28℃
Dnes je 22. červen , svátek má Pavla

V Dobříši probíhají volby do dětského zastupitelstva

Učitelé společně s žáky vybírají celkem 12 kandidátů, kteří se třídě před samotnou volbou představí a řeknou, proč by měli spolužáci volit právě je.

Reklama

Projekt Úřad otevřený dětem pokračuje setkáváním s politiky i pracovníky města Dobříš přímo ve třídách dobříšských základních škol. Děti diskutují, říkají otevřeně své názory, nápady, ptají se na to, co je zajímá, a volí mezi sebou své zástupce do červnového dětského zastupitelstva.

Učitelé společně s žáky vybírají celkem 12 kandidátů, kteří se třídě před samotnou volbou představí a řeknou, proč by měli spolužáci volit právě je. Každý pak na volebním lístku označí svého kandidáta za volební plentou a lístek hodí do opravdové volební urny.

Zastupitelstvo povede starosta Dobříše

Dětské zastupitelstvo se uskuteční v pátek 22. června od 10 hodin ve společenském sále Kulturního domu Dobříš a mělo by trvat celkem dvě hodiny. Zastupitelstvo bude složeno ze 16 žáků, povede ho starosta města Dobříše Stanislav Vacek, nebude chybět tajemník města Radek Řechka a přítomni budou i další čtyři zastupitelé, kteří budou ve funkci spíše poradních hlasů dětí a pomocníků v případě nějakého problému. Zvolení žáci usednou na místa opravdových zastupitelů, odsouhlasí si předem daný program, k dispozici dostanou promítací plátno na představení jednotlivých bodů programu, hlasovací zařízení a čeká je mimo jiné rozhodování o reálné investici v hodnotě 20 tisíc korun na nový herní prvek pro hřiště v Dobříši. Chybět nebude ani diskuse s veřejností, kterou budou představovat ostatní žáci ze všech tří základních škol.

Názory dětí je zajímají

Dobříšský úřad v čele se starostou města a jeho tajemníkem se v rámci projektu Úřad otevřený dětem, organizovaného pod efektivní správou Zdravého města a MA 21, přibližuje dětem. Jedná se o nový projekt, jehož cílem je dětem přiblížit samotné město Dobříš, chod jeho úřadu, politickou stránku vedení a zároveň jim dát možnost se setkat s některými zástupci města osobně a vyzkoušet si rozhodování v rámci opravdového dětského zastupitelstva.

Dnes, 09:20
Novodobá historie pivovarnictví se v Berouně začala psát právě před 20 lety, kdy zde v...
5 nejlepších vodních přehrad pro letní koupačku ve středních Čechách
20.6.2018
Vodní záchranáři v neděli na Slapské přehradě zahájí letní sezonu. Až do 2. září budou...
20.6.2018
Retrospektivní výstavu děl jednoho z nejvýznamnějších českých figuralistů 20. století Františka Ronovského připravila pro zájemce...
19.6.2018
Připravuje se výběrové řízení na zpracování projektu na celkovou rekonstrukci objektu.
19.6.2018
V Příbrami začalo sloužit řidičům nové parkoviště u březohorského hřbitova. Jde o jedno ze tří...
17.6.2018
V sobotu 23. června se uskuteční již tradiční akce představující největší společné ukázky současné i...
16.6.2018
Vstupenky na festival s názvem Vítání léta v Příbrami jsou sice na některých webových serverech...
15.6.2018
V sobotu 16. června 2018 startuje další ročník Příbramského půlmaratonu, který se běží jako individuální...
15.6.2018
Děti ze školní družiny ZŠ na Komenském náměstí v Dobříši pod vedením vychovatelky Terezy Hejnové...
15.6.2018
Kamýk nad Vltavou má nový vor. Padesátimetrové plavidlo postavil pomocí starých vorařských technik za 14...
Reklama