14℃
Dnes je 23. červenec , svátek má Libor

Indičtí tiskaři navrhují látky. Vizuální performance a módní přehlídka Tiskařův sen aneb IM.PRINTED Story v libčické Kotelně

V sobotu 30. června s od 17 hodin uskuteční v prostorách libčické Kotelny, Areál šroubáren, Letní hudebně vizuální performance a módní přehlídka Tiskařův sen aneb IM.PRINTED Story, což je nejnovější ukázka z tvorby výtvarné umělkyně Petry Gupta Valentové, která vystavovala své ručně tištěné textilie a obrazy v arto.to galerii v Uhelném mlýně právě před rokem.

Reklama

„Tiskařův sen je další z akcí v  prostorách nově opravené multifunkční Kotelny v industriálním areálu šroubáren Kotelna, která byla letos mimochodem jmenována do nominací na Českou cenu za architekturu za rok 2017. V sobotu 30. června na vás čeká intenzívní zážitkovo-umělecká podívaná tak trochu jako z dílny amerického vizuálního umělce Matthewa Barneyho,“ zaslala Našemu REGIONU Andrea Hoffman Nečasová, která je autorkou koncepce galerie.

FOTO: Tiskařův sen – Libčice

Tiskařův sen – Libčice - Kotelna – šroubárna LibčiceTiskařův sen – Libčice - Bývalé šroubárny a drátovny Libčice 7 – foto ACTiskařův sen – Libčice - Uhelný mlýn – šroubárna LibčiceTiskařův sen – Libčice - Bývalé šroubárny a drátovny Li_bčice 3 – foto ACTiskařův sen – Libčice - Libčice 4 – foto AC

Pojítko mezi autorkou a indickými tiskaři

„Přehlídka, show a zároveň performance odehrávající se v kulise monumentálního industriálního interiéru velké haly Kotelny propojuje několik uměleckých odvětví a aspiruje na to vtisknout se divákům nejen do paměti, ale doufejme i do duše. Tento komplexní projekt oslavuje řemeslo, tradici, invenci, kreativitu a individualitu,“ uvedla.

Industriální klenot ožívá. Co bude s bývalou šroubárnou v Libčicích?

„Je propojením volné autorské textilní tvorby Petry Gupta Valentové a módní návrhářky Hanele Poislové, která připravila jedinečnou a neotřelou kolekci z úzko profilových látek navržených Petrou Gupta Valentovou a tiskaři z dřevotiskového prostředí v indickém Rádžasthánu, pojítkem mezi autorkou a indickými tiskaři je tradiční dřevotisková a modrotisková technika a tradice rukodělného řemeslného zdobení textilu. Použité metráže byly tištěny v Bagru a Džajpuru v Indii a ve Strážnici na Moravě,“ pokračovala.

Tip na výlet: Bývalá šroubárna v Libčicích je industriální klenot. Turistu nadchne i zřícenina Liběhradu

Alternativní umělecká scéna

„Zcela speciálním bonusem celé akce je, že jednotlivé modely předvedou umělkyně a umělci z různých oblastí české alternativní umělecké scény. Některé umělkyně a umělci si své modely také sami navrhli nebo se na jejich výsledné podobě podíleli. Můžete se těšit na Veroniku Bromovou, Jiřího Surůvku, Halku Třešňákovou, Moniku Načeva a další. Hudebník Ondřej Skala k přehlídce zahraje svůj speciální set. Jeho akustický zážitek bude také během večera oblažovat všechny přítomné,“ dodala.

Centrum v periferii. Umění v industriálu. Kde tyto paradoxy můžete vidět?

O to, aby chuťové pohárky nezůstaly pozadu, se postará Wine of Italy s nabídkou úžasných italských vín, milovníci kávy se mohou těšit na profesionální baristické kouzlení Jana Machovce, přírodní limonády Bohemsca a čerstvé koláče od Lasíků z Únětic.

Včera, 14:50
Technická správa komunikaci od května opravuje pěší lávku po straně železničního mostu na pražské Výtoni....
Včera, 13:08
Rybník V Mydlinkách se nachází na okraji zástavby rodinných domů v Praze – Královicích. Jedná...
Včera, 12:30
Úpravou a rekonstrukcí projdou veřejné prostory v ulici Na Žertvách u metra Palmovka. Investici za...
Včera, 10:17
Ústavní soud odmítl stížnost společnosti Rencar. Nesouhlasila s tím, aby pražský dopravní podnik (DPP) pronajal...
21.7.2018
Pražskou kandidátku ANO povede do podzimních komunálních voleb spolumajitel firmy Fincentrum Petr Stuchlík. Poslanec Patrik...
21.7.2018
Čas pro zasílání připomínek k Metropolitnímu plánu se krátí. Obyvatelé České republiky a městské části...
21.7.2018
Botanická zahrada v pražské Troji připravila novou interaktivní expozici, která zábavnou formou ukazuje život včel...
21.7.2018
Tyto záhony zaplní bohatý mix nejrůznějších okrasných rostlin speciálně sestavený přímo pro dané místo. Kombinace...
20.7.2018
Dukla předvedla v zápase s Plzní pěkný začátek, ve druhém poločase ale dokázala Plzeň vyrovnat...
20.7.2018
Stovky lidí se dnes přišly podívat do vily spisovatele Karla Čapka na pražských Vinohradech. U...
Reklama