14℃
Dnes je 23. červenec , svátek má Libor

Radní požadují odvolání sekretáře asociace nemocnic Chotěborského

Středočeští radní chtějí, aby členská schůze asociace krajských nemocnic odvolala generálního sekretáře spolku Zbyňka Chotěborského. Zároveň ho již zbavili funkcí v představenstvech oblastních nemocnic.

Reklama

Důvodem jsou mimo jiné komunikační problémy a dlouhodobé neshody s vedením zdravotnických zařízení, informovala Helena Frintová z krajského úřadu. Podle Mladé fronty Dnes byl Chotěborský vlivným přímluvcem podnikatele Tomáše Horáčka, který je trestně stíhán v souvislosti se zadáváním zakázek v nemocnicích a sociálních zařízeních.

Podle krajského radního pro zdravotnictví Roberta Bezděka (ANO), který Chotěborského odvolání navrhl, nebylo naplněno ani očekávání, že bude ve středočeských nemocnicích nastaven efektivní způsob centrálních nákupů a dosaženo lepších výsledků hospodaření. Kraj v tiskové zprávě poukázal také na informace médií, podle nichž Chotěborský vedoucí pracovníky středočeských nemocnic vodil na schůzky Horáčkem.

Středočeský kraj prověří smlouvy ve svých ústavech a nemocnicích

„Chtěl bych důrazně konstatovat, že se ani jeden z ředitelů nemocnic na vedení kraje ani na mne, jakožto radního a předsedu Asociace středočeských nemocnic, v minulosti s takovou informací neobrátil. Nikdo nám neřekl, že jsou či byli tlačeni k úpravě veřejných zakázek,“ uvedl Bezděk.

Nerozumí prý tomu, proč tak ředitelé neučinili a namísto svému zakladateli dávají vyjádření médiím. „Chci věřit, že se toto jednání nestalo součástí politického či mediálního tlaku, nebo dokonce součástí jiného nestandardního chování. Je zvláštní, že se tak stalo až po medializaci kauzy pana Horáčka. Informovat vlastníka o takových skutečnostech považuji za naprosto zásadní věc, kterou musí dobrý manažer udělat,“ dodal Bezděk.

Asociace středočeských nemocnic je servisní organizací, jejímž úkolem centralizovat některé činnosti oblastních zdravotnických zařízení. Má formu zapsaného spolku podle občanského zákoníku.

Chotěborský se stal jejím generálním sekretářem loni v listopadu, což kritizovala krajská opozice. Poukazovala na to, že byl předtím odvolán z funkce předsedy představenstva náchodské nemocnice kvůli nepříznivým hospodářským výsledkům. Vedení hejtmanství namítalo, že Chotěborský splnil veškeré kvalifikační předpoklady a uspěl v otevřeném výběrovém řízení.

Zdroj: čtk

„Nemocnice hrůzy“ v Jílovém. Proč v ní nikdy nebyli pacienti?

Včera, 13:24
Žárlivost v malé míře může být ve vztahu potřebným oživením. U chorobných žárlivců ale mohou...
Včera, 12:50
Kterým psím mazlíčkům se bude nejlépe dařit v bytě? Ačkoli má dnes psa v bytě...
Včera, 12:10
Už je to tu zase. Opar! Bolestivý, nepříjemný společník, který se objeví v dobu nejméně...
Včera, 11:29
Není snad ovoce, které by lidé milovali více než maliny. Ty nádherné růžové pohárky plné...
Včera, 09:00
Spousta z nás, když jsme byli dětmi, hrála na hudební nástroj. Tato činnost patří mezi...
Včera, 08:06
Vlákninou se rozumí složka potravy obsažená v obilovinách, ovoci a zelenině, která naším tělem prochází...
21.7.2018
Dosud pro nás byly fíky exotické ovoce, teď ho můžete sklízet na vlastní zahradě. Neumrzne...
21.7.2018
Slavný americký komik i představitel dramatických rolí Robin Williams by 21. července oslavil své 67....
20.7.2018
Dnes v v 18.30 foukne poprvé sudí Franěk do píšťalky a odstartuje tak podzimní část...
20.7.2018
Dnes přináším téma, které osobně znám. Nedomykavost neboli prolaps mitrální chlopně může překvapit kdykoli. Mě...
Reklama