8℃
Dnes je 17. listopad , svátek má Mahulena

Světélkující moře plné hvězd připomíná noční oblohu. Kde tento úžasný jev najdeme?

Další fotky

Jestli patříte mezi romanticky založené duše, jistě vás zaujme toto moře na plážích ostrova Vaadhoo na Maledivách. Moře vypadá jako by bylo poseté hvězdami. V noci moře získává až mystickou atmosféru. Na první pohled vypadají fotky moře jako z photoshopu.

Reklama

Jedno z nejkouzelnějších souostroví na světě patří Maledivy. Jsou tam opravdu nádherné pláže a možná proto patří mezi populární místo turistů. Ostrov Vaadhoo je jinak známý také mešitou pocházející ze 17. století. Turisté však míří na tento malý ostrov převážně kvůli hvězdnému moři.

Podívejte se na 7 nejkrásnějších pláží světa, kde se budete cítit jako v sedmém nebi

Moře hvězd je bezpochyby nejznámější místní atrakcí. K vidění je v noci na plážích ostrova tohoto malého ostrova. Na mořských vlnách září na tisícovky drobných částeček, které vypadají přesně jako hvězdy na nebi.

Jak je možné, že moře září?

Za tento jev může mořský plankton, který má schopnost takzvané bioluminiscence. Živé organismy, které mají tuto schopnost, vyzařují jasně modré světlo. Jde o studené světlo, při kterém nedochází k žádnému uvolňování tepelné energie. U mořských živočichů není bioluminiscence něčím zvláštním. Tuto schopnost má planktonu celá řada některých druhů ryb.

15 neuvěřitelných faktů o žralocích. Víte, že se navzájem požírají ještě před narozením?

Plankton je soubor mikroskopických organismů pasivně se vznášejících v prostředí. Pohybují se díky vodním proudům a turbulencím, ale někteří živočichové se po ukončení planktonické etapy mohou pohybovat vlastními silami, např. medúza (cs.wikipedia.org)

Výsledkem je dechberoucí romantická atmosféra. Moře vypadá jako z pohádky.

FOTO: Fosforeskující moře na ostrově Vaadhoo, Maledivy

Fosforeskující moře na ostrově Vaadhoo, Maledivy - Moře plné hvězd, Vaadhoo, MaledivyFosforeskující moře na ostrově Vaadhoo, Maledivy - Moře plné hvězd, Vaadhoo, MaledivyFosforeskující moře na ostrově Vaadhoo, Maledivy - Moře plné hvězd, Vaadhoo, MaledivyFosforeskující moře na ostrově Vaadhoo, Maledivy - Moře plné hvězd, Vaadhoo, MaledivyFosforeskující moře na ostrově Vaadhoo, Maledivy - Moře plné hvězd, Vaadhoo, Maledivy
Další fotky
Fosforeskující moře na ostrově Vaadhoo, Maledivy - Moře plné hvězd, Vaadhoo, Maledivy, mušleFosforeskující moře na ostrově Vaadhoo, Maledivy - Moře plné hvězd, Vaadhoo, MaledivyFosforeskující moře na ostrově Vaadhoo, Maledivy - Moře plné hvězd, Vaadhoo, MaledivyFosforeskující moře na ostrově Vaadhoo, Maledivy - Moře plné hvězd, Vaadhoo, MaledivyFosforeskující moře na ostrově Vaadhoo, Maledivy - Moře plné hvězd, Vaadhoo, MaledivyFosforeskující moře na ostrově Vaadhoo, Maledivy - Moře plné hvězd, Vaadhoo, MaledivyFosforeskující moře na ostrově Vaadhoo, Maledivy - Moře plné hvězd, Vaadhoo, Maledivy
Před 34 minutami
Patří k věhlasným a jedněm z nejstarších lázní u nás. Místo, které několik desítek let...
Před 2 hodinami
Snad není domácnost, kde by se o Vánocích nenašla vánoční hvězda. Je to rostlina, která...
Včera, 17:01
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch ve čtvrtek 15. listopadu slavnostně uvedl do funkce ředitele Nemocnice Na...
Včera, 16:27
Fenomenální český klavírista Ivo Kahánek, slavný český violoncellista Michal Kaňka, klavíristka Anna Miernik z Polska,...
Včera, 16:00
Populární letní sezóna skončila a cestovatelé moc dobře vědí, že právě to je doba, kdy...
Včera, 15:29
Bílou veverku vyfotil Angličan v místním parku. Ale nevypadá rozhodně tak roztomile jako na fotkách....
Včera, 14:00
„Možná se ptáte, o jaké republice sním. Odpovídám: o republice samostatné, svobodné, demokratické, o republice...
Včera, 11:30
Ve sněmovně ve středu 14. listopadu začala historicky poprvé diskuse o návrhu na rozšíření institutu...
15.11.2018
Před 130 lety se narodil generál Vojtěcha Vladimíra Klecandy, voják, který se významně zasloužil o...
15.11.2018
Novou koalici bude tvořit v Jesenici ODS, STAN a Rozumný rozvoj – TOP 09. Vyplývá to...
Reklama