21℃
Dnes je 21. květen , svátek má Monika

Kouzelná noc plná hudby a historických fotografií. Jak vypadal Brandýs za první republiky?

Brandýsko-boleslavská kulturní noc se uskuteční v pátek 18. května. Koncert k mezinárodnímu dni rodiny s Ústřední hudbou Armády ČR a jejími sólisty, letos s Radkou Fišarovou, Lucií Silkenovou, Vlastou Horváthem a kytaristou Jaroslavem „Jeffem“ Novákem začne v 19.30 na Mariánském náměstí ve Staré Boleslavi.

Reklama

Koncertem provede Václav Žmolík, zazní jak repertoár klasický, tak například písně z muzikálů. „Nebývá zvykem, aby se Koncert ke dni rodiny v podání Ústřední hudby Armády ČR konal opakovaně na stejném místě,“ uvedl pro Náš REGION starosta města Vlastimil Picek, „ale ve Staré Boleslavi se nám to podařilo a jsem tomu velmi rád, protože vím, že se naši občané na koncert již těší.“ Pro příchozí bude na náměstí zajištěno občerstvení.

Brandýs a jeho okolí čekají několikaměsíční dopravní uzavírky

Jaká dopravní omezení?

Radnice prostřednictvím Našeho REGIONU upozorňuje, že kulturní noc doprovodí dopravní omezení – od 17 do 22 hodin budou úplně uzavřeny silnice č. II/610 – ulice Boleslavská od ulice Okružní po Mariánské náměstí, vyjma autobusové dopravy ROPID a MHD. „Vzhledem ke složité dopravní situaci ve městě bude umožněn průjezd osobních automobilů ulicí Šarochovou za asistence PČR a Městské policie, ostatní doprava bude přesměrována z ulice Ivana Olbrachta a Maxe Švabinského směr Čelákovice a silnicí III/10160 před Lázněmi Toušeň vrácena na D10. V opačném směru bude možno použít též D10 nebo objízdnou trasu přes Kostelec nad Labem,“ uvádí radnice.

OBRAZEM: Zámecká kaple v Brandýse prochází rekonstrukcí. Oprava potrvá jeden rok

Muzejní noc

V Brandýse se 18. května uskuteční i další akce – Brandýsko-boleslavská muzejní noc. „Od 18 hodin se v půlhodinových intervalech od Oblastního muzea Praha-východ vydáme po stopách prvorepublikového zmizelého Brandýsa. V Oblastním muzeu jsou pro vás připraveny komentované prohlídky výstavy Neuvěřitelný svět prvních zemědělců od 19, 20 a 21 hodin a zajímavý program pro výstavu Osobnost města. V pozdějších hodinách proběhne promítání historických fotografií a příchozí si budou moci opéct buřtíka. Pro samostatné procházky bude od 18 do 23 otevřena synagoga, Kočárovna, katovna a radnice na Masarykově náměstí, odkud si budete moci prohlédnout město z výšky,“ pokračuje.

Osudový zámek Marie Terezie! Renesanční klenot v Brandýse rozhodně stojí za návštěvu

Noční kostýmové prohlídky

„Na zámku vás od 19 do 23 hodin v půlhodinových intervalech čekají nevšední noční kostýmované prohlídky. Na výpravy a prohlídky zámku je nutné se předem hlásit v infocentru, a to na telefonu 326 909 188,“ uvádí radnice. „Loňská muzejní noc se setkala s velmi příznivým ohlasem veřejnosti a pevně věřím, že tomu tak bude i letos. Pohled na noční město z terasy nové budovy radnice si sám nenechám ujít a srdečně zvu všechny zájemce,“ dodává starosta.

Před 55 minutami
V rámci sběratelské série Slavíci ve zlatě vyrazila Česká mincovna zlatou medaili trojnásobnému Zlatému slavíkovi...
Před 1 hodinou
V Čakovicích byl nedávno symbolicky položen základní kámen k zahájení nové stavby při Základní škole...
Dnes, 09:10
Novou podobu má sál v restauraci Opera v Dolínku, části města Odolena Voda. Restaurace Opera...
Nádraží Čelákovice
19.5.2018
Rozsáhlá rekonstrukce vlakového nádraží v Čelákovicích u Prahy skončí v srpnu. Drobné úpravy pak potrvají...
16.5.2018
Velbloudě se ptá maminky, proč mají velbloudi dva hrby. Abychom měli zásobu vody, když jdeme...
15.5.2018
Nový projekt vědeckých pracovišť pod vedením Národního ústavu duševního zdraví (NUDZ) může přinést zásadní poznatky...
15.5.2018
Pozoruhodné záznamy o výskytu UFA lze najít v dávno zapomenutém kronikářském díle vikáře a faráře...
15.5.2018
Nový pavilon vznikne mezi současnou budovou základní školy a sportovní halou BIOS, kam žáci chodí...
15.5.2018
Ten, kdo má doma staré fotografie Horních Počernic, může jejich kopii poslat místní radnici, která...
14.5.2018
Eduard Petiška, oblíbený český spisovatel, který je spoluautorem příběhů o Krtečkovi, autorem knihy Staré řecké...
Reklama