2℃
Dnes je 22. říjen , svátek má Sabina

Všenorští rozhodnou o výstavbě spolu s prvním kolem volby prezidenta

Referendum ve Všenorech, týkající se zvažované výstavby bytových domů, se uskuteční 12. a 13. ledna 2018, tedy v termínu prvního kola prezidentské volby. Minulý týden o tom rozhodlo zastupitelstvo obce. Náš REGION o zvažované výstavbě i možném referendu opakovaně informoval.

Reklama

Referendum žádala skupina místních obyvatel působících ve volné platformě Všenory 2020, kteří sesbírali potřebné podpisy. Drtivá většina zastupitelů hlasovala pro termín, který sdružení navrhlo, a to právě první kolo prezidentských voleb, kdy lidé, kteří budou chtít, půjdu k „urnám“ tak jako tak. Šest všenorských zastupitelů bylo pro, jeden proti, jeden se zdržel, jeden byl nepřítomen.

Ve Všenorech to vře kvůli bytové výstavbě. Místní jsou striktně proti

Diskutovalo se pouze o termínu, zastupitelé měli za to, že první kolo prezidentských voleb je příliš brzy na to, aby se vše stihlo organizačně (ustavení hlasovací, proškolení, vylosování předsedy komise…). Někteří se nejdřív přikláněli k tomu, aby se referendum uskutečnilo až při druhém kole prezidentských voleb (tedy 26. a 27. ledna). Martin Mašát z platformy Všenory 2020 proti tomu argumentoval tím, že druhé kolo prezidentských voleb se nemusí uskutečnit, pokud by byl prezident zvolen již v prvním kole.

Přeplněná škola ve Všenorech: Pomůže rozšíření, nebo je potřeba postavit novou?

V takovém případě by podle jeho slov bylo referendum vyhlášeno neplatně, neboť pokud není v souběhu s volbami, koná se jen jeden den. Zastupitelé nakonec tyto připomínky, které zaznívaly z pléna i od jiných občanů, přijali a odhlasovali výše uvedený termín 12. a 13. ledna 2018. Referendum se uskuteční v prvním patře budovy Na Závisti. V přízemí to podle zastupitelů z organizačních důvodů nejde, ale starší občané či další lidé se sníženou mobilitou budou moci použít výtah.

FOTO: Všenorští rozhodnou o výstavbě spolu s prvním kolem volby prezidenta

Všenorští rozhodnou o výstavbě spolu s prvním kolem volby prezidenta - Vsenory_areal kde jsou zvazovany bytove domy_ACVšenorští rozhodnou o výstavbě spolu s prvním kolem volby prezidenta - Vsenory 4_silnice u arelau kde jsou zvazovany bytove domy_ACVšenorští rozhodnou o výstavbě spolu s prvním kolem volby prezidenta - Vsenory 3_silnice u arelau kde jsou zvazovany bytove domy_ACVšenorští rozhodnou o výstavbě spolu s prvním kolem volby prezidenta - Vsenory 2_areal kde jsou zvazovany bytove domy_ACVšenorští rozhodnou o výstavbě spolu s prvním kolem volby prezidenta - Vsenory_nadrazi_AC
19.10.2018
Na dalších dvou radnicích malých částí Prahy je už vybrán starosta. Zličín nadále povede Marta...
18.10.2018
Restaurace poblíž roztockého nádraží, která se i jmenuje U Nádraží, chátrá. Prošla jí historie.
17.10.2018
Uskupení HOme - Hostivice město, které v Hostivici u Prahy vyhrálo se ziskem šesti mandátů...
16.10.2018
Zástupci obce Chýně u Prahy dnes oficiálně převzali šedesátimetrové streetartové dílo ke 100. výročí založení...
16.10.2018
Jak dopadly volby na západě od Prahy? Mnoho subjektů, které šly do voleb, uspělo. Někde...
15.10.2018
Věřitelský výbor zkrachovalé společnosti H-System odmítl návrhy bytového družstva Svatopluk na způsob výběru znalce a...
Praha, Pražský hrad, Karlův most
14.10.2018
Karty jsou rozdány, „na koni“ jsou poražení. Ačkoli vítězem obecních voleb v hlavním městě jsou...
12.10.2018
Dvaapadesátiletý František Bulava z Chýně se věnuje terénnímu triatlonu Xterra na vrcholové úrovni ve veteránské...
9.10.2018
Holeček dostal nejvíce hlasů (2110) ze všech zvolených kandidátů, i když kandidoval ze čtvrtého místa....
8.10.2018
Roztoky u Prahy povede koalice dvou subjektů - TOP 09 s nezávislými, kde je lídr...
Reklama