky vybírají celkem 12 kandidátů, kteří se třídě před samotnou volbou představí a řeknou, proč by měli spolužáci volit právě je.

Reklama

Projekt Úřad otevřený dětem pokračuje setkáváním s politiky i pracovníky města Dobříš přímo ve třídách dobříšských základních škol. Děti diskutují, říkají otevřeně své názory, nápady, ptají se na to, co je zajímá, a volí mezi sebou své zástupce do červnového dětského zastupitelstva.

Učitelé společně s žáky vybírají celkem 12 kandidátů, kteří se třídě před samotnou volbou představí a řeknou, proč by měli spolužáci volit právě je. Každý pak na volebním lístku označí svého kandidáta za volební plentou a lístek hodí do opravdové volební urny.

Zastupitelstvo povede starosta Dobříše

Dětské zastupitelstvo se uskuteční v pátek 22. června od 10 hodin ve společenském sále Kulturního domu Dobříš a mělo by trvat celkem dvě hodiny. Zastupitelstvo bude složeno ze 16 žáků, povede ho starosta města Dobříše Stanislav Vacek, nebude chybět tajemník města Radek Řechka a přítomni budou i další čtyři zastupitelé, kteří budou ve funkci spíše poradních hlasů dětí a pomocníků v případě nějakého problému. Zvolení žáci usednou na místa opravdových zastupitelů, odsouhlasí si předem daný program, k dispozici dostanou promítací plátno na představení jednotlivých bodů programu, hlasovací zařízení a čeká je mimo jiné rozhodování o reálné investici v hodnotě 20 tisíc korun na nový herní prvek pro hřiště v Dobříši. Chybět nebude ani diskuse s veřejností, kterou budou představovat ostatní žáci ze všech tří základních škol.

Názory dětí je zajímají

Dobříšský úřad v čele se starostou města a jeho tajemníkem se v rámci projektu Úřad otevřený dětem, organizovaného pod efektivní správou Zdravého města a MA 21, přibližuje dětem. Jedná se o nový projekt, jehož cílem je dětem přiblížit samotné město Dobříš, chod jeho úřadu, politickou stránku vedení a zároveň jim dát možnost se setkat s některými zástupci města osobně a vyzkoušet si rozhodování v rámci opravdového dětského zastupitelstva.

Včera, 13:22
TOP 09 v Příbrami odmítla nabízené křeslo v městské radě a jde do opozice. Vítězné...
Včera, 09:33
Díky dotaci Generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru budou mít novoknínští hasiči novou cisternu. Dotace dosáhla...
21.10.2018
I když kvůli suchu hladina vodních toků povážlivě klesá a množí se vtipy o řekách...
20.10.2018
TOP 09 v Příbrami odmítla nabízené křeslo v městské radě a jde do opozice. Vítězné...
20.10.2018
V Rožmitále pod Třemšínem 2. října odpoledne vandal poničil černým sprejem vnitřní stěny zděné čekárny...
19.10.2018
V Milíně na Příbramsku vyhrál komunální volby dlouholetý starosta Pavel Nekl se sdružením Volba pro...
19.10.2018
Středočeský kraj chce opravit silnici mezi Živohoští na Příbramsku a Neveklovem na Benešovsku. Rekonstrukce téměř desetikilometrového úseku...
19.10.2018
Půl roku byli v hledáčku příbramské policie dealeři, a jak se ukázalo, i výrobci pervitinu....
18.10.2018
Tělovýchovná jednota Sokol Nový Knín si každoročně 8. října připomíná své padlé bratry a sestry...
17.10.2018
Skanzen ve Vysokém Chlumci na Příbramsku se rozšíří o dvě unikátní stavby - hospodářský patrový...
Reklama