2℃
Dnes je 22. říjen , svátek má Sabina

Aktivisté ve Všenorech používají podle investora falešné grafické návrhy, Všenory 2020 to popírají a dál odmítají výstavbu

S prvním kolem prezidentských voleb 12. až 13. ledna se ve Všenorech uskuteční referendum o výstavbě bytových domů. Tento projekt se nelíbí místní iniciativě Všenory 2020. Naopak majitel společnosti Krijcos Richard Chlad je přesvědčen, že projekt Všenorům prospěje. Letákem o chystaném projektu oslovil všechny obyvatele Všenor.

Reklama

„Tento leták v podstatě potvrzuje naše předchozí obavy a domněnky týkající se možné bytové výstavby,” uvedlo ve svém prohlášení, zaslaném Našemu REGIONU, sdružení Všenory 2020. Podle aktivistů je vizualizace, která je na letáku rozeslaném investorem, totožná s tou, kterou investor označuje za podvrh, jen z jiného úhlu.

Richard Chlad naopak tvrdí, že aktivisté manipulují veřejným míněním, používají falešné grafické návrhy a zmanipulované informace. Vizualizace používané iniciativou Všenory 2020 jsou podle něj podvrh, který má místní obyvatele vyděsit rozsahem výstavby. „Tyto vizualizace nemají nic společného s realitou. Byl bych ekonomický sebevrah, kdybych chtěl něco takového stavět,” uvedl. Tato nařčení ale aktivisté kategoricky odmítají.

Ve Všenorech to vře kvůli bytové výstavbě. Místní jsou striktně proti

Co může referendum znamenat?

Investorovi se navíc nelíbí, jakou formou a jak rychle bylo referendum připravené. Podle něj i architekta projektu jsou otázky připravené neodborně. „Je zřejmé, že otázky pro referendum formuloval člověk, který problematice moc nerozumí,” tvrdí architekt společnosti Krijcos CS Ivo Herman. V krajním případě by mohl výsledek referenda pro Všenory znamenat soudní spory o desítky, možná až stovky milionů korun. Všenory 2020 přitom upozorňují na to, že v referendu občané sami rozhodnou o výstavbě, která je podle nich takhle masivní. „Uváděné počty bytů potvrzují tezi o tom, že myšlenkou této masivní zástavby je za každou cenu maximálně využít prostorové limity,” zdůvodňují správnost referenda.

Všenorští rozhodnou o výstavbě spolu s prvním kolem volby prezidenta

Referendum zahrnuje čtyři otázky. Tři z nich se týkají výstavby s odkazem na územní plán. Lidé, kteří otázky připravovali, dbali podle svých slov na to, aby byly nezavádějící, protože odpovědí může být buď ANO, nebo NE, případně se respondent může rozhodnout neodpovědět.

V areálu Krijcos, kde se o výstavbě uvažuje, jsou v současné době různé provozovny nebo nerušící průmyslová výroba. Občané Všenor budou v referendu rozhodovat o budoucnosti projektu i o případných soudních sporech již za méně než deset dní spolu s prvním kolem prezidenstkých voleb.

FOTO: Aktivisté ve Všenorech používají podle investora falešné grafické návrhy, Všenory 2020 to popírají a dál odmítají výstavbu

Aktivisté ve Všenorech používají podle investora falešné grafické návrhy, Všenory 2020 to popírají a dál odmítají výstavbu - Vsenory_areal kde jsou zvazovany bytove domy_ACAktivisté ve Všenorech používají podle investora falešné grafické návrhy, Všenory 2020 to popírají a dál odmítají výstavbu - Vsenory 4_silnice u arelau kde jsou zvazovany bytove domy_ACAktivisté ve Všenorech používají podle investora falešné grafické návrhy, Všenory 2020 to popírají a dál odmítají výstavbu - Vsenory 3_silnice u arelau kde jsou zvazovany bytove domy_ACAktivisté ve Všenorech používají podle investora falešné grafické návrhy, Všenory 2020 to popírají a dál odmítají výstavbu - Vsenory 2_areal kde jsou zvazovany bytove domy_ACAktivisté ve Všenorech používají podle investora falešné grafické návrhy, Všenory 2020 to popírají a dál odmítají výstavbu - Vsenory_nadrazi_AC
19.10.2018
Na dalších dvou radnicích malých částí Prahy je už vybrán starosta. Zličín nadále povede Marta...
18.10.2018
Restaurace poblíž roztockého nádraží, která se i jmenuje U Nádraží, chátrá. Prošla jí historie.
17.10.2018
Uskupení HOme - Hostivice město, které v Hostivici u Prahy vyhrálo se ziskem šesti mandátů...
16.10.2018
Zástupci obce Chýně u Prahy dnes oficiálně převzali šedesátimetrové streetartové dílo ke 100. výročí založení...
16.10.2018
Jak dopadly volby na západě od Prahy? Mnoho subjektů, které šly do voleb, uspělo. Někde...
15.10.2018
Věřitelský výbor zkrachovalé společnosti H-System odmítl návrhy bytového družstva Svatopluk na způsob výběru znalce a...
Praha, Pražský hrad, Karlův most
14.10.2018
Karty jsou rozdány, „na koni“ jsou poražení. Ačkoli vítězem obecních voleb v hlavním městě jsou...
12.10.2018
Dvaapadesátiletý František Bulava z Chýně se věnuje terénnímu triatlonu Xterra na vrcholové úrovni ve veteránské...
9.10.2018
Holeček dostal nejvíce hlasů (2110) ze všech zvolených kandidátů, i když kandidoval ze čtvrtého místa....
8.10.2018
Roztoky u Prahy povede koalice dvou subjektů - TOP 09 s nezávislými, kde je lídr...
Reklama