8℃
Dnes je 21. duben , svátek má Alexandra

Všenorští rozhodnou o výstavbě spolu s prvním kolem volby prezidenta

Referendum ve Všenorech, týkající se zvažované výstavby bytových domů, se uskuteční 12. a 13. ledna 2018, tedy v termínu prvního kola prezidentské volby. Minulý týden o tom rozhodlo zastupitelstvo obce. Náš REGION o zvažované výstavbě i možném referendu opakovaně informoval.

Reklama

Referendum žádala skupina místních obyvatel působících ve volné platformě Všenory 2020, kteří sesbírali potřebné podpisy. Drtivá většina zastupitelů hlasovala pro termín, který sdružení navrhlo, a to právě první kolo prezidentských voleb, kdy lidé, kteří budou chtít, půjdu k „urnám“ tak jako tak. Šest všenorských zastupitelů bylo pro, jeden proti, jeden se zdržel, jeden byl nepřítomen.

Ve Všenorech to vře kvůli bytové výstavbě. Místní jsou striktně proti

Diskutovalo se pouze o termínu, zastupitelé měli za to, že první kolo prezidentských voleb je příliš brzy na to, aby se vše stihlo organizačně (ustavení hlasovací, proškolení, vylosování předsedy komise…). Někteří se nejdřív přikláněli k tomu, aby se referendum uskutečnilo až při druhém kole prezidentských voleb (tedy 26. a 27. ledna). Martin Mašát z platformy Všenory 2020 proti tomu argumentoval tím, že druhé kolo prezidentských voleb se nemusí uskutečnit, pokud by byl prezident zvolen již v prvním kole.

Přeplněná škola ve Všenorech: Pomůže rozšíření, nebo je potřeba postavit novou?

V takovém případě by podle jeho slov bylo referendum vyhlášeno neplatně, neboť pokud není v souběhu s volbami, koná se jen jeden den. Zastupitelé nakonec tyto připomínky, které zaznívaly z pléna i od jiných občanů, přijali a odhlasovali výše uvedený termín 12. a 13. ledna 2018. Referendum se uskuteční v prvním patře budovy Na Závisti. V přízemí to podle zastupitelů z organizačních důvodů nejde, ale starší občané či další lidé se sníženou mobilitou budou moci použít výtah.

FOTO: Všenorští rozhodnou o výstavbě spolu s prvním kolem volby prezidenta

Všenorští rozhodnou o výstavbě spolu s prvním kolem volby prezidenta - Vsenory_areal kde jsou zvazovany bytove domy_ACVšenorští rozhodnou o výstavbě spolu s prvním kolem volby prezidenta - Vsenory 4_silnice u arelau kde jsou zvazovany bytove domy_ACVšenorští rozhodnou o výstavbě spolu s prvním kolem volby prezidenta - Vsenory 3_silnice u arelau kde jsou zvazovany bytove domy_ACVšenorští rozhodnou o výstavbě spolu s prvním kolem volby prezidenta - Vsenory 2_areal kde jsou zvazovany bytove domy_ACVšenorští rozhodnou o výstavbě spolu s prvním kolem volby prezidenta - Vsenory_nadrazi_AC
Včera, 14:15
V dubnu se do sálu Club kino Černošice chystá zpěvák Bohuš Matuš. Vystoupí tam 26....
19.4.2018
Zatímco roste počet lidí, kteří nemají kde bydlet nebo mají provizorní bydlení, existuje plno opuštěných...
19.4.2018
Odbor územního plánování v Černošicích je po novele stavebního zákona paralyzován. Lidé poslali stovky žádostí...
18.4.2018
Zastupitelé Černošic si od odborníků nechali popsat probíhající rekonstrukci vily Tišnovských. Postupná přestavba téměř všech...
16.4.2018
Četné dotazy a obavy místních vyvolalo v posledních měsících masivní kácení vzrostlých stromů v oblasti...
16.4.2018
Milovníky tajemna, záhad a paranormálních jevů láká hřbitov v Noutonicích jako vosy bonbony. Jde o...
13.4.2018
Láká vás jarní příroda, ale nebaví vás procházka jenom kvůli procházce? Pěkný a zajímavý cíl...
12.4.2018
Jednání bylo rušné, nechybělo ani překvapení! Na pondělí 11. června bylo odročeno soudní projednávání žaloby,...
12.4.2018
Ocenění Firma pro zdraví získalo v rámci nedávné senátní konference Péče o zdraví zaměstnanců několik...
11.4.2018
I když Bílá paní z okořského hradu pronikla až do trampské písně, historické prameny ani...
Reklama