2℃
Dnes je 22. říjen , svátek má Sabina

Vítěz voleb Společně pro Mníšek se dohodl s menšími uskupeními

V Mníšku pod Brdy u Prahy podepsali dohodu o koaliční spolupráci zástupci vítězného uskupení Společně pro Mníšek s Otevřenou radnicí, TOP 09 a ODS. Dohromady mají těsnou většinu osmi z 15 mandátů. Koaliční smlouvu chtějí uzavřít do konce října. Povolební jednání v Mníšku tím ale nejsou uzavřena a strany pokračují ve schůzkách. Dosavadní starosta Petr Digrin řekl, že jeho hnutí STAN zatím nikdo neoslovil.

Reklama

„Věřím, že se okruh spolupracovníků ještě rozroste, širší spolupráci jsme s budoucími koaličními partnery rozhodně otevřeni, nicméně již teď je jasné, že máme v zastupitelstvu města zajištěnu koaliční většinu,“ uvedla na facebookovém profilu volební jednička Společně pro Mníšek Magdalena Davis (Zelení).

Digrin je starostou téměř šestitisícového města od roku 2006. Jeho kandidátka STAN skončila ve volbách na druhém místě se čtyřmi mandáty. Uskupení Společně pro Mníšek, které je koalicí Strany zelených, KDU-ČSL a nezávislých kandidátů, získalo o jedno křeslo více. Zbylých šest subjektů má po jednom mandátu.

STAN by podle Digrina neměli problém spolupracovat se Společně pro Mníšek. Vadí jim však, že by v budoucí koalici měla být i Otevřená radnice. „To je pro nás naprosto nepřijatelný partner. Lídr a další členové jsou neskuteční stěžovatelé,“ tvrdí Digrin. Volební jednička Otevřené radnice Miroslav Vilimovský v minulosti spolu s dalšími odpůrci například bojoval proti stavbě třídičky odpadů. Obávali se dopravní zátěže, prašnosti a zápachu.

Volby před čtyřmi lety v Mníšku vyhráli STAN, v zastupitelstvu obsadili pět křesel. Na spolupráci se tehdy dohodli s Mníškem – městem pro rodinu, Sdružením nestraníků, Koalicí nezávislých městečka pod Skalkou a TOP 09. Představitele TOP 09 později v městské radě nahradil zástupce ANO.

Zdroj: čtk

Zlíchovská výtopna je, zdá se, zachráněna. Stane se kulturní památkou?

Včera, 10:27
I když kvůli suchu hladina vodních toků povážlivě klesá a množí se vtipy o řekách...
20.10.2018
TOP 09 v Příbrami odmítla nabízené křeslo v městské radě a jde do opozice. Vítězné...
20.10.2018
V Rožmitále pod Třemšínem 2. října odpoledne vandal poničil černým sprejem vnitřní stěny zděné čekárny...
19.10.2018
V Milíně na Příbramsku vyhrál komunální volby dlouholetý starosta Pavel Nekl se sdružením Volba pro...
19.10.2018
Středočeský kraj chce opravit silnici mezi Živohoští na Příbramsku a Neveklovem na Benešovsku. Rekonstrukce téměř desetikilometrového úseku...
19.10.2018
Půl roku byli v hledáčku příbramské policie dealeři, a jak se ukázalo, i výrobci pervitinu....
18.10.2018
Tělovýchovná jednota Sokol Nový Knín si každoročně 8. října připomíná své padlé bratry a sestry...
17.10.2018
Skanzen ve Vysokém Chlumci na Příbramsku se rozšíří o dvě unikátní stavby - hospodářský patrový...
17.10.2018
Srpnový požár v průmyslovém areálu výrobce koupelen Ravak způsobil škodu za 95 milionů korun. Vyšetřování...
17.10.2018
Povolební jednání v Příbrami, která se zkomplikovala kvůli zamýšlené účasti komunistů v městské radě, spějí...
Reklama