-8℃
Dnes je 24. únor , svátek má Matěj

Primátoři a starostové větších měst budou letos obhajovat funkce

Většina primátorů a starostů větších měst chce v podzimních komunálních volbách své funkce obhajovat. O znovuzvolení usilují mimo jiné i primátoři tří největších měst Česka, Prahy, Brna a Ostravy – Adriana Krnáčová, Petr Vokřál a Tomáš Macura. Všichni tři jsou z hnutí ANO, které v minulých komunálních volbách v roce 2014 získalo největší celkový podíl hlasů a ovládlo právě hlavně větší města.

Reklama

Pražská primátorka Krnáčová uvedla, že od kolegů cítí podporu pro kandidaturu. Funkce chtějí obhájit i starostové městských částí Prahy za ANO. Podobně se vyjádřili také straničtí kolegové Krnáčové, primátoři Brna a Ostravy. Jako důvod pro kandidaturu uváděli, že chtějí pokračovat v rozpracovaných projektech. O složení kandidátek ANO ale budou ještě rozhodovat oblastní organizace, pak je musí potvrdit celostátní vedení.

Je to absurdní, nedělejte to, vyzvala Krnáčová taxikáře. Ti budou přesto opět blokovat ulice

V Praze se budou o vedení radnic ucházet i starostové za TOP 09, starosta Prahy 4 Petr Štěpánek za Zelené nebo starosta Prahy 10 Vladimír Novák z ČSSD, zatímco starosta Prahy 8 Roman Petrus (ČSSD) do voleb již znovu nepůjde. Starostka Prahy 2 za ODS Jana Černochová čeká, zda dostane podporu strany. Obhajobu funkce plánuje starosta Prahy 7 Jan Čižinský (KDU-ČSL), ale pod hlavičkou nového sdružení Praha Sobě.

 

Ve středních Čechách se k obhajobě chystají například mladoboleslavský primátor Raduan Nwelati (ODS) a starostové Rakovníka Pavel Jenšovský (ČSSD), Mělníka Ctirad Mikeš (Mé město) či Nymburka Pavel Fojtík (Změna pro Nymburk). Kolínský starosta Vít Rakušan, který je místopředsedou sněmovního hnutí Starostové a nezávislí, bude v komunálních volbách opět jedničkou hnutí Změna pro Kolín, které v roce 2009 založil.

 

ČTK

FOTO: Starostové a primátoři

Starostové a primátoři - DPP: stanice metra B – JinoniceStarostové a primátoři - Martin Kupka_Středočeský_krajStarostové a primátoři - 01.02. Starosta Prahy 4Starostové a primátoři - 4 zdroj praha 6Starostové a primátoři - starostka Kolodeje Angela Moravkova
Včera, 13:50
Kniha, která ve třicátých letech zmizela ze sbírek pražského Židovského muzea, je zpátky v Praze....
Včera, 12:45
Jeho vtipy máme nebo jsme měli pod sklem pracovního stolu, mnohým odvážně visely na nástěnce....
Včera, 08:30
Grog, panák v hospůdce na rohu a něco málo nalít do vánočního cukroví nebo dalších...
22.2.2018
Divadlo hraje už od dětství, a že by dělal něco jiného, si Jan Hrušínský, herec,...
22.2.2018
Plných patnáct měsíců. Tak dlouho byla skladba Petra Nováka a Ivo Plicky Já budu chodit...
22.2.2018
Možná si to od některých schytám, ale je to téma, o kterém je nutné mluvit...
21.2.2018
„Tak nám Evropská unie chce zakázat hranolky,“ paní Povondrová. „A kdyby jenom hranolky, ale i...
20.2.2018
Spisovatelka, režisérka, dramaturgyně a především silná osobnost, spojená s pražským Švandovým divadlem, která ráda dosahuje...
20.2.2018
Jsou zázrakem pro naše zdraví. A mohou například zajistit, abychom my muži byli opravdu muži...
20.2.2018
Rockový zpěvák Kamil Střihavka se do hlubokého povědomí široké veřejnosti zapsal především rolí Ježíše v...
Reklama