2℃
Dnes je 21. leden , svátek má Běla

2. kolo středoevropské ligy v Březiněvsi ovládlo Brno

O čem je řeč? O nepříliš známém a medializovaném slepeckém fotbale. V Březiněvsi se o víkendu na přelomu září a října sehrálo 2. kolo středoevropské ligy, které se účastní týmy z Česka, Polska a Maďarska.

Reklama

Nevidomí lidé jsou vděční, že se mohou sportovně jakkoliv angažovat. V Praze je proto BSC Praha (Blind Sport Club). Předsedou BSC je aktivní hráč slepeckého fotbalu Zdeněk Barlok, se kterým jsme se o celém konceptu soutěže i BSC bavili.

„V Olomouci jsem navštívil prezentaci studenta z Brazílie o slepeckém fotbalu. V té době vzniklo Brno, se kterým jsem jezdil na soustředění a oni se mě zeptali, jestli nechci něco vytvořit v Praze, aby měli s kým hrát. Tak jsem to s přítelkyní zkusil a teď už šestým rokem fungujeme. Navíc se už nevěnujeme jen fotbalu, kvůli kterému jsme vznikli. Děláme bowling, golball, showdown, biatlon, sjezdové lyžování, tandemovou cyklistiku a nově rozjíždíme plavání,“ řekl k BSC Praha předseda Zdeněk Barlok.

FOTO: 2. kolo středoevropské ligy v Březiněvsi ovládlo Brno

2. kolo středoevropské ligy v Březiněvsi ovládlo Brno - hdr2. kolo středoevropské ligy v Březiněvsi ovládlo Brno - Sleponi (2)2. kolo středoevropské ligy v Březiněvsi ovládlo Brno - Sleponi (3)2. kolo středoevropské ligy v Březiněvsi ovládlo Brno - Sleponi (4)2. kolo středoevropské ligy v Březiněvsi ovládlo Brno - Sleponi (5)
Další fotky
2. kolo středoevropské ligy v Březiněvsi ovládlo Brno - hdr2. kolo středoevropské ligy v Březiněvsi ovládlo Brno - dav2. kolo středoevropské ligy v Březiněvsi ovládlo Brno - dav2. kolo středoevropské ligy v Březiněvsi ovládlo Brno - hdr2. kolo středoevropské ligy v Březiněvsi ovládlo Brno - hdr2. kolo středoevropské ligy v Březiněvsi ovládlo Brno - hdr2. kolo středoevropské ligy v Březiněvsi ovládlo Brno - hdr2. kolo středoevropské ligy v Březiněvsi ovládlo Brno - dav2. kolo středoevropské ligy v Březiněvsi ovládlo Brno - dav2. kolo středoevropské ligy v Březiněvsi ovládlo Brno - hdr

„Loni jsme se s Vratislaví a Budapeští domluvili, že uspořádáme středoevropskou ligu, protože je obecně málo týmů, u nás je jen Praha a Brno. Další klub nevznikne, protože je to příliš náročné. Letos se účast rozrostla o týmy z Krakova a o Brno, které se prvního ročníku neúčastnilo. K tomu každý účastník musí na své náklady uspořádat jedno kolo,“ objasňuje koncept středoevropské ligy.

„Za dva týdny se zde můžeme těšit na pohár středoevropských měst. Ovšem té se neúčastní jen středoevropské týmy. V podstatě je to evropská liga. Přijede osm týmů včetně moskevské Zvezdy. Ti jsou nejen klub, ale zároveň Ruská reprezentace a naposledy vyhráli mistrovství Evropy. Taky tu uvidíme vestfálské derby Dortmund Schalke.“

Pravidla jsou zde ještě důležitější a složitější

„Přechod z tradičního do slepeckého fotbalu je velice těžký. Tady máme menší hřiště i méně hráčů, než v klasickém. Kromě toho jsou do hry zakomponováni také 3 pomocníci. Jedním z nich je brankář, který vidí, pak trenér, který pomáhá hráčům na polovině hřiště a poslední je navigátor, který stojí za bránou,“ vysvětluje hru rozhodčí Lukas Skotnici.

„Pravidla jsou kombinací fotbalu a futsalu. Hraje se s menším míčem, který má v sobě rolničky. Všichni hráči navíc musejí při zápase hlásit „voi“ či „go“ kvůli bezpečnosti a orientaci, pokud to hráč nedělá, jde o faul. Ne všechny zákroky jsou tady faulem. Také pravidlo ruky je úplně jiné. Píská se to pouze na základě citu. Každý tým může za poločas udělat 5 faulů. Jakmile uděláte další, kope se penalta. Pokud hráč za zápas udělá pět faulů, musí střídat a nesmí pokračovat v utkání,“ objasňuje pravidla polský rozhodčí.

Dnes, 08:00
Modernizace železniční stanice Čelákovice pokračuje. Od 8. ledna je v provozu ostrovní nástupiště, od kterého...
19.1.2018
Náš nejslavnější hudební skladatel Antonín Dvořák prožil své dětství ve středních Čechách. Narodil se a...
19.1.2018
Mnohokrát se stalo, že moderní výstavba "zničila" genia loci určitého místa. Bezesporu se to stávalo...
18.1.2018
Stížnost sedmnácti obcí, bojujících proti rozšíření Letiště Vodochody Ústavní soud nevyhověl. Soud shledal stížnost zjevně...
17.1.2018
Sto milionů korun půjde z letošního rozpočtu hlavního města na rekonstrukce objektů/budov hasičského záchranného sboru....
17.1.2018
Na území Neratovic došlo v roce 2017 k 392 trestným činům, což je o 21...
16.1.2018
Proti plánované stavbě v okolí D8 a staré teplické se v otevřeném dopise Krajskému úřadu...
15.1.2018
Podle místostarosty Brandýsa nad Labem-Staré Boleslavi Hynka Homolky je změna územního plánu u lokality Nad...
12.1.2018
Neratovice nezapomínají na svou slavnou rodačku, herečku a zpěvačku Ljubu Hermanovou, která proslula i tím,...
12.1.2018
Občané Staré Boleslavi, zejména ti z lokality Nad Pramenem, kde jsou rodinné domky a kolem...
Reklama