17℃
Dnes je 24. září , svátek má Jaromír

Tiché kroky, šepot a odporný dětský nářek. Straší na hřbitově v Noutonicích zavražděná hraběnka?

Další fotky

Milovníky tajemna, záhad a paranormálních jevů láká hřbitov v Noutonicích jako vosy bonbony. Jde o hřbitov ukrytý ve stejnojmenné středočeské vesničce. Podle svědectví jeho návštěvníků se na hřbitově ozývají kroky, tichý šepot, nebo dokonce křik a dětský nářek. Jak to doopravdy je?

Reklama

Co tu podle svědectví návštěvníků hřbitova můžete zažít? Některým se tu údajně vybíjí elektronické přístroje (mobily a fotoaparáty), slyší tichý šepot, kroky, nebo dokonce dětský nářek a křik, přitom nikoho nevidí. Podle svědectví jiných se tu dokonce pohybují hroby, jiní vidí mlhu linoucí se podél hřbitovní zdi.

Hřbitov vznikl už v období středověku, takže je pravděpodobné, že tu jsou pochovány i oběti morových epidemií. Samotná víska Noutonice se v písemných zmínkách objevila již v roce 1045, od roku 1960 je součástí Lichocevsi.

Víte, kde najdete nejstrašidelnější les, hrad s branou do pekel nebo hřbitov bláznů? Čechy plné děsuplných míst

Straší tu hraběnka?

V Noutonicích měla spočinout jedna z posledních majitelek zámku v obci Statenice, ze kterého je dnes ruina. Jedná se o Barbaru Dlauhowesky von Langendorf, která údajně tragicky zahynula pádem z koně poblíž hřbitova a její duše nenašla pokoje. Podle některých názorů šlo o vraždu. Podle webu ceskezahady.cz se jí přezdívalo Babeta a lidé ji neměli moc rádi, proto na ni připravili past. Údajně byla pohřbena do neoznačeného hrobu, nikoliv do hrobky k rodině, a má se u něj soustředit pole negativní energie.

Nicméně podle webu moskyt.net její jméno figuruje na jednom z náhrobků hned u země, včetně její domácí zdrobněliny „Biri“. Dokonce se vdala za důstojníka Kálmána Hármose de Hihálom. Byla z pěti sourozenců.

Pražský židovský hřbitov

Staré židovské město je plné děsivých příběhů, vystrašíme i Vás?

Občanka z Noutonic: Žádná strašidýlka tu nejsou

Noutoničtí se podle médií vesměs vyjadřují tak, že se na jejich hřbitově nic zvláštního neděje. Většinu příběhů si přečtete na internetu, proto není jasné, do jaké míry jsou pravdivé a do jaké míry jde o výmysly. Na druhou stranu kolují i zmínky o tom, že se mu místní vyhýbají a necítí se tu dobře.

„Bydlím tady v těch nových baráčcích, čili bychom jako první viděli nějaký strašidýlka, kdyby tady byly. Není tady nic. Chodí sem lidé rozsvěcet svíčky, protože se sem chodí pomodlit a poklonit svým drahým, kteří tu leží,“ uvedla paní Julie pro video Noutonický hřbitov, zveřejněném na YouTube kanálu MoskytFilm v roce 2014. „Ty fámy, které tady kolem toho jsou, jsou o mnoha hřbitovech, ale tady opravdu nestraší,“ dodala.

Děsivé smírčí kameny a kříže. Jsou to němí svědkové nepotrestaných vražd?

Podle uživatele, který si říká Hawkey, na místě slyšel kroky nikoho i šepot několika hlasů ve starobylém jazyce. Zažil tu i problémy s technikou (vybíjení baterie), viděl pověstnou mlh, a slyšel podivnou ránu. „Hned vedle nás jako by někdo udeřil do široké náhrobní desky hrobu, kolem kterého jsme zrovna procházeli,“ popsal pro web moskyt.net, který se tématu věnuje delší dobu. Zároveň upozornil i na to, že zažil i několik výprav, kdy snad jen chyběla cedule s nápisem „Vítejte a pozorujte, jak je libo“.

Na YouTube ale můžete vidět videa od průzkumníků, kteří se tam vydali, popřípadě se na toto místo podívat osobně. Najdete ho v okresu Praha-západ poblíž Velkých Přílep a Okoře.

Málem bychom zapomněli dodat, že na noutonickém hřbitově spočinul v roce 2014 i jeden z našich nejvýznamnějších filmových skladatelů Petr Hapka, který žil v obci Okoř. Letos v květnu by se dožil 74 let.

FOTO: Hřbitov Noutonice

Hřbitov Noutonice - Hřbitov NoutoniceHřbitov Noutonice - Hřbitov a kostel NoutoniceHřbitov Noutonice - Hřbitov a kostel NoutoniceHřbitov Noutonice - Hřbitov a kostel NoutoniceHřbitov Noutonice - Hřbitov a kostel Noutonice
Další fotky
Hřbitov Noutonice - Hřbitov a kostel NoutoniceHřbitov Noutonice - Hřbitov a kostel NoutoniceHřbitov Noutonice - Petr HapkaHřbitov Noutonice - Zámek StateniceHřbitov Noutonice - Zámek StateniceHřbitov Noutonice - Noutonice,_Nový_mlýn PalickaP

Co je v okolí zajímavého?

V okolí Noutonic můžete navštívit Kamýk, místo s pozitivní energií, hrad Okoř nebo přemyslovské hradiště Budeč s nejstarší dochovanou stavbou v České republice.

Kamýk ve Velkých Přílepech vás nabije blahodárnou energií. Kde se tu vzala?

Záhada hradu Okoř. Ukrývají tajemné chodby pod ním poklad?

Překonejte jarní únavu. Vyrazte na hradiště s nejstarší zachovanou budovou v Česku

A pokud byste si chtěli zajet trochu dál, tak pár kilometrů směrem na sever je zámecký park Veltrusy, který je oázou klidu v průmyslovém Mělnicku.

Oáza klidu v kraji průmyslu. Zámecký park Veltrusy ukrývá unikáty

 

22.9.2018
Je tomu rok, co jsem zakládala běžeckou skupinu na Facebooku: Běhat umí každý – Praha...
21.9.2018
Veterináři našli v pražských Jinonicích 34 ovcí v neregistrovaném chovu. Zvířata byla v nevyhovujících podmínkách,...
20.9.2018
Profesor Aleš Gerloch, prorektor Univerzity Karlovy, je jedním z kandidátů letošních voleb do Senátu Parlamentu...
18.9.2018
Vedení pražské městské části Slivenec plánuje stavbu polyfunkčního domu, ve kterém budou malometrážní byty, společenský...
14.9.2018
Lesy hlavního města Prahy vypustí do volné přírody dvě zachráněná mláďata výrů. Stane se tak...
12.9.2018
Ve spodní části Lávka pro pěší přes Petržílkovu ulici jsou zrezivělé a uvolněné plechy, které...
11.9.2018
Komerční článek
V sobotu 15. září 2018 se uskuteční jubilejní 20. ročník cyklistického závodu Author Pražská padesátka,...
7.9.2018
Komunální volby se kvapem blíží (uskuteční se 5. a 6. října) a v obcích je...
6.9.2018
Do lánského zámku dnes míří minimálně stovky návštěvníků, je mimořádně otevřený při příležitosti 100. výročí...
6.9.2018
Ve Velké Británii bylo 6. září 1942 založeno hnutí „Lidice shall Live“ – tedy Lidice...
Reklama