14℃
Dnes je 23. říjen , svátek má Teodor

Pavel Buben zvítězil v Rozjezdech Středočeského kraje s mobilní aplikací Glucly pro monitoring cukrovky

Další fotky

Glucly je designově a uživatelsky přívětivá mobilní aplikace pro monitoring cukrovky, která po uvedení bude k dispozici pro iOS a Android. Za tento počin získal Pavel Buben první místo v regionálním kole soutěže Rozjezdy (T-Mobile) za Středočeský kraj. Díky tomuto výsledku postoupil do celostátního finále. Přeje si, aby jeho aplikaci používali jak dospělí lidé, tak malé děti.

Reklama

V soutěži Rozjezdy je aplikace představena takto: „Díky Glucly si bude moci uživatel snadno zaznamenávat hladinu cukru v krvi společně s dalšími informacemi ovlivňujícími jeho stav. Lékař díky Glucly bude mít k dispozici přehlednou statistiku, kterou je možné vyexportovat v PDF a odeslat na e-mail lékaře. V budoucnu Glucly obohatí aplikace pro lékaře, díky ní bude mít ošetřující lékař vždy přehled o pacientovi v reálném čase. Může tak reagovat včas a upravit léčbu, aby se pacient cítil lépe.“

FOTO: Aplikace cukrovka

Aplikace cukrovka - Vítězství Rozjezdy Středočeského kraje – archiv Pavla BubnaAplikace cukrovka - Vítězství Rozjezdy Středočeského kraje 2 – archiv Pavla BubnaAplikace cukrovka - Vítězství Rozjezdy Středočeského kraje 3 – archiv Pavla BubnaAplikace cukrovka - Vítězství Rozjezdy Středočeského kraje 4 – archiv Pavla BubnaAplikace cukrovka - Vítězství Rozjezdy Středočeského kraje 5 – archiv Pavla Bubna
Další fotky
Aplikace cukrovka - Pavel Buben – archiv Pavla BubnaAplikace cukrovka - Pavel Buben zvítězil v Rozjezdech Středočeského kraje s mobilní aplikací Glucly pro monitoring cukrovkyAplikace cukrovka - Dashboard – Small – archiv Pavla BubnaAplikace cukrovka - History – Small – archiv Pavla Bubna

Jednoduché pro každého

Pavel Buben pro Náš REGION uvedl, že potřeboval něco, prostřednictvím čeho by si mohl zaznamenávat hladinu cukru v krvi a další hodnoty. Je totiž cukrovkář a vhodnou aplikaci nenašel, odrazovala ho jejich složitost. „A tak jsem se do toho pustil, v současné době je aplikace ve vývoji, za několik týdnů by měla být ke stažení,“ řekl. Glucly je díky svému jednoduchému ovládání vhodná pro každého. Jelikož cukrovku mají jak děti, tak dospělí, uživatel může být v podstatě kdokoliv. Pro všechny by ale nová aplikace měla být snadno použitelná a měli by se do ní rádi vracet.

Nejdřív v češtině a v angličtině

Navrhnout mobilní aplikaci není podle Bubna jednoduché. „Nestačí mít pouze dobrý nápad. Je důležité mít vše dobře promyšlené. V mém případě bylo nejdůležitější nadesignovat zadávání naměřených hodnot tak jednoduše, aby to nezabralo mnoho času. Navíc aby uživatel neměl pocit, že je to něco, co ho obtěžuje, ale do aplikace se rád vracel a sledoval, jak se jeho stav zlepšuje,“ řekl.

Děti s cukrovkou mohou všechno. Přesto je jim leccos zbytečně upíráno. Proč?

Vývoj aplikace je hodně finančně náročný, a tak díky výhře v Rozjezdech na něj Buben získal další prostředky. „Ve chvíli, kdy aplikaci uvedeme do AppStore a Google play, však moje práce nekončí. Těším se na zpětnou vazbu od reálných uživatelů, na základě které budeme moci aplikaci zase o něco vylepšit,“ pokračoval.

Aplikace bude při uvedení v angličtině a v češtině, v průběhu vývoje ale budou přibývat další jazyky. „Chci, aby Glucly pomohlo při léčbě cukrovky desítkám tisíc lidí po celém světě,“ řekl. Podle statistik za rok 2017 má jen v České republice cukrovku něco okolo 860 tisíc lidí a dalších 300 tisíc o svých problémech ještě neví. S tím, že by aplikace měla takový úspěch, na začátku vůbec nepočítal. Dnes už svému projektu věří, a tak netrpělivě čeká na výsledky celostátního finále, které se koná 22. června.

Včera, 16:45
Hasiči vyjeli v neděli po poledni k požáru kůlny v Čelákovicích u Prahy. V kůlně...
Včera, 16:00
O vojenská pietní místa nejen na hřbitově v Brandýse nad Labem – Staré Boleslavi se...
19.10.2018
Na dalších dvou radnicích malých částí Prahy je už vybrán starosta. Zličín nadále povede Marta...
17.10.2018
Ve čtvrtek 18. října od 18 hodin se v Neratovicích uskuteční povolební shromáždění, které svolává...
16.10.2018
Devatenáctitisícové souměstí Brandýs nad Labem - Starou Boleslav povede po volbách koalice hnutí Podpora občanů...
16.10.2018
Hasiči dohašují skrytá ohniska po požáru haly výrobce kovového nábytku Kovona v Lysé nad Labem....
15.10.2018
Sourozenci Ptáčkovi nezahálejí. Martina Ptáčková je jediná Češka, která vyhrála mistrovství světa v Rusku v...
15.10.2018
Lysou nad Labem na Nymbursku povedou ČSSD, ODS, ANO a Naše Lysá. Zástupci stran uzavřeli...
15.10.2018
Letošní, už pátý ročník Mezinárodního dne archeologie v areálu zámku v Roztokách, se ponese v...
15.10.2018
"Ve středu 10. října v pět hodin ráno pomohl babybox v Městské nemocnici Neratovice nechtěnému...
Reklama