10℃
Dnes je 26. září , svátek má Andrea

Indičtí tiskaři navrhují látky. Vizuální performance a módní přehlídka Tiskařův sen aneb IM.PRINTED Story v libčické Kotelně

V sobotu 30. června s od 17 hodin uskuteční v prostorách libčické Kotelny, Areál šroubáren, Letní hudebně vizuální performance a módní přehlídka Tiskařův sen aneb IM.PRINTED Story, což je nejnovější ukázka z tvorby výtvarné umělkyně Petry Gupta Valentové, která vystavovala své ručně tištěné textilie a obrazy v arto.to galerii v Uhelném mlýně právě před rokem.

Reklama

„Tiskařův sen je další z akcí v  prostorách nově opravené multifunkční Kotelny v industriálním areálu šroubáren Kotelna, která byla letos mimochodem jmenována do nominací na Českou cenu za architekturu za rok 2017. V sobotu 30. června na vás čeká intenzívní zážitkovo-umělecká podívaná tak trochu jako z dílny amerického vizuálního umělce Matthewa Barneyho,“ zaslala Našemu REGIONU Andrea Hoffman Nečasová, která je autorkou koncepce galerie.

FOTO: Tiskařův sen – Libčice

Tiskařův sen – Libčice - Kotelna – šroubárna LibčiceTiskařův sen – Libčice - Bývalé šroubárny a drátovny Libčice 7 – foto ACTiskařův sen – Libčice - Uhelný mlýn – šroubárna LibčiceTiskařův sen – Libčice - Bývalé šroubárny a drátovny Li_bčice 3 – foto ACTiskařův sen – Libčice - Libčice 4 – foto AC

Pojítko mezi autorkou a indickými tiskaři

„Přehlídka, show a zároveň performance odehrávající se v kulise monumentálního industriálního interiéru velké haly Kotelny propojuje několik uměleckých odvětví a aspiruje na to vtisknout se divákům nejen do paměti, ale doufejme i do duše. Tento komplexní projekt oslavuje řemeslo, tradici, invenci, kreativitu a individualitu,“ uvedla.

Industriální klenot ožívá. Co bude s bývalou šroubárnou v Libčicích?

„Je propojením volné autorské textilní tvorby Petry Gupta Valentové a módní návrhářky Hanele Poislové, která připravila jedinečnou a neotřelou kolekci z úzko profilových látek navržených Petrou Gupta Valentovou a tiskaři z dřevotiskového prostředí v indickém Rádžasthánu, pojítkem mezi autorkou a indickými tiskaři je tradiční dřevotisková a modrotisková technika a tradice rukodělného řemeslného zdobení textilu. Použité metráže byly tištěny v Bagru a Džajpuru v Indii a ve Strážnici na Moravě,“ pokračovala.

Tip na výlet: Bývalá šroubárna v Libčicích je industriální klenot. Turistu nadchne i zřícenina Liběhradu

Alternativní umělecká scéna

„Zcela speciálním bonusem celé akce je, že jednotlivé modely předvedou umělkyně a umělci z různých oblastí české alternativní umělecké scény. Některé umělkyně a umělci si své modely také sami navrhli nebo se na jejich výsledné podobě podíleli. Můžete se těšit na Veroniku Bromovou, Jiřího Surůvku, Halku Třešňákovou, Moniku Načeva a další. Hudebník Ondřej Skala k přehlídce zahraje svůj speciální set. Jeho akustický zážitek bude také během večera oblažovat všechny přítomné,“ dodala.

Centrum v periferii. Umění v industriálu. Kde tyto paradoxy můžete vidět?

O to, aby chuťové pohárky nezůstaly pozadu, se postará Wine of Italy s nabídkou úžasných italských vín, milovníci kávy se mohou těšit na profesionální baristické kouzlení Jana Machovce, přírodní limonády Bohemsca a čerstvé koláče od Lasíků z Únětic.

Před 2 hodinami
V souvislosti s rekonstrukcí tramvajové trati se v budoucnu promění pražská Revoluční ulice, a to...
Před 2 hodinami
Největším investičním projektem Prahy 13 se stal Domov pro seniory, který nese jméno slavné prvorepublikové...
Dnes, 10:00
V neděli 23. 9. 2018 se čeští aktivisté v tichosti seřadili na pražském Pankráci do...
Dnes, 08:26
Pražské metro se o prodlouženém víkendu od 28. do 30. září zastaví na trase C...
Dnes, 08:00
První z řady Valdštejnských besed, pořádaných organizací Šance na návrat, která se snaží pomoci lidem...
Včera, 18:00
Pražští radní schválili návrh vyhlášky omezující provozní dobu restaurací. Nyní začne připomínkové řízení, kdy se...
Včera, 15:00
Pražská městská firma Technická správa komunikací (TSK) vypsala tendr na opravu Jižního náměstí v Novém...
Včera, 14:00
Již počtvrté bude v Praze promítán film Zer tureckého režiséra s kurdskými kořeny Kazima Öze,...
Včera, 10:30
Provizorní lávka v Troji, kterou chce hlavní město postavit na místě loni zřícené lávky, obdržela...
Včera, 10:13
Whisky, malé pivovary, rajský blok o rajčatech nebo jak kuchyňské zbytky na vyhození povýšit na...
Reklama