3℃
Dnes je 9. prosinec , svátek má Vratislav

Indičtí tiskaři navrhují látky. Vizuální performance a módní přehlídka Tiskařův sen aneb IM.PRINTED Story v libčické Kotelně

V sobotu 30. června s od 17 hodin uskuteční v prostorách libčické Kotelny, Areál šroubáren, Letní hudebně vizuální performance a módní přehlídka Tiskařův sen aneb IM.PRINTED Story, což je nejnovější ukázka z tvorby výtvarné umělkyně Petry Gupta Valentové, která vystavovala své ručně tištěné textilie a obrazy v arto.to galerii v Uhelném mlýně právě před rokem.

Reklama

„Tiskařův sen je další z akcí v  prostorách nově opravené multifunkční Kotelny v industriálním areálu šroubáren Kotelna, která byla letos mimochodem jmenována do nominací na Českou cenu za architekturu za rok 2017. V sobotu 30. června na vás čeká intenzívní zážitkovo-umělecká podívaná tak trochu jako z dílny amerického vizuálního umělce Matthewa Barneyho,“ zaslala Našemu REGIONU Andrea Hoffman Nečasová, která je autorkou koncepce galerie.

FOTO: Tiskařův sen – Libčice

Tiskařův sen – Libčice - Kotelna – šroubárna LibčiceTiskařův sen – Libčice - Bývalé šroubárny a drátovny Libčice 7 – foto ACTiskařův sen – Libčice - Uhelný mlýn – šroubárna LibčiceTiskařův sen – Libčice - Bývalé šroubárny a drátovny Li_bčice 3 – foto ACTiskařův sen – Libčice - Libčice 4 – foto AC

Pojítko mezi autorkou a indickými tiskaři

„Přehlídka, show a zároveň performance odehrávající se v kulise monumentálního industriálního interiéru velké haly Kotelny propojuje několik uměleckých odvětví a aspiruje na to vtisknout se divákům nejen do paměti, ale doufejme i do duše. Tento komplexní projekt oslavuje řemeslo, tradici, invenci, kreativitu a individualitu,“ uvedla.

Industriální klenot ožívá. Co bude s bývalou šroubárnou v Libčicích?

„Je propojením volné autorské textilní tvorby Petry Gupta Valentové a módní návrhářky Hanele Poislové, která připravila jedinečnou a neotřelou kolekci z úzko profilových látek navržených Petrou Gupta Valentovou a tiskaři z dřevotiskového prostředí v indickém Rádžasthánu, pojítkem mezi autorkou a indickými tiskaři je tradiční dřevotisková a modrotisková technika a tradice rukodělného řemeslného zdobení textilu. Použité metráže byly tištěny v Bagru a Džajpuru v Indii a ve Strážnici na Moravě,“ pokračovala.

Tip na výlet: Bývalá šroubárna v Libčicích je industriální klenot. Turistu nadchne i zřícenina Liběhradu

Alternativní umělecká scéna

„Zcela speciálním bonusem celé akce je, že jednotlivé modely předvedou umělkyně a umělci z různých oblastí české alternativní umělecké scény. Některé umělkyně a umělci si své modely také sami navrhli nebo se na jejich výsledné podobě podíleli. Můžete se těšit na Veroniku Bromovou, Jiřího Surůvku, Halku Třešňákovou, Moniku Načeva a další. Hudebník Ondřej Skala k přehlídce zahraje svůj speciální set. Jeho akustický zážitek bude také během večera oblažovat všechny přítomné,“ dodala.

Centrum v periferii. Umění v industriálu. Kde tyto paradoxy můžete vidět?

O to, aby chuťové pohárky nezůstaly pozadu, se postará Wine of Italy s nabídkou úžasných italských vín, milovníci kávy se mohou těšit na profesionální baristické kouzlení Jana Machovce, přírodní limonády Bohemsca a čerstvé koláče od Lasíků z Únětic.

Před 3 hodinami
V budově Magistrátu hl. města Prahy na Mariánském náměstí bude do 28. prosince letošního roku...
Dnes, 10:00
Pražské Divadlo Na zábradlí, jedno z nejznámějších českých divadel, slaví šedesáté narozeniny.
Kolenovrt, škrt, spořílek. Češi podle ekonomické analýzy pouštějí korunu málokdy.
Včera, 18:21
Brambora k bramboře a škodovku mám na dvoře! Dámy, jestli se bojíte, že váš partner...
Včera, 17:31
Písničky Radůzy, Ivony Přenosilové, Jaromíra Nohavici, Karla Plíhala, Roberta Křesťana, Spirituál Kvintetu, Michala Horáčka, Sta...
Včera, 15:38
V sobotu 1. prosince se uskutečnila naučná procházka pražským Žižkovem. Akci pořádal Kolektiv 115, který...
7.12.2018
Vrch Vítkov mezi pražskými čtvrtěmi Žižkov a Karlín by se měl dočkat úprav. Pražský magistrát...
Obchodní dům Kotva ve vánoční výzdobě.
7.12.2018
Pražanům těm je hej, zpívá Michael Kocáb. Za pravdu mu dává i ekonomická analýza společnosti...
7.12.2018
Piráti na Jižním Městě ukončili vyjednávání o koalici s Hnutím pro Prahu 11 (HPP11). Se...
7.12.2018
Už v sobotu 15. prosince ve 14 hodin začínají v zookoutku v Malé Chuchli slavnostní...
7.12.2018
Lávka přes železniční trať mezi ulicemi Do Blatin a Drahoňovského se dočkala opravy.
Reklama