8℃
Dnes je 17. listopad , svátek má Mahulena

Střední Čechy a Prahu čekají dvě desítky železničních výluk

V Praze a Středních Čechách dojde v následujících dnech k výlukám na téměř dvou desítkách železničních tratí. Celý listopad například nepojedou některé rychlíky mezi pražským hlavním nádražím a Holešovicemi nebo osobní vlaky z hlavního nádraží do Zličína. Uvedla to Správa železniční dopravní cesty.

Reklama

Na trati Praha – Kolín bude od soboty do 22. listopadu nesjízdný úsek Pečky – Kolín, kde budou vlaky nahrazené autobusy. Na navazující trati bude do 19. listopadu výluka na jedné traťové koleji mezi Kutnou Horou a Čáslaví a vlaky tam mohou nabírat zpoždění. Mezi Kutnou Horou a Zbraslavicemi bude železniční doprava do 9. prosince nahrazena autobusy.

Mezi Všetaty a Mladou Boleslaví budou do 9. listopadu osobní vlaky nahrazeny autobusy. Rychlíky Praha – Turnov pojedou v úseku Praha Vršovice – Všetaty pod číslem zvláštního vlaku a v úseku Všetaty – Mladá Boleslav hl. n. budou nahrazeny autobusy bez přípoje rychlíkem dále ve směru Turnov. V úseku Mladá Boleslav hl. n. – Turnov / Tanvald / Harrachov pojedou bez přípoje od autobusu náhradní dopravy. V úseku Mladá Boleslav hl. n. – Všetaty budou vlaky nahrazeny autobusy bez přípoje na rychlíky směr Praha.

V pátek 9. listopadu od 20:05 do 23:59 hodin bude výluka v úseku Praha-Holešovice – Roztoky u Prahy. Během výluky nepojedou spoje tzv. městské linky S41.

Do 7. listopadu budou všechny osobní a spěšné vlaky linky S50 a rychlíky linky R24 v úseku Kladno – Rakovník a opačně nahrazeny autobusy. Od 5. do 9. listopadu vždy od 8:00 do 14:55 hodin bude výluka v úseku Rakovník – Domoušice. Během výluky budou všechny vlaky nahrazeny autobusy.

Do 6. listopadu potrvá výluka v úseku Měchenice – Dobříš na trati z Prahy do Dobříše. Osobní vlaky jsou v úseku Měchenice – Dobříš nahrazené autobusy. V úseku Praha hl.n. – Vrané nad Vltavou – Měchenice jezdí vlaky podle pravidelného jízdního řádu.

Autobusy místo vlaků budou jezdit také v úseku Rataje nad Sázavou – Zruč nad Sázavou. Zastávka Soběšín je obsluhována ze zastávky Český Šternberk zastávka zvláštní minibusovou linkou.

Zdroj: čtk

Mládežnický hokej by bez podpory města v Praze nepřežil

Před 1 hodinou
Patří k věhlasným a jedněm z nejstarších lázní u nás. Místo, které několik desítek let...
Před 2 hodinami
Snad není domácnost, kde by se o Vánocích nenašla vánoční hvězda. Je to rostlina, která...
Včera, 17:01
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch ve čtvrtek 15. listopadu slavnostně uvedl do funkce ředitele Nemocnice Na...
Včera, 16:27
Fenomenální český klavírista Ivo Kahánek, slavný český violoncellista Michal Kaňka, klavíristka Anna Miernik z Polska,...
Včera, 16:00
Populární letní sezóna skončila a cestovatelé moc dobře vědí, že právě to je doba, kdy...
Včera, 15:29
Bílou veverku vyfotil Angličan v místním parku. Ale nevypadá rozhodně tak roztomile jako na fotkách....
Včera, 14:00
„Možná se ptáte, o jaké republice sním. Odpovídám: o republice samostatné, svobodné, demokratické, o republice...
Včera, 11:30
Ve sněmovně ve středu 14. listopadu začala historicky poprvé diskuse o návrhu na rozšíření institutu...
15.11.2018
Před 130 lety se narodil generál Vojtěcha Vladimíra Klecandy, voják, který se významně zasloužil o...
15.11.2018
Novou koalici bude tvořit v Jesenici ODS, STAN a Rozumný rozvoj – TOP 09. Vyplývá to...
Reklama