27℃
Dnes je 20. září , svátek má Oleg

Stavební úřad nařídil vyklizení ubytovny v Husinci

Stavební úřad nařídil vyklizení soukromé ubytovny v Husinci-Řeži u Prahy. Důvodem je její havarijní stav. Obyvatelé jsou od června bez elektřiny a nefunguje ani kanalizace, řekla dnes starostka Jana Münzbergerová (nez.).

Reklama

Z původní stovky obyvatel jich v ubytovně zůstávají ještě asi tři desítky, krajský úřad je připraven jim nabídnout nouzové ubytování.

Starostka prý na špatnou situaci upozorňovala asi půl roku. Obě budovy provozované jako ubytovna jsou podle ní v katastrofálním stavu ze stavebního i hygienického hlediska. „Není tam přívod elektřiny ani funkční kanalizace,“ podotkla Münzbergerová.

Stavební úřad rozhodl, že se lidé musejí do 10. září, tedy do tohoto pondělí vystěhovat. „Naštěstí se nám už předtím podařilo ve spolupráci s Úřadem práce a Agenturou pro sociální začleňování umístit do azylových domů nebo vhodnějšího bydlení většinu rodin, které pobíraly doplatek na bydlení,“ uvedla starostka. Na ubytovně ale ještě zbylo asi 30 lidí, kteří nemají kam jít. Podle krajského úřadu se o ně přislíbila postarat provozovatelská firma, která má budovy pronajaté. Dosud ale není jasné, zda tak učiní. Nestane-li se tak, povinnost zajistit ubytování přechází na obec. Podle Münzbergerové však tyto lidi není v Husinci-Řeži kam umístit.

Husinec volá o pomoc kvůli ubytovnám. Řešením není skončit na ulici!

Helena Frintová z tiskového oddělení hejtmanství uvedla, že krajský úřad může lidem zajistit nouzové ubytování. Nabídne ho těm, kdo nenajdou náhradní bydlení. „Vedení obce Husinec-Řež, které je v případě, že nájemce budov nesplní slib a nezajistí ubytování osobám a rodinám žijícím v této soukromé ubytovně, ze zákona odpovědné za zajištění jejich ubytování, rozhodně nemusí mít obavy, že bychom mu s řešením takovéto akutní situace nepomohli,“ uvedl ředitel krajského úřadu Jiří Holub.

Ve středočeských azylových domech je krajský úřad připraven ubytovat všechny obyvatele, kteří mají bydliště ve středních Čechách. Podle aktuálních informací jde o dva lidi. Obdobně ale k problému podle informací středočeských sociálních pracovníků přistupují pracovníci pražského magistrátu a městských částí – většina ostatních obyvatel ubytovny má totiž trvalé bydliště v Praze.

18.9.2018
V Kralupech nad Vltavou na Mělnicku se dnes kolem 8:00 srazil motorový vlak s kamionem....
11.9.2018
Komerční článek
V sobotu 15. září 2018 se uskuteční jubilejní 20. ročník cyklistického závodu Author Pražská padesátka,...
9.9.2018
Stejná situace jako při komunálních volbách v roce 2014. V pražské Březiněvsi kandiduje pouze sdružení...
8.9.2018
Některé lidi už omrzelo město, proto se stěhují do míst kolem Prahy, kde je klidněji....
7.9.2018
O přízeň voličů v Neratovicích se v podzimních komunálních volbách budou ucházet NeraHnutí, Neratovice jinak,...
6.9.2018
Sucho trápí takřka celou Českou republiku. Občasné přívalové deště to nespasí. Přijde přeháňka, spadne pár...
3.9.2018
U Odoleny Vody nedaleko Prahy vypadly v noci na dnešek z auta na silnici dva...
1.9.2018
Září je měsíc, ve kterém nastávají pro mnoho dětí velké změny. Některé jdou prvně do...
31.8.2018
Pražský magistrát si nechá zpracovat studii případného vybudování cyklostezky v Roztocké ulici na Praze 6....
29.8.2018
Čelákovice u Prahy získaly tento týden dotaci od ministerstva školství na dostavbu základní školy Kamenka....
Reklama