15℃
Dnes je 22. srpen , svátek má Bohuslav

V rožmitálském kině promítnou novou českou pohádku

Další fotky

Teprve měsíc poté, kdy kino v Rožmitále pod Třemšínem slavnostně zahájilo promítání ve standardu DCI pohádkou Zdeňka Trošky Čertoviny, jehož se zúčastnil sám režisér, dočkají se nyní rožmitálští další významné události. Za účasti režiséra Otakáro Maria Schmidta se bude v Rožmitále v úterý 13. března promítat nový český film nazvaný Alenka v zemi zázraků s Bolkem Polívkou, Jiřím Dvořákem a Veronikou Žilkovou v hlavních rolích.

Reklama

Kdo byli cvočkaři a co dělali? V Podbrdském muzeu v Rožmitále se to dozvíte

Postavu Alenky ztvárnila Viktorie Stříbrná a ve filmu si zahrál i sám režisér Otakáro Maria Schmidt a autorka knižní předlohy, scénáře a spolurežisérka Jana Kristina Studničková, která je již osmnáct let životní partnerkou režiséra Schmidta.

Alenka v říši zázraků je poetický film pro celou rodinu, v němž si malá hrdinka hledá vlastní cestu k víře. Film byl vytvořen vysoce profesionální technologickou formou 4K a svými atraktivními leteckými záběry z Benátek zaujme každého náročného diváka. Jak nám prozradil režisér Schmidt, jednalo se o nízkonákladový film, který se točil pětatřicet dnů v ČR a částečně i v Itálii, přesně v Benátkách, a celkové náklady byly jen o málo vyšší než milion korun

„Máme hodně příznivců, v řadě nezbytných věcí k natáčení jsme získali nižší ceny a třeba Veronika Žilková točila úplně bez nároku na honorář,“ řekl Otakáro Schmidt s tím, že knižní předloha i film se dočkaly podpory také od kardinála Dominika Duky, který Alence v říši zázraků požehnal.

Kinem v Radotíně prošla historie. Kteří významní herci ho navštěvovali?

Kino v Rožmitále promítá již 93 let

Historie kina v Rožmitále sahá do roku 1925, kdy začalo fungovat v sokolovně. Na konci padesátých let se přestěhovalo do Odborového domu, dnes známého jako Panský dům. Od roku 1999 je kino v novém multifunkčním Společenském centru. V roce 2012 pak stálo před otázkou, zda ukončit provoz kina nebo investovat 2,4 milionu Kč do vytvoření takzvaného D-cinema, kteroužto částku ale nemělo ze Státního fondu kinematografie dostalo jen 300 tisíc. Naštěstí se vyskytla mnohem levnější variantu E-cinema.

„Ta umožnila promítat filmy z DVD nebo Blu-Ray. Město se proto rozhodlo kino zachovat v podobě E-cinema, které zajistilo možnost dalšího filmů i přenosů v odpovídající kvalitě,“ vzpomíná vedoucí kulturního klubu František Žán.

FOTO: Alenka v zemi zázraků – kino Rožmitál

Alenka v zemi zázraků – kino Rožmitál - Alenka v zemi zázraků (1)Alenka v zemi zázraků – kino Rožmitál - Troška, kino Rožmitál – František Žán (3)Alenka v zemi zázraků – kino Rožmitál - Troška, kino Rožmitál – František Žán (2)Alenka v zemi zázraků – kino Rožmitál - Troška, kino Rožmitál – František Žán (1)Alenka v zemi zázraků – kino Rožmitál - Alenka v zemi zázraků – Josef Řezníček (3)
Další fotky
Alenka v zemi zázraků – kino Rožmitál - Alenka v zemi zázraků – Josef Řezníček (2)Alenka v zemi zázraků – kino Rožmitál - Alenka v zemi zázraků – Josef Řezníček (1)Alenka v zemi zázraků – kino Rožmitál - Alenka v zemi zázraků (2)Alenka v zemi zázraků – kino Rožmitál - František Žán, Rožmitál pod Třemšínem, kinoAlenka v zemi zázraků – kino Rožmitál - Kino Rožmitál pod Třemšínem

Minulý měsíc se rožmitálské kino zařadilo mezi jednosálová kina s digitální projekcí dle standardu DCI, čímž byla dokončena úplná digitalizace kina. Projekt vznikl za finanční podpory Státního fondu kinematografie a především díky pochopení vedení města. I diváci v Rožmitále pod Třemšínem se tak dočkají premiér, což přístup distributorů k předchozí technologii E-cinema neumožňoval, a také kvalitnějšího obrazu. Navíc bude nově před každým promítáním otevřen kinobar.

Zkáza rodiště královny Johany. Co ničí už léta zámek v Rožmitálu?

 

Včera, 19:20
„Vážený Leonide Iljiči,,(…) V této těžké situaci se obracíme na vás, sovětské komunisty, vedoucí představitele...
Včera, 17:30
Středočeský kraj chce dát na obnovu památek ke společenskému využití celkem 27 milionů korun. Podpora...
Včera, 12:28
Již od 90. let se vrací boom společenských her. Každý rok vychází mnoho nových nebo...
Včera, 12:26
Angrešt, to je stálice našich venkovských zahrad a zahrádek téměř všech chatařů. Spolu s rybízem...
Včera, 07:30
Možná jste už narazili na rozličné módní a hudební styly. Říká vám něco hipsterství? Pokud...
20.8.2018
Průzračně čistá voda, svěží zelené lesy a nad tím vším dechberoucí skalnaté štíty. To jsou...
20.8.2018
Nový pojem ekosexualita má několik možných definic a jeho popularita nabývá značných rozměrů. Milovat Zemi...
20.8.2018
Vzpomínáte na svoje první víno? Na tu skleničku, kterou vám rodiče milostivě odlili při nějaké...
20.8.2018
Prošli jsme se kolem Máří Magdaleny, minuli Harfenici a od Hada se vydali po modré....
20.8.2018
Citátů na téma muži a ženy je jako máku. Některé nutí k zamyšlení, jiné pobaví....
Reklama