27℃
Dnes je 20. září , svátek má Oleg

V Březiněvsi kandidují jen Občané pro Březiněves. V současné době se potýkají se suchem

Stejná situace jako při komunálních volbách v roce 2014. V pražské Březiněvsi kandiduje pouze sdružení Občané pro Březiněves, vítěz je tedy jistý. Starosta Jiří Haramul i další zastupitelé se tak mohou vedle kampaně v klidu věnovat i práci pro městskou část, aniž by jim šlapala na paty konkurence.

Reklama

V současné době se stejně jako jinde v Březiněvsi potýkají se suchem. Když jsme starostu oslovili, říkal, že snad po dlouhém suchu přijde přívalový déšť. „Nedostačuje nám voda ve vrtech a studních na zalévání trávy na fotbalových hřištích, v parcích a ve veřejném prostoru a další zeleně,“ dodal pro Náš REGION.

Spor s Maltézskými rytíři

V Březiněvsi také stále čekají na soudní rozhodnutí ohledně pozemků, u kterých krajská pobočka Státního pozemkového úřadu v listopadu 2015 rozhodla, že v rámci církevních restitucí připadnou Suverénnímu řádu maltézských rytířů. Státní pozemkový úřad ale následně, v roce 2016, rozhodnutí své krajské pobočky soudně napadl.

Maltézští rytíři si celkově nárokují 180 hektarů pozemků v Březiněvsi (a Ďáblicích), vydána jim zatím byla pouze část (včetně ploch s obecním majetkem nebo těch, kde jsou plánované stavby, třeba výstavba mateřské a základní školy), což může změnit soudní rozhodnutí.

FOTO: Březiněves volby

Březiněves volby - Tramvajová zastávka BřeziněvesBřeziněves volby - Úřad Praha -BřeziněvesBřeziněves volby - Březiněves 15 – Autobusová zastávka foto ACBřeziněves volby - Březiněves 12 – Pohled na městskou část foto AC

Sociální služby a základní škola

V Březiněvsi také vznikne Centrum sociálních služeb, což bude zařízení pro seniory i další potřebné. Účelovou investiční dotaci ve výši 40 milionů korun poskytlo městské části hlavní město, loni v prosinci to odhlasovali pražští zastupitelé. Na výstavbu půjdou peníze z pražských výnosů privatizace bytových domů a bytů, což zastupitelé hlavního města odhlasovali letos v červnu.

V Březiněvsi by měli též stavět základní školu, jelikož ji tam nemají. Poskytnutí částky pět milionů korun coby účelovou dotaci městské části loni schválilo zastupitelstvo hlavního města Prahy. Peníze půjdou na zpracování projektové dokumentace pro výstavbu základní školy v této městské části. Projektové práce budou zajištěny na základě výběrového řízení.

V Březiněvsi „vyroste“ centrum sociálních služeb. Praha poskytla desítky milionů

Postupný nárůst obyvatel

Městská část na severovýchodě Prahy je dopravně skvěle spojena s centrem, přitom má příjemný venkovský ráz. V roce 2014 tam bylo napočítáno 1306 obyvatel, což je obrovský nárůst oproti dávným dobám – v roce 1785 měla obec 17 domů, v roce 1843 21 domů (213 obyvatel) a v roce 1857 20 domů (209 obyvatel).

Jedna kandidátní listina jde do voleb i v dalších městských částech – v Benicích, Královicích, Lochkově, Lysolajích a Nedvězí. Tam všude jsou tedy vítězové už předem jasní.

Přísná budova na pražském nábřeží. Podívejte se na dům, kde pracoval i Franz Kafka

18.9.2018
V Kralupech nad Vltavou na Mělnicku se dnes kolem 8:00 srazil motorový vlak s kamionem....
13.9.2018
Stavební úřad nařídil vyklizení soukromé ubytovny v Husinci-Řeži u Prahy. Důvodem je její havarijní stav....
11.9.2018
Komerční článek
V sobotu 15. září 2018 se uskuteční jubilejní 20. ročník cyklistického závodu Author Pražská padesátka,...
8.9.2018
Některé lidi už omrzelo město, proto se stěhují do míst kolem Prahy, kde je klidněji....
7.9.2018
O přízeň voličů v Neratovicích se v podzimních komunálních volbách budou ucházet NeraHnutí, Neratovice jinak,...
6.9.2018
Sucho trápí takřka celou Českou republiku. Občasné přívalové deště to nespasí. Přijde přeháňka, spadne pár...
3.9.2018
U Odoleny Vody nedaleko Prahy vypadly v noci na dnešek z auta na silnici dva...
1.9.2018
Září je měsíc, ve kterém nastávají pro mnoho dětí velké změny. Některé jdou prvně do...
31.8.2018
Pražský magistrát si nechá zpracovat studii případného vybudování cyklostezky v Roztocké ulici na Praze 6....
29.8.2018
Čelákovice u Prahy získaly tento týden dotaci od ministerstva školství na dostavbu základní školy Kamenka....
Reklama